PDA

View Full Version : Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh


~AnnA~
03-02-10, 21:43
Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh


AND-ja vendos drejtesine pas 27 vjetesh duke cuar ne burg personin pergjegjes te nje krimi te kryer rreth 3 dekada me pare.
Britaniku Paul Hutchinson do ta kaloje gjithe jeten pas hekurave te burgut pasi u cilesua fajtor per rrembimin, perdhunimin dhe vrasjen e Colette Aram ne 30 tetor te vitit 1983. Trupi i vajzes u gjet nje dite pas vrasjes ne Keyworth nga vellai i saj Mark, por per 27 vjet me radhe Hutchinson kishte arritur t’ia hidhte paq sepse diten e vrasjes kishte vendosur nje maske te Halloween dhe askush nuk e kishte pare ne fytyre.

Ceshtja shkoi deri ne emisionin “Crimewatch” te BBC, por deri ne korrik te vitit 2008 asnje person nuk ishte akuzuar zyrtarisht per kete krim. Fillimisht autori i vrasjes u perpoq t’ia hidhte fajin vellait te tij te vdekur, por ADN-ja e tij nuk kishte asnje te perbashket me te. Vendimi i denimit te tij eshte marre nga Nottingham Crown Court diten e hene.

“Paul eshte nje bishe dhe vetem duke menduar ate qe beri, me vjen neveri. Duhet denim kapital per nje njeri te tille”, shprehet mbesa e tij Marina per "Daily Mail". Nderkohe edhe e ema e viktimes u shpreh e kenaqur qe tashme nuk do ta mbaje me koken pas per te kerkuar zbardhjen e nje krimi qe i ka shkaterruar jeten gjate 27 vjeteve te fundit./Shekulli/

Jana
03-02-10, 21:52
Eh Mjeksia sa e mir eshte...

Marco
04-02-10, 06:36
Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh


AND-ja vendos drejtesine pas 27 vjetesh duke cuar ne burg personin pergjegjes te nje krimi te kryer rreth 3 dekada me pare.
Britaniku Paul Hutchinson do ta kaloje gjithe jeten pas hekurave te burgut pasi u cilesua fajtor per rrembimin, perdhunimin dhe vrasjen e Colette Aram ne 30 tetor te vitit 1983. Trupi i vajzes u gjet nje dite pas vrasjes ne Keyworth nga vellai i saj Mark, por per 27 vjet me radhe Hutchinson kishte arritur t’ia hidhte paq sepse diten e vrasjes kishte vendosur nje maske te Halloween dhe askush nuk e kishte pare ne fytyre.

Ceshtja shkoi deri ne emisionin “Crimewatch” te BBC, por deri ne korrik te vitit 2008 asnje person nuk ishte akuzuar zyrtarisht per kete krim. Fillimisht autori i vrasjes u perpoq t’ia hidhte fajin vellait te tij te vdekur, por ADN-ja e tij nuk kishte asnje te perbashket me te. Vendimi i denimit te tij eshte marre nga Nottingham Crown Court diten e hene.

“Paul eshte nje bishe dhe vetem duke menduar ate qe beri, me vjen neveri. Duhet denim kapital per nje njeri te tille”, shprehet mbesa e tij Marina per "Daily Mail". Nderkohe edhe e ema e viktimes u shpreh e kenaqur qe tashme nuk do ta mbaje me koken pas per te kerkuar zbardhjen e nje krimi qe i ka shkaterruar jeten gjate 27 vjeteve te fundit./Shekulli/

Kur e pash Titullin rrahjet e zemres po thuj se hypen 100 her minut , Thash o Zot a thu mu gjet vrasja e Vllezerve Gervalla dhe Kadri Zekes edhe pse viti i vrasjes se tyne mu fshi prej memorjes nga pikellimi thash se rreth 30 viteve vetem ata duhet me qen, por kur klikova ketu e pash qe ska te bej kurgjo me shqiptaret se shqiptaret edhe dhomen e dosjeve e zhdukin per interesa e le mu me kerku diqka te till..
Britaniket per veti po , po Shqiptaret qka po bojn per veti se ?????