PDA

View Full Version : Apple hedh nė gjyq Samsungun pėr "kopje"


~AnnA~
20-04-11, 18:17
Apple ka hedhur nė gjyq rivalėt e Samsung Electroniks pėr gjoja kopjimin e dizajnėve tė iPhonėve dhe iPadėve tė saj. Apple pretendon se vargu i Samsung Galaxy dhe tabletave "slavishly" janė kopje tė iPhonėve dhe iPadėve tė saj.

Pretendimet e Apple fokusohen nė dizajnimin e celularėve Samsung Galaxy, tė tilla si shfaqja e ikonave nė ekran.

Samsungu njoftoi se kishte kryer hulumtimet e veta dhe se do tė kundėrshtojė pretendimet e kompanisė rivale Apple.
Pėrveēse konkurrentė, Samsungu furnizon Apple-in me mikroēipe tė cilėt pėrdoren nė disa produkte tė tillė si procesorėt A4 dhe A5, po ashtu edhe me mikroēipe memorie qė pėrdoren nė MacBook.

Mes gjigantėve elektronikė ekzistojnė shumė ēėshtje gjyqėsore, kėshtu Nokia ka hedhur nė gjyq Apple, e cila si kundėrpėrgjigje ka hedhur ne gjyq HTC Corp.

Nė muajin tetor tė vitit 2010, Apple ka hedhur nė gjyq Motorolėn duke pretenduar se smartphonet e saj pėrdorin pronėsinė intelektuale tė Apple.