PDA

View Full Version : Studentet e Juridikut tė UP-sė, tė katėrtat nė botė


Fshatari
18-11-12, 23:16
Katėr studente tė Universitetit tė Prishtinės i treguan botės aftėsitė e tyre juridike, duke zėnė vendin e katėrt ndėr 20 universitete dhe vendin e parė nė oratori.
Kosovaret nė garėn ndėrkombėtare, qė ėshtė mbajtur nė Varshavė, e ku pėr bazė ka pasur njė draft-instrument ndėrkombėtar qė synon ta unifikojė legjislacionin vendės tė shteteve anėtare tė BE-sė pėr ēėshtje kontraktuale, kanė lėnė prapa universitete me renome botėrore, si Universitetin amerikan tė Teksasit, atė tė Shėn Peterburgut, Universitetin shtetėror holandez e tė tjerė, raporton KTV.
Ekipi prej katėr studenteve, nėn udhėheqjen e profesoreshės Luljeta Plakolli - Kasumit ndjehet krenar pėr suksesin e arritur, pėr tė cilin janė pėrgatitur 8 muaj.
Studentja Arbėresha Zogiani, ndėrkaq, ėshtė zgjedhur juristja me oratorinė mė tė mirė ndėr dhjetėra studente qė mbrojtėn palėt e tyre nė gjuhėn angleze, e qė ishte gjuha e vetme e kėsaj gare.
Si tregojnė studentet e UP-sė, kėtrė sukses nuk e kanė pasur aq lehtė ta arrijnė. Ato nuk janė liruar nga provimet, madje nuk kanė pasur as sallė ku tė pėrgatiten pėr kėtė garė.
Trajnuesja e grupit, Plakolli- Kasumi tregon se si kanė mėsuar nėpėr lokale kafenesh, por kjo nuk e bėn tė dyshojė pėr kapacitetet e studenteve tė saj.
Ani pse Kosova nuk ėshtė anėtare e BE-sė, me kėtė pjesėmarrje dhe suksesin e treguar, ato kanė marrė tė drejtėn e pjesėmarrjes nė grupet punuese tė kėtij drafti, i cili pritet tė hyjė nė fuqi nė njė tė ardhme tė afėrt. /Telegrafi/
_______________________________________
http://www.telegrafi.com/lajme/studentet-e-juridikut-te-up-se-te-katertat-ne-bote-2-26541.html

Dardanesha
19-11-12, 00:28
Katėr studente tė Universitetit tė Prishtinės i treguan botės aftėsitė e tyre juridike, duke zėnė vendin e katėrt ndėr 20 universitete dhe vendin e parė nė oratori.
Kosovaret nė garėn ndėrkombėtare, qė ėshtė mbajtur nė Varshavė, e ku pėr bazė ka pasur njė draft-instrument ndėrkombėtar qė synon ta unifikojė legjislacionin vendės tė shteteve anėtare tė BE-sė pėr ēėshtje kontraktuale, kanė lėnė prapa universitete me renome botėrore, si Universitetin amerikan tė Teksasit, atė tė Shėn Peterburgut, Universitetin shtetėror holandez e tė tjerė, raporton KTV.
Ekipi prej katėr studenteve, nėn udhėheqjen e profesoreshės Luljeta Plakolli - Kasumit ndjehet krenar pėr suksesin e arritur, pėr tė cilin janė pėrgatitur 8 muaj.
Studentja Arbėresha Zogiani, ndėrkaq, ėshtė zgjedhur juristja me oratorinė mė tė mirė ndėr dhjetėra studente qė mbrojtėn palėt e tyre nė gjuhėn angleze, e qė ishte gjuha e vetme e kėsaj gare.
Si tregojnė studentet e UP-sė, kėtrė sukses nuk e kanė pasur aq lehtė ta arrijnė. Ato nuk janė liruar nga provimet, madje nuk kanė pasur as sallė ku tė pėrgatiten pėr kėtė garė.
Trajnuesja e grupit, Plakolli- Kasumi tregon se si kanė mėsuar nėpėr lokale kafenesh, por kjo nuk e bėn tė dyshojė pėr kapacitetet e studenteve tė saj.
Ani pse Kosova nuk ėshtė anėtare e BE-sė, me kėtė pjesėmarrje dhe suksesin e treguar, ato kanė marrė tė drejtėn e pjesėmarrjes nė grupet punuese tė kėtij drafti, i cili pritet tė hyjė nė fuqi nė njė tė ardhme tė afėrt. /Telegrafi/
_______________________________________
http://www.telegrafi.com/lajme/studentet-e-juridikut-te-up-se-te-katertat-ne-bote-2-26541.html

Ju lumte !!!