PDA

View Full Version : Se di se cfare te bej


elicool
26-12-11, 18:49
Mirebrema,kjo eshte hera pare qe shkruaj ne kete forum por edhe ne forum shqiptar!Jam 21 vjec dhe jetoj ne Greqi.Kam nje problem dhe se di si tja bej.Nena ime ka braktisur shtepin para 6 muaj dhe ka shkuar tek vellaj vete sepse nuk jetonte dot me baben tim.Un jetoj me babin,por se shpejti ai do kthehet ne shqiperi edhe keshtu qe si perfundim do jetoj ne vete.Babi do me u nda me letra ne mamin tim per braktisje shtepie ( neqofse e them mire) edhe kerkon prej meje nje deklarate qe jam dakort per ndarjen e tyre (nje leter e thjesht dhe firma ime),pastaj me tha qe do me mari avokati ne telefon per me e vertetu qe te mos shkoj un ne gjukate.Puna eshtese me dukket icik e cudicme qe duhem un,kur nuk jam me femij.Nuk arrji ta kuptoj.Nuk e di neqofse babi po punon dicka prapa shpines time kunder mamit tim.Ju lutem me ndimoni!!Falimenderit

tipi engjellor
26-12-11, 23:14
Djalosh mos u ngut me ate nenshkrim pa kuptuar mire se qfare behet aty.....pyet hulumto ...edhe njerz ligjor qe dijne per keto gjera ....

Zero Cool
20-01-12, 09:30
Mirebrema,kjo eshte hera pare qe shkruaj ne kete forum por edhe ne forum shqiptar!Jam 21 vjec dhe jetoj ne Greqi.Kam nje problem dhe se di si tja bej.Nena ime ka braktisur shtepin para 6 muaj dhe ka shkuar tek vellaj vete sepse nuk jetonte dot me baben tim.Un jetoj me babin,por se shpejti ai do kthehet ne shqiperi edhe keshtu qe si perfundim do jetoj ne vete.Babi do me u nda me letra ne mamin tim per braktisje shtepie ( neqofse e them mire) edhe kerkon prej meje nje deklarate qe jam dakort per ndarjen e tyre (nje leter e thjesht dhe firma ime),pastaj me tha qe do me mari avokati ne telefon per me e vertetu qe te mos shkoj un ne gjukate.Puna eshtese me dukket icik e cudicme qe duhem un,kur nuk jam me femij.Nuk arrji ta kuptoj.Nuk e di neqofse babi po punon dicka prapa shpines time kunder mamit tim.Ju lutem me ndimoni!!Falimenderit

O ti kusho ( e paskemi mbniemrin njejte), a e more pergjegjen nga juristet e forumit? Nese jo degjo tipin e shko te naj avokat.

Dali!Keq!ch
23-02-12, 16:47
Pajtohem me propozimin e Tipi Engjellor
Nenshkrimit nuk mund ti ike, pasi qe je mbi 18, por sic tha Tipi Engellor
Nenshkrim jo pa e kuptu mir, nese permban fjali koduese duhet perkthyer ato fjali se pse ne shumen e rsteve ne shkresa te sotme ka fjali qe tingellon bukur por ka rrenjet e domethenja e fella.

Perndryshe shpresoj qe do te ket edhe me te provuar ketu ne forum dhe do te ju ndimojne edhe me shume.