PDA

View Full Version : Xhon Kenedi ka njė djal nga lidhja jashtmartesore


Dilaver
14-02-08, 23:45
Biznismeni kanadian pohon se ėshtė djal i Xhon Kenedit

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2008/02_02/jfkGAM1402_800x626.jpgBiznismeni kanadian Jack Worthington pohon se ai ėshtė rezultat i aferės jashtmartesorė nė mes tė nėnės sė tij, me origjinė nga Teksasi, dhe ish kryetarit amerikan Xhon Ficxherald Kenedi, transmeton ”Daily mail” (http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/worldnews.html?in_article_id=514204&in_page_id=1811)
Kenedi, i cili ishte kryetari i 35 me radhė i SHBA-ve, nė vitin 1961-1963 u vra nė njė atentat nė Dallas nėntorin e vitit 1963. Ai ishte i njohur si pėrson permiskuitent (kurvar) ku nė mesin e trofeve tė tij gjindej edhe artistja Merilin Monro.
Nė njė intervist dhėnė gazetės kanadiane ”Gloub end mail”, Worthington ka zbuluar ca detale tė cilat shkojnė nė favor tė pohimeve tė tij, por nuk ka sqaruar se pse ka pritur aq gjatė pėr tė paraqitur kėto innformata.

Sipas parashikimeve qė tregimi i tij mund tė jetė i vertetė, nėnen e tij e kishte njoftuar me Kenedin nėnkryetari i atėhershėm Lindon Xhonson, dhe kjo kishte ndodhur pėrafėrsisht njė muaj pasi qė Kenedi ju kishtė drejtuar popullit me fjalėn e urtė ”Mos pyet ēka mund tė bėj vendi yt pėr ty, por ēka mund tė bėsh ti pėr vendin tėnd!”

Worthington , i cili jeton nė provincėn kanadiane Kolumbia Britanike, siguron sė nuk dėshiron asgjė nga familja Kenedi pėrveq njė kopje DNA pėr tė vėrtetuar rrėfimin e tij.

Worthington e ka zbuluar identitetin pasi qė nė mediume tė ndryshme amerikane ėshtė paraqit njė komunikat, ku revista ”Veniti fair” po e hulumton kėtė rrėfim prej 18 muaj.
"Pasi qė disa informata kan lundruar nė sipėrfaqe mendoj sė kėsaj ēėshtje mė sė miri do tė ishtė t’i ēasem direkt, mos tė lejoj qė njerėzit tė spekulojnė” ka pohuar ai.

“Tani revistės ‘Vaniti fair’ i nevojitėt ndihma nė formė tė kopjes sė DNA tė cilit do mashkull nga familja e Kenedit i cili ėshtė nė afėrsi tė ngushtė me Xhon Kenedin”.
Worthington nuk i ka publikuar detalet si dhe kur e ka ditur, si thuhet, se ėshtė djal i Kenedit.
“Kam frikė se shum amerikanve ky lajm nuk do t’ju pėlqej dhe do tė pėrpiqėn tė hudhin nėn tepih”, ka pohuar ai.
“Njujork post” ka shkruar dit mė parė se Ted Kenedi, vėlla i Xhon Kenedit senator i Masauqetsit, ka tėntuar tė minimizoj kėtė rrefim, sepse nėse ky rrėfim del i vėrtetė, mund tė ketė ndikim tė keq nė kandidatin demokrat pėr kryetar Barak Obama, tė cilin shpesh e krahasojnė me Xhon Kenedin. Edhe vet Ted Kenedi ka pohuar sė Obama e pėrkujton nė vėllanė tij.

Arb
14-02-08, 23:53
John Kennedy e kish pas zanat gjuetine...

Rianne
16-02-08, 18:51
hajde perhajr...paska bo nom..sikur gjdo i dyti mashkull ne ket bot