PDA

View Full Version : Atmosferė festive nė Kosovė!


Murgesha
16-02-08, 20:32
http://www.hln.be/static/FOTO/pe/17/5/13/large_298678.jpgJu lutem juve qė jeni pėr momentin nė Kosovė tė sillni foto a video festuese.

Zero Cool
17-02-08, 01:56
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/chat/Snap3.jpg

uliksi31
17-02-08, 07:56
http://www.index.hr/images2/Livoc-Kosovo_160208_AFP_2_V.jpg

turisti
17-02-08, 10:34
Kaēaniku - GURI I SHPUAR:


(http://groups.msn.com/_Secure/0QwAMGu4SxWFpBYMVUBSUnnLdi73aUZDoXHCxOSs8ekzuffl48 W2yMWKSJ4eMwAM1N63OPR3!6ivVW2iiN6U!vy85WGtKgipdwLs Y8gcbhQQ/P?dc=4675660863290498282)http://groups.msn.com/_Secure/0QwAMGu4SxWFpBYMVUBSUnnLdi73aUZDoXHCxOSs8ekzuffl48 W2yMWKSJ4eMwAM1N63OPR3!6ivVW2iiN6U!vy85WGtKgipdwLs Y8gcbhQQ/P?dc=4675660863290498282

Murgesha
17-02-08, 12:18
http://img170.imageshack.us/img170/8601/festagn7.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


http://img156.imageshack.us/img156/8858/kosovapavaresiadw5.png (http://dardania.de/vb/upload/)

Fshatari
17-02-08, 12:30
Njė garė e madhe festive po zhvillohet sot mes qyteteve shqiptare : juria kombtare do ketė probleme tė mėdha. Ende nuk dihet cili qytet do jetė fituesi final.
Prishtina, Tirana, Shkupi, Vlora, Durrėsi, Shkodra... plotėsone kėtė listė se nuk kam fjetur natėn e kaluar...!

Rroftė toka e bekuar shqiptare!
Me fat pavarėsia e Kosovės!
Na bekoftė perėndia!

LaCoStA
17-02-08, 12:39
Pershendetje te gjitheve .

Per momentin nuk kam naj foto dhe nuk besoj se do te mund te siguroj sot , veq se di t'ju them qe per momentin ne Ferizaj po mbreteron nje atmosfere shume e mire festive ku para Kuvendit Komunal , ne sheshin e qytetit jane tubuar mbi 2000 qytetare duke festuar dhe vallezuar me surle e tupana . Nje pjese tjeter e qyetareve jane duke defiluar kembe neper rrugen kryesore te qytetit dhe nje pjese tjeter me vetura neper rruget anesore (rruget tjera) te qytetit .

Nga firma dhe komapni te ndryshme jane sjelle gjera te ndryshme ushqimore dhe po shperndahen falas per qytetaret te cile po festojne.

Pak me pare pash se afer Kuvendit Komunal , nga nje restoran pizzeri , po skuqet nje dem ne hell dhe qytetaret tjere po percjellin skuqjen e tij.

Kam informata se nga biznesmenet Ferizajas dhe shume banore jane siguruar shume dema dhe pritet qe te gjith te skuqen e me pas tu sherbehen pjesmarresve te manifestimit

Per momentin kaq kam per tju thene per Ferizajn .

Preshevar
17-02-08, 12:40
Me fat per shum shum mote Kosovė !!http://fr.youtube.com/watch?v=_QfpBC324QI

http://www.24heures.ch/var/plain/storage/images/9940190-1/99401901_resize_crop320par220.jpg

:biggrin:

http://www.europe1.fr/Images/0/4/8/06833048.jpg
Historija Pėrsėritėt 1 shekull mė vonė !


http://theranda.com/portal/images/IsaBoletin_Vlore1912_shpallja%20e%20pavarsis.jpg

Diana007
17-02-08, 16:39
nje foto nga Vendlindja ime :smile: ,


http://img411.imageshack.us/img411/7590/diana2sc8.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)setImgWidth();

Diana007
17-02-08, 16:42
http://img411.imageshack.us/img411/2768/dianafz4.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)setImgWidth();

valiii
17-02-08, 19:24
Me tė vėrtetė njė atmosferė impozante mbretėron kėtu nė Pejė, posa u ktheva nga qendra tashi... nuk ka tė paguar kjo atmosferė, ane e mbanė sheh fėmijet e buzėqeshur, shihet edhe tė moshuarit ( disa me lot nė sy ), degjohen ovacione anė e mbanė, tani, mu nė kėtė moment qė po i shkruaj kėto fjalė shof fishekzjare me ngjyra tė dhoj-dhojshme... U KALL PEJA .... KALLUNI SHKIJEEEEEE... Ma boni hallall s'kam foto pėr momentin ....

MemphiSx
18-02-08, 15:17
http://img168.imageshack.us/img168/4261/sta41334yq5ig0.jpg

Urata
18-02-08, 15:24
http://img177.imageshack.us/img177/4995/pavarsuia4ix9.jpg

Urata
18-02-08, 15:31
http://www.afp.com/francais/news/stories/photo_1203316294389-1-1.jpg

http://www.afp.com/espanol/news/stories/SGE.KOM19.180208025724.photo02.quicklook.default-245x161.jpgFLAMURI I KALTER NUK PO SHKON FARE...!

http://www.afp.com/portugues/news/stories/SGE.KNP90.170208203921.photo00.quicklook.default-245x156.jpg

Urata
18-02-08, 15:32
http://img177.imageshack.us/img177/4995/pavarsuia4ix9.jpg

Diana007
18-02-08, 15:35
http://img90.imageshack.us/img90/3219/pic0003ay5.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

Murgesha
18-02-08, 15:37
Ju lutem tė na e kurseni kohėn pėr ti rregulluar fotot qė i sillni.
Mos tė kalojnė pėrmasat e faqes.

Preshevar
18-02-08, 19:22
http://www.mesazhi.com/images/other/3433.jpg

http://www.mesazhi.com/images/other/3442.jpg

http://www.mesazhi.com/images/other/3448.jpg


Flamuri Kombtar i gjat 3'500 m (3.5 Km)

http://www.mesazhi.com/images/other/3475.jpg