PDA

View Full Version : PAVARESIA KOSOVĖS


Faqet : [1] 2

 1. Ahtisari: Pavaresi te Mbikqyrur per Kosoven
 2. A po na e japin PAVARESINE,a JO???
 3. George W. Bush Vizita historike nė Tiranė
 4. Deklarata e Kushtetuese e 2 korriku-1990-gurthemeli i pavaresise se Kosoves
 5. Shpallja e pavarėsisė.
 6. BE-ja nė prag tė shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės
 7. Kronikė nėpėr komuna
 8. Njohja e shtetit tė ri.
 9. Atmosferė festive nė Kosovė!
 10. Diaspora uronė nga Zemra, Ngado qė jemi, Ne jemi me Zemėr aty
 11. 17. Shkurt. Good Morning Amerika- Good Morning Mr. Bush
 12. Te urojme pavaresine...!
 13. Gezuar Pavaresija!
 14. Flamuri i ri i kosoves
 15. Qka Mbas Pavarsis
 16. lamje nga bota per kosoven
 17. DANKE DEUTSCHLAND 200,0000 mal
 18. Protesta nė Serbi kundėr pavarsisė
 19. FUCK YU - Pashiq, Tito, Millosheviq
 20. Australia
 21. Deklerata e pavaresise
 22. Afganistan
 23. Mos e kurseni njė Votė. Voto per NO Vote NO
 24. Senegal
 25. Shtetet e Bashkuara tė Amerikės
 26. Shqiperia nuk e njohu pavaresine e Kosoves KĖTĖ E KA BĖRE NĖ VITIN 1991
 27. Franca
 28. Turkia
 29. Shpallja e pavarėsisė sė Kosovės, kisha serbe kėrkon luftė
 30. Britania e Madhe
 31. Belgjika
 32. Gurthemelet e Pavarsis qė po gėzojm, Tė kujtojm pak Histori
 33. Organizata e Konferences Islamike
 34. Zotri President,nje leter nga SHBA,Franca,Anglia,Gjermonia,etjera..
 35. Sulmohet kufiri i Kosoves
 36. Tė Dielen Pasdite!!
 37. Intervista,Opinione /Jehona e Pavarsisė sė Kosoves
 38. Kosta Rika
 39. Gjermania
 40. Austria
 41. Norvegjia
 42. Peru
 43. Latvia
 44. Malajzia
 45. Me nevojiten IDE!
 46. 1 miliard euro per Kosoven
 47. Pse e gjithė kjo "Shamat", Tė gjithė e kanė ditur
 48. Pse torta u pre sot ( e merkure) e jo diten e pavaresise?
 49. Disa punime(animacione) kushtuar pavarsisė
 50. Danimarka
 51. Italia
 52. Lajm shum i mirpritur per R. e KOSOVES
 53. Finlanda
 54. Luksemburgu
 55. Estonia
 56. Flamuri dhe Stema e Republikes se Kosoves
 57. Pasaportat e reja tė Kosovės do tė lėshohen pas periudhės tranzitore, MPB
 58. Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves
 59. Shteti i Vatikanit ndihmoi shumė nė Shtetėsin e Kosovės
 60. A duhet qe OKB te njohe Pavaresine e Kosoves?
 61. Polonia
 62. Zvicra
 63. Himni Kombetare i Kosoves
 64. Irlanda
 65. Falimenderit Nėnė Shqipėri a do mė falė Mekatin kėsaj here
 66. Kosova Me Pavarėsi-njė Mashtrim I Ri…
 67. Xhorxh Bush do tė vizitojė Kosovėn nė prill?
 68. Suedia
 69. Holanda
 70. Dokumenti i EULEX per Kosoven
 71. Sllovenia
 72. Islanda
 73. Vendet qe kan njohur pavarsine
 74. Japonia
 75. Kanadaja
 76. Kroacia
 77. Bullgaria
 78. Hungaria
 79. Monako
 80. Kosovės Tė Pavarur E Sovrane
 81. Koreja e Jugut
 82. Norvegjia
 83. Liechtenstein
 84. Ishujt Marshall
 85. Republika e Nauruse
 86. Burkina Faso
 87. Shqiptare votoni per shqiperine
 88. Zonja qė lufton nė krahun e Shqiptarėve. LONDRA II
 89. Lithuania
 90. Shkėlqimi dhe rėnja e pamvarėsisė !
 91. San Marino
 92. Ēekia njeh sovranitetin e Kosovės
 93. Ne jemi tė "Obliguar" moralisht ti duam dhe rrespektojm pakicat nė vendin tonė
 94. Liberia
 95. Sierra Leona
 96. Pavarsia e Kosovės,Shtetėsia e Kosovės, Dokumentacioni i Kosovės
 97. Himni i Kosoves
 98. Sierra Leone
 99. KOSOVA ėshtė AMERIKĖ
 100. Amerika ka ndarė 400 milionė dollarė pėr Kosovėn
 101. Belize...
 102. Columbia...
 103. Flirti Serbi- Kosovė
 104. Malta
 105. Vdekja e entuziazmit
 106. Samoa!
 107. K'shtu (s)bėhet Shteti more zotrinjė
 108. Rrėnja, Trungu, dhe Degėt e thara.....
 109. Portugalia
 110. Mali i Zi...
 111. Maqedonia
 112. Emiratet e Bashkuara Arabe
 113. Malejzia
 114. Geci i lyp llogari Qeverisė pėr arrestimin e shtetasve gjermanė
 115. Deputeti Gani Geci e mbron Mitrovicen.
 116. 2008-a, vitė ky i sukeseve apo i dėshtimeve
 117. Deputeti Gani Geci largon pllakatin e Serbis nga territori i Kosoves
 118. ,,Mos e lesho hajatin ma te madh se oden,,
 119. Turp!!! Ju vraft gjaku deshmoreve!
 120. Ti kujtojm helmimet e nxenesve me 1990
 121. Gani Geci mbroje flamurin Dardan,amanetin e Presidentit Rugova.
 122. A po e blejm Kosoven ?!
 123. Turp, Dėshtim, Gabimė, Etje. Kur Atdheu kalon nė intersa personale.
 124. Mikronezia
 125. Panama
 126. Mos i bieni n'qafė Skendes, ai nuk ka fajė
 127. AKI(Agjencia e shėrbimėve informative) e Kosovės u Kurorizua me Drejtor
 128. Ishujt Maldive e njohin Kosovėn
 129. Urime njėvjetori Kosovė
 130. Njė Shtet Nė Shekull - Kosova!
 131. nga -Natyra-poezi kushtuar nivjetorit te Republikes-Kosoves-2008-2009-!!
 132. Kosova i tregon dhėmbėt Serbis, nuk ka mė tė hysh e tė dalėsh si nė bahqe t'babes !
 133. 11 vjetori i Epopes sé Familjes Jashari
 134. Palau e njeh pavaresine e Kosoves
 135. Neser nė New York, Duel mes Minit dhe Elefantit
 136. Bac, t'kan rrejt !
 137. EULEX--ii ii ngjjallllė 6 Piikat
 138. Midis Ankarase dhe Tiranes
 139. Edhe njė shtet njeh Pavarėsin e Kosovės
 140. Ishujt Komore e njohin pavaresine e Kosoves
 141. Arabia Saudite e 58-ta ne radhe.
 142. KOSOVA anėtare e Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN)
 143. Atdhetari qė ka vendosur ta shkrijė gjithēka pėr Kosovėn
 144. SHBA-tė pėrgjithmonė nė Kosovė
 145. Behran
 146. ?-Dhjetėvjetori i Ēlirimit tė Kosovės- Kemi hyrė nė hak, rrethė e pėrqark
 147. Jordania ka njohur pavaresine e shtetit kosovar
 148. Dominican Republic shteti 62 qe njehe Kosoven
 149. Hajt ti bėjmė njėqindė....
 150. Edhe unė jam Ambasador (jo zyrtar) i ēėshtjes sė Kosovės
 151. Surroi dhe Miqt tanė Spanjoll
 152. Bangladeshi (hamendet) ta njoh Kosovėn
 153. Prej muajit tė ardhshėm Kosova do tė paraqitet nė botė me njė imazh tė ri
 154. Berisha lobon pėr pavarėsinė e Kosovės
 155. Kosovo the young europeans!
 156. Bill Clinton nė Prishtinė tė dielen, nga dhe do tė mbes pėrgjithmonė nė form shtatore
 157. Politikajt tė dhėnė pas karrigės, E harruan Njohjen e ( mėtejme) Kosovės...
 158. Zelanda e Re
 159. Fillon dueli me Serbin nė Hag, Horrat e argatėt e dreqit janė zgjuar
 160. Malavi
 161. Guinea e Re njeh Republikėn e Kosovės
 162. Mauritania e ka njohur shtetin e Kosoves
 163. Ai qe di ta maron vegshin, di t'ia ngjes edhe dorėzen. Kosova njė histori Suksesi
 164. Vatikani qё nuk e njeh pavarёsinё e Kosovёs, ose Ungjilli sipas Kardinalit Rishelje
 165. Agim Qelaj - Dokumentar !!
 166. Urimet mé té thella dhe mé té mira nané KOSOVES
 167. Mos Tė Hudhet Asnjė Hap Qė Pėrēanė Vėllazėrit Shqiptarė
 168. Swaziland
 169. Vanuatu
 170. Xhibuti i bashkangjitet Shtetėve qė njohin Kosovėn
 171. Somalia ka njohur Republikėn e Kosovės.
 172. Sovraniteti nė Pyetje !!!
 173. Njė film pėr intervenimin ‘amerikano-britanik’ nė Kosovė
 174. 2 Korriku, pjes e Historis sė Pavarsis sė Kosovės
 175. Ceshtja kombetare ?
 176. ....ruhet nė Londėr.
 177. Rrėfimi i Pullazxhiut tė Amerikės.
 178. Varesia E Kosoves
 179. Xhozef Bajdeni: Thaēi ky burrė sikur George Washingtoni
 180. 10 me 4! VULOSJA E PAVARESISĖ SĖ KOSOVĖS NĖ HAGĖ
 181. Espana: Prej sot nis njė epok e re pėr Kosovėn
 182. Greqia kėrkon para nga SHBA-ja e BE-ja pėr ta njohur Kosovėn!?
 183. Serbia kėrkon 31 miliardė dollarė nė shkėmbim tė njohjes sė Pavarėsisė sė Kosovės
 184. Burrat e Pavarsis po pakohen, Historia po zgjerohet e pasurohet (Sabit Veselit)
 185. Oki-biki
 186. Kosova nuk do bashkimin as me Shqiprin e as me Serbin
 187. Tadiq i gatshėm tė njohė Kosovėn?
 188. Skandaloze: Kush Festoi Pėr Krijimin E Komunės Serbe Tė Parteshit?
 189. Kėshilla nga Noel MALCOLM
 190. BeH
 191. Hondurasi
 192. i 71-ti Katari
 193. "fati" i Kosovės nė duart e vendeve arabe
 194. Tuvalu
 195. Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės
 196. Pacolli president,Kosovės ju kajt nana !
 197. Flet Kosova e Lirė, Ju flet Jakup Krasniqi
 198. ... por edhe ajo e Shqipris-Stop regjistrimit tė popullsis mbi baza fetare a etnike
 199. Prelec: Autonomia pėr veriun do tė ndodhė
 200. .....i love you too Mr. Dell, edhe 12 vite pas !
 201. "Burri i grave te kqija"
 202. Bijtė e Shqipes
 203. Ankohen Amerikanet, S'po na "dijn" Kosovarėt
 204. Facebook njeh pavarsinė e Kosovės !
 205. I dashuri armiku imė-Pajtimi "historik" mes Shqiptarėve dhe Serbeve
 206. Mos harro historinė
 207. Lobimet pėr njohjen e Kosovės
 208. Islami Radikal - Vehabizmi, po e demton Pavarsine e Kosoves
 209. Policia nuk tėrhiqet pa e marrė edhe 1-n
 210. R.I.P Enver Zymberi Heroi I Kosoves
 211. Kantrimen kėrkon zhbllokimin e rrugėve nė veri
 212. Benini : i 80-ti e njeh shtetin e Kosoves
 213. Dy shtete tėrheqin njohjen?!
 214. Republika e Gabonit njeh shtetin e Kosovės
 215. Miqt e Amerikes & pas 11 shtatorit 2001
 216. Nigeria e njeh Kosovėn
 217. Pse Pakistani duhet ta njohė Kosovėn?
 218. Raportet: Kosovė BE
 219. Jemeni nė praktikė e njeh pavarėsinė e Kosovės
 220. Bregu i Fildishtė njeh Kosovėn
 221. Kuvajti zyrtarisht njeh Kosovėn
 222. Gaboni e njohu zyrtarisht kosoven
 223. Ēka i bėnė Kosovės, he u marroft zoti-Kosova vendi mė i korruptuar nė rajon
 224. Themelet i vunė Demokratet, kulmin e bėnė Republikanėt
 225. Pacolli ska tė ndalur-Nderohet me ēmimin "Gusi Peace Prize International"
 226. Kosova humbi edhe njė banor jorezident- u shua nga jeta Havel njė burrėshtetas e mik
 227. Gėzuar Ditėlindjen Kosovė!
 228. A (duhet) ti besohet mikut symbyllazi ?! Kosova dhe Bota
 229. Ghana luftė diplomatike Sėrbis, shkaku i Kosovės !
 230. Filozofia pėr Ēlirimin e Shqiptarve sipas Ukshin Hotit
 231. dites sodit
 232. Sao Tome njeh pavaresine e Kosoves
 233. 90 = Brunei Darussalam
 234. Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )
 235. Madeleine Albright, Kjo heroin e madhe
 236. Ēadi njeh pavarėsinė e Kosovės
 237. 2 Korriku, 22 vjet pas
 238. Organizata e Kombeve te Bashkuara-Kreu i OKB njoftohet pėr sė afėrmi me Kosovėn
 239. Izraeli sė shpejti do ta njeh pavarėsinė e Kosovės
 240. Republika e Malit e njeh Kosovėn
 241. Permbyllja e mbikqyrjes sė pavarėsisė 10 shtator 2012
 242. Papua New Guinea konfirmon njohjen e Kosovės
 243. Deputeti vrasės i Xhemail Mustafes, dyshohet tė jetė i Vetėvendosjes?
 244. Timori Lindor njeh pavarėsinė e Kosovės
 245. Saint Kitts dhe Nevis njeh pavarėsinė e Kosovės
 246. Fixhi njeh pavarėsinė e Kosovės
 247. Dominica njeh Republikėn e Kosovės
 248. Pakistani njeh Republikėn e Kosovės
 249. Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!
 250. Google njeh Kosovėn