PDA

View Full Version : Sierra Leone


Bjeshka1
13-06-08, 12:20
PRISHTINE- Ministria e Punėve tė Jashtme dhe Bashkėpunimit Ndėrkombėtar e Republikės sė Siera Leones, pėrmes njė note verbale ka njoftuar Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės, se Republika e Siera Leones e ka njohur Republikėn e Kosovės shtet tė pavarur dhe sovran.
Nė notėn verbale thuhet se, Qeveria e Siera Leones e mirėpret Republikėn e Kosovės nė bashkėsinė e kombeve.
Gjithashtu Ministria e Jashtme e Siera Leones thotw se Republika e Kosovės do tė jetė njė shtet demokratik dhe multietnik, i cili do tė sigurojė mbrojtjen e tė drejtave tė minoriteteve dhe trashėgimisė kulturore.Siera Leone ėshtė vendi i 43 tė qė e njeh zyrtarisht Kosovėn, shtet tė pavarur dhe sovran.

http://www.40acresproductions.com/sierra%20leone%20flag.gif

Gjumashja
14-06-08, 17:30
Thnx.............................:biggrin: ...