PDA

View Full Version : Guinea e Re njeh Republikėn e Kosovės


Sibora
22-12-09, 08:43
Urime,urime dhe faleminderit Guinia e re.:cool:

Sibora
22-12-09, 08:46
Guinia e Re njeh Republikėn e Kosovės

Njohja e 65 me lobim tė z. Pacolli
Prishtinė, 21 dhjetor - Numri i njohjeve pėr Kosovėn ėshtė shtuar edhe pėr njė tė hėnėn, duke arritur nė 65 me njohjen nga Guinea e Re, njohje, tė cilėn e konfirmon partia e z. Behgjet Pacolli, AKR-ja, zyrtarizmi i sė cilės do tė bėhet nė janar. “Kemi kėnaqėsinė tė ju njoftojmė se z. Behgjet Pacolli, Presidenti i AKR-sė ėshtė njoftuar nga Ministri i Punėve tė Jashtme tė Guinesė sė Re (Papua New Guinea), z. Samuel Abal se si rezultat i angazhimit lobues tė z. Pacolli, ky shtet i Oqeanisė, formalisht e njeh Republiken e Kosovės si shtet sovran dhe tė pavarur”, thuhet nė njoftimin e AKR-sė.
Sipas kėtij njoftimi, letra zyrtare e njohjes sė shtetit tonė do t’i dorezohet Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės nė muajin janar. Kjo parti bėn tė ditur se si rezultat e lotimit tė liderit tė saj, pos Guines sė Re, sė shpejti priten njohje edhe nga disa shtete tė tjera tė Azisė sė largėt dhe Oqeanisė, si rezultat i vizitės sė z. Pacolli kėtyre shteteve. “Emrat e kėtyre shteteve do tė konfirmohen nė momentin e duhur nė mėnyrė qė tani tė mos pengohet procesi pozitiv i ngritjes sė numrit tė njohjeve tė Republikės sė Kosovės”, thuhet nė njoftim.

premium
22-12-09, 09:05
E pėrhajėr na koft edhe njė njohje ,, kurrė s'kemi me harrue tė mirėn e Guinias ,,, ja'u kthefshim pėr tė mirė :smile: .. e ku te koka qyky Guinia? :rolleyes: ..
Shih sa mirė dimrit ... nuk kan se ē'tė bajnė ... po na njofin neve si Shtet ;)

Kysmet nje dite dot na njof edhe serbia , me eemėr tė Pacollit i cili ja gjen intervencėn nga Russia .

jadore
22-12-09, 09:58
Zoti i dhashte bereqet , e ja kthefshim per te mire
(qeshtu thote nje puntore i jemi per gjithecka ..)

premium
22-12-09, 10:05
Zoti i dhashte bereqet , e ja kthefshim per te mire
(qeshtu thote nje puntore i jemi per gjithecka ..)
.. hahahah bereqet paqsh moj??
Zoti ju shton bereqetin inshAllah

Marco
22-12-09, 10:08
Zoti i dhashte bereqet , e ja kthefshim per te mire
(qeshtu thote nje puntore i jemi per gjithecka ..)Hahaha A po tregon qe je Udheqese en pun apo po falenderon Ganin :tongue:

Edhe Kosova e njeh prej asaj dite Guiniasin si Shtet

Sa tmir jemi me T`huajt ne Shqiptaret, dergojm nderimet e tona, kurse kur flitet per Rugoven qohum en dy komt e shajm , kurse Rugova me dekada ka punu per shqiptari, a Guinia me njė fjal na e lan ftyren,

Tregonju Ktyne Shteteve se edhe Kosova ju njeh si Shtet 1:1

Makresh
22-12-09, 13:38
Flm qeveris se Behxhet Pacollit, po, po, behxheti eshte qeveri n'veti ne Kosove per ata qe se kan dit.

Virti
22-12-09, 16:19
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Flag_of_Papua_New_Guinea.svg/150px-Flag_of_Papua_New_Guinea.svg.png

flm Papua New Guinea! :smile:

e_martumja
22-12-09, 16:52
Zoti i dhashte bereqet , e ja kthefshim per te mire
(qeshtu thote nje puntore i jemi per gjithecka ..)Mire po thojke, ishallah vazhdon kjo rruga e njohes...