PDA

View Full Version : Rrėnja, Trungu, dhe Degėt e thara.....


Veterani
04-10-08, 22:02
Sa naiv qė jemi, sa tė qyqarė qė jemi.
Sa tė pamatur qė jemi, sa tė paditur qė jemi.

Derisa kryetari i Serbis kėrkon ndarjen e kosovės, neve dalim prap me ato "foret" tona tė dobta.
,,Ju e doni Veriun e kosovės, Ne e dojm Luginėn" .

Vėrtet kjo ėshtė edhe mė e keqja e tė gjitha tė kėqijave.

Kosova jo vetėm qė e la n'lloq ,,Luginėn", tash donė qė edhe jetėn tu'a n'zijė atje.

Ēfar [email protected] alla Jakupqe, mu sikur dikur qė kėrcėnonte mė shkrepjen e bombės atomike, pėr ti dalė me vonė njė pordhė mushke.

Jo !

Kosova i ka kufijt e vetė, tė njohur ndėrkombėtarisht, dhe nuk ka nevojė pėr armiqėsi tė reja me fqinjin Serbi.

Kur ishte kohė pėr "armiqėsi" atėher nuk na e mbajti e varuara, Sepse po tė kėrkonim njėkohėsisht bashkimin e tė gjithė Shqiptarėve tė ish -jugosllavis nė njė shtetė (jo bashkimin me Shqiprin), sot do tė ishte negociuar pėr "luginėn", dhe shumė e shumė "lugina e brigje" qė u kan mbetur "fqinjėve" tanė, e qė sot jo qė nuk duan tė dijnė pėr tė tilla gjėra (thua se ua ka lėnė baba), por edhe dredhin e stėrdredhin njohjen e Kosovės deri nė maxim.

Mjaftė mė ! Sepse do tė na shohin sherrin "shqiptarėt e rrethit".

Kėto palla-vra tė Tadicit, e edhe para e pas Tadicit. Nuk janė/ do tė jenė ndryshe veqse tė llojit ngrih e mos kput.

Kosova e ka tė siguruar Shtetėsin, qėkurė nisi ti pėrmendet emri.
Kajti fėmija e i qėlloi e ėma afėr, i ofroi ca sheqerka e nuk e la tė marrė vajin e madhė !

Mademoiselle
06-10-08, 15:35
Rrėnja e qelbur. Trung i lėkundur. Degėt e shpėrndara. = 0