PDA

View Full Version : Ēadi njeh pavarėsinė e Kosovės


Fshatari
01-06-12, 21:22
Pėrmes njė note verbale dėrguar Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Qeveria e Republikės sė Ēadit ka konfirmuar njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga ky shtet. ...
Postuar: 09:42:11 / 01.06.2012
Republika e Ēadit ėshtė vendi i 91 qė njeh shtetin sovran dhe tė pavarur tė Kosovės.
Pėrmes njė note verbale dėrguar Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Qeveria e Republikės sė Ēadit ka konfirmuar njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga ky shtet.
“Qeveria e Ēadit, njofton MPJ tė Republikės sė Kosovės se Republika e Ēadit edhe formalisht njeh Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran”, thuhet nė notėn verbale tė Qeverisė sė Ēadit.
Ēadi ndodhet nė pjesėn qendrore-veriore tė Afrikės. Ēadi nė veri kufizohet me Libinė, nė lindje me Sudanin, nė jug me Republikėn e Afrikės Qendrore, nė jug-perėndim me Kamerunin e Nigerinė dhe nė veri-perėndim me Nigerin.
_____________________________________________
http://www.rtklive.com/?cid=1&newsId=61301&mf8vfgVr4=&4vPcC=pc626o0F7riHmJ0iaqJ19/!3zwv63&z03m(~0!fcJ9F*@lPwD1/8ZxmN76~H2I6mUe4Us0)5xG78^l0595i1z

Zero Cool
01-06-12, 21:35
Fulumu Ēadi

Makresh
01-06-12, 23:05
Fulumu Ēadi

Flumuli Ēadit ?


Flamuli i ēadit dhe ai i rumunis, nji harrėm ! Kurse s'kan asgje te perbashket. Ne nje popull, nje gjuhe, nje kultur e tash edhe nje "abetare",.. me dy flamuj !

Zero Cool
01-06-12, 23:11
Flumuli Ēadit ?


Flamuli i ēadit dhe ai i rumunis, nji harrėm ! Kurse s'kan asgje te perbashket. Ne nje popull, nje gjuhe, nje kultur e tash edhe nje "abetare",.. me dy flamuj !

avash, avash gjengji bėhet dash