PDA

View Full Version : Republika e Gabonit njeh shtetin e Kosovės


Zero Cool
09-09-11, 10:32
Republika e Gabonit njeh shtetin e Kosovės


Zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht, ardhjen e njohjes sė re pėr shtetin e Kosovės, nga Republika e Gabonit.


http://www.telegrafi.com/fo/kosove/f.0909102733978_m.jpg


Njohja zyrtarisht i ėshtė konfirmuar zėvendėskryeministrit Pacolli, nė orėt e vonė tė mbrėmjes sė kaluar, nė Gabon, nga udhėheqėsit mė tė lartė tė kėtij shteti, thuhet nė njoftimin pėr media tė Zyrės sė zėvendėskryeministrit Pacolli.

Mė tej nė njoftim thuhet se gjatė ditės do tė ketė informata mė tė detajuara.

Nė ueb faqen zyrtare tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme figurojnė 81 shtete qė kanė njohur pavarėsinė e Kosovės, mirėpo pas keqkuptimit qė ka ndodhur me njohjen nga Omani, Gaboni del tė jetė shteti i 81-tė qė ka pranuar pavarėsinė e Kosovės, e jo i 82.

Gaboni ėshtė njė ndėr shtetet e Afrikės sė Mesme.

Fshatari
09-09-11, 12:42
Lajmet
Gaboni njohu Republikėn e Kosovės
09.09.2011
Zėvendės kryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, Behgjet Pacolli, konfirmon zyrtarisht, ardhjen e njohjes sė 82 pėr shtetin e Kosovės, nga Republika e Gabonit.
Njohja zyrtarisht i ėshtė konfirmuar zėvendės kryeministrit Pacolli, nė orėt e vona tė mbrėmjes sė kaluar, nė Gabon, nga udhėheqėsit mė tė lartė tė kėtij shteti, ka njoftuar zyra e zotit Pacolli.
Kėtė lajm e ka konfirmuar edhe Ministria e jashtme e Kosovės, nėpėrmjet rrjetit social Twitter.
___________________________________________
http://www.evropaelire.org/archive/news/20110909/704/704.html?id=24323095
__________________________________________________ __
Flm Gabon! Merci Gabon !
E di qe kjo njohje eshte merite vetem e Qeverise se Republikes se Kosoves e jo edhe e Frances, siē po pretendojne disa media aty-ketu.
Perndryshe po bindem dita-dites se nuk ka shtet me te fuqishem ne evropen juglindore se shteti i Kosoves. Kurse nje vend pa statut verior i shtetit tone kosovar po cof dalngadale...
I juaji, fshatari

elvio
09-09-11, 13:02
Shpresojme lista ne rritje.

Ku bie Gaboni???

uck_aksh
09-09-11, 23:18
Shpresojme lista ne rritje.

Ku bie Gaboni???

hahahah elvio gaboni esht kojshi me kamerunin kongon

harta edhe flamuri
http://i293.photobucket.com/albums/mm72/Chi-u_Chi-u/flag/280px-Flag-map_of_Gabonsvg.png

elvio
09-09-11, 23:21
hahahah elvio gaboni esht kojshi me kamerunin kongon

harta edhe flamuri
http://i293.photobucket.com/albums/mm72/Chi-u_Chi-u/flag/280px-Flag-map_of_Gabonsvg.png


Ehhh uck_aksh faleminderit.

Keshtu eshte kur s'je i mire ne gjeografi,edhe s'di nga bie ky Gaboni.

Mos valle e terhoqi serish deklaraten e njohjes ky lloj Gaboni sepse ia mesova edhe shtepine:smile:

e_martumja
09-09-11, 23:21
PERHAJR NA KOFT, ishallah e ka ngreh komen zhag.

Hajra
10-09-11, 09:50
......Gaboni hiq nuk paska gabu po bash mire paska ba bre zoti e rujt he,

Zero Cool
10-09-11, 13:51
Pacolli: Omani njeh pasaportat e Kosovės


Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli, pas kontakteve tė fundit me pėrfaqėsuesit e Sulltanatit tė Omanit, sqaron se ky vend, ėshtė i gatshėm tė vazhdoj thėllimin e marrėdhėnieve diplomatike dhe ekonomike me Kosovėn.


http://www.ekonomisti.net/fotot/25559/main_bexhet-pacolli1.jpg


Sipas njė njoftimi pėr medie dėrguar nga zyra pėr informim e Zėvendėskryeministrit Pacolli, thuhet se “i ėshtė rikonfirmuar mbėshtetja e Omanit pėr popullin dhe Institucionet e Kosovės”.

“Sulltanati i Omanit njeh pasaportat e Republikės sė Kosovės, duke mundėsuar lėvizjen e lirė tė qytetarėve, tė mallrave, tė ideve dhe bashkėpunimin ndėrbiznesor”, thuhet mes tjerash nė njoftim.

Ndėrkaq, Pacolli thekson se ēėshtja e njohjes nga Sulltanati i Omanit, po trajtohet me kujdes, pasi ky vend, sipas njoftimit, “edhe zyrtarisht pranon thėllimin e bashkėpunimit me Republikėn e Pavarur tė Kosovės”.

Ndryshe, Pacolli gjendet aktualisht nė Afrikė nė kuadėr tė angazhimeve lobuese pėr njohje tė reja pėr shtetin e Kosovės. Mirėpo, zyra pėr informim thekson se emrat e vendeve tė cilat do t’i vizitojė Pacolli gjatė ditėve nė vijim, nė kėtė turne lobues, “tani pėr tani nuk do tė bėhen publik”.

sherri
10-09-11, 23:58
Ehhh uck_aksh faleminderit.

Keshtu eshte kur s'je i mire ne gjeografi,edhe s'di nga bie ky Gaboni.

Mos valle e terhoqi serish deklaraten e njohjes ky lloj Gaboni sepse ia mesova edhe shtepine:smile:
hahhahaha e kishe terhjek njohjen Gaboni,qe keni besu ....na e ka lodhe pacovi me qeto njohje prej do fiseve afrikane,qe si kishin ma shume se ka 2,000 "nefus" po ju shperndan nga 100€vra ok ju njoftem,pa u kthy bexha tu Kosova leket i hargjun, jo more Gabim ka ba Gaboni se s'ju kemi njoft :rolleyes: