PDA

View Full Version : Mos e kurseni njė Votė. Voto per NO Vote NO


Dilaver
18-02-08, 15:53
Luteni qė tė votoni nė kėtė anketė tė gazetės italiane 'Corriere della Sera', me 'No'.


Pyetja e anketės ėshtė: “Pavarėsia e Kosovės a mund tė kėrcėnonte stabilitetin e Ballkanit?” (L’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?)
Deri nė kėtė ēast, dukshėm dominon mendimi “Po”...

Prandaj, votoni qė ta ndryshojmė pėrgjigjen!!!http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp (http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp)

gazi-de
18-02-08, 15:59
Luteni qė tė votoni nė kėtė anketė tė gazetės italiane 'Corriere della Sera', me 'No'.
Pyetja e anketės ėshtė: “Pavarėsia e Kosovės a mund tė kėrcėnonte stabilitetin e Ballkanit?” (L’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?)Deri nė kėtė ēast, dukshėm dominon mendimi “Po”...

Prandaj, votoni qė ta ndryshojmė pėrgjigjen!!!


http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp (http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp)NO..................

Pupi
18-02-08, 16:07
At qė preferon Dilaveri
Ėshtė punė e kryer (pa njė pa dy e hezituar)!

panta_rhei
18-02-08, 16:10
Luteni qė tė votoni nė kėtė anketė tė gazetės italiane 'Corriere della Sera', me 'No'.
Pyetja e anketės ėshtė: “Pavarėsia e Kosovės a mund tė kėrcėnonte stabilitetin e Ballkanit?” (L’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?)Deri nė kėtė ēast, dukshėm dominon mendimi “Po”...

Prandaj, votoni qė ta ndryshojmė pėrgjigjen!!!


http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp (http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp)
Nėqoftėse STABILITET PĖR BALLKANIN do tė thotė shtypja e tė drejtave tė shqiptarėve tė trojeve etnike nė Maqedoni, Preshevė, Mal tė Zi e nė Ēamėri, atėherė duhet tė votojmė "PO" (SI). Boll e kemi rujtė ne shqiptarėt stabilitetin e poshtėrsive ballkanike kundėr nesh.

Nuk po bėj thirrje pėr luftė, por pėr drejtėsi. Kjo i bjen sikur Kosova tė mos kėrkonte me ēdo kusht tė drejtat e veta pėr hir tė stabilitetit tė ballkanit.

BE LK
18-02-08, 16:43
Luteni qė tė votoni nė kėtė anketė tė gazetės italiane 'Corriere della Sera', me 'No'.


Pyetja e anketės ėshtė: “Pavarėsia e Kosovės a mund tė kėrcėnonte stabilitetin e Ballkanit?” (L’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?)
Deri nė kėtė ēast, dukshėm dominon mendimi “Po”...

Prandaj, votoni qė ta ndryshojmė pėrgjigjen!!!http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp (http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1992.jsp)

Dominon JO me: 62.7% ....................:D

Dilaver
18-02-08, 16:56
Nėqoftėse STABILITET PĖR BALLKANIN do tė thotė shtypja e tė drejtave tė shqiptarėve tė trojeve etnike nė Maqedoni, Preshevė, Mal tė Zi e nė Ēamėri, atėherė duhet tė votojmė "PO" (SI). Boll e kemi rujtė ne shqiptarėt stabilitetin e poshtėrsive ballkanike kundėr nesh.

Nuk po bėj thirrje pėr luftė, por pėr drejtėsi. Kjo i bjen sikur Kosova tė mos kėrkonte me ēdo kusht tė drejtat e veta pėr hir tė stabilitetit tė ballkanit.

Futja njė votė e mos nxjerrė ēkokla.

panta_rhei
18-02-08, 17:01
Futja njė votė e mos nxjerrė ēkokla.

O ja kam futė vallahi qashtu qysh ke propozu ti veq m'erdh shumė inati prej qatyne qi e kan pėrpilue sondazhin...

Dardan Kastrati
18-02-08, 17:05
Sondaggi
L’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?


No
Error 500 /sondaggiDispatch.do?method=loadN&id=1992
Spo mundem me votu ne kete faqe e kam shenu me lart qka del tek kjo faqe nuk e di pse keshtu ?????

valiii
18-02-08, 18:30
Dominon JO me: 62.7% ....................:D


Pa e qu ne 99 % s'kemi me lone :biggrin:


No
65.1%


34.9%

Zero Cool
18-02-08, 19:24
No
66.2%33.8%

Guri i madh
18-02-08, 19:26
tri her votova nuk e di se a vlejn apo jo


po prap po shkoj me qit kokrren

Zero Cool
18-02-08, 19:31
No
66.3%

33.7%
Numero votanti: 13363.0

Per vota e keni a :)

vjeshta
18-02-08, 19:34
SondaggiL’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?

No
66.4%

33.6%No

BE LK
18-02-08, 19:36
tri her votova nuk e di se a vlejn apo jo


po prap po shkoj me qit kokrren
lol. nderroji PC se nuk vlen....hahhaahahahahahaa

BE LK
18-02-08, 19:38
SondaggiL’indipendenza del Kosovo puņ minacciare la stabilitą dei Balcani?

No
66.4%

33.6%No
Ja ja dhashe dhe nje tjeter une.....NO: 66.5%

Inshallah ni i pranon ODIRI .....hahahahahahahahahahahaha

Guri i madh
18-02-08, 19:38
lol. nderroji PC se nuk vlen....hahhaahahahahahaa


veq me shkue ne internet kafe pak ma von shkoj atje

Dukagjinas_i
18-02-08, 19:41
No
66.6% Sģ
33.4% Numero votanti: 13489

....Nje No ,edhe nga une !

BE LK
18-02-08, 19:53
veq me shkue ne internet kafe pak ma von shkoj atje
hahahahhahaa. Ej sa kopmjutera ka ne internet cafe bjeri nga nje vote, por kujdes sepo te shohin nderkombetaet senuk te pranojne, e pastaj kerkojne standarte...hahhaahhaahahahha

Preshevar
18-02-08, 19:54
Vota jeme e boni t'vetėn 75% :lol: :biggrin:FALIMINDERIT PRESHEVAR Hahahahahahaha

Zana_ch
18-02-08, 20:28
Te nderuar antar/e mundeni me perdor ket link ene me votue sa her te doni anonym , mos ju dhimbset koha jepni sa ma shum vota
http://anonymouse.org/anonwww.html

Zana_ch
18-02-08, 22:22
i dhash edhe 5 vota un
numri i votav per momentin ashte 15102.0


No
68.8%
31.2%

Zero Cool
19-02-08, 14:02
Mos votoni me te njejten IP sepse nuk llogaritet !No
77.3%


22.7%
Numero votanti: 23616

BE LK
19-02-08, 14:06
Mos votoni me te njejten IP sepse nuk llogaritet !No
77.3%


22.7%
Numero votanti: 23616
U kam thene po spo u mushet mendja disave.....hahahahaha

Zero Cool
19-02-08, 14:08
No
77.4%

22.6%
Numero votanti: 23741

Dardan Kastrati
19-02-08, 14:10
Edhe une ja futi nje NO te madhe dhe tani rezultati eshte

NO 77.6

SI 22.4

Arkza
19-02-08, 14:16
Mua me doli keshtu !
No 77.4%
Si 22.6% !!!

hasanmehmeti
20-02-08, 01:40
Gazeta me prestigjioze ne Kanada ka hedhur nje sondazh ne linje per
pranimin apo jo nga Kanadaja te pavarsise se Kosoves. Kjo mund te kete
nje rendesi pasiqe Kanadaja po heziton qe te njoh zyrtarisht Kosoven e
Pavarur per shkakun e separatizmit Quebekas, andaj luteni te votoni YES
ne sondazhin ne faqene meposhtme dhe dergojeni tek sa me shume njerez,

http://www.theglobe andmail.com/ (http://www.theglobeandmail.com/)

selam

ps/deri tani jo mire shifet sondazhi.

Preshevar
20-02-08, 10:12
HasnanMehmet, u kry !!!

hasanmehmeti
20-02-08, 10:44
hahaha e more preshevar , kerkush nuk na pret neve ,ne duhet me i nejten me mire gati .

60 no me 40 yes hmmm hajt se qeveria e Kanadas i mbyll syte:tongue: ndaj keti sondazhi

Preshevar
20-02-08, 10:50
hahaha e more preshevar , kerkush nuk na pret neve ,ne duhet me i nejten me mire gati .

60 no me 40 yes hmmm hajt se qeveria e Kanadas i mbyll syte:tongue: ndaj keti sondazhi

Hahahahaa,. qysh jo !.. edhe 100 % mu kon NO,.. per hater t'miqve tyre (jo-shqiptar) e pranojn... biznesi i lidh :biggrin:

Zero Cool
20-02-08, 11:41
Kjo s`ka te bej fare me Kosoven !

Pyetja eshte:

Are you a control freak at work?Rezultati eshte:

Yes
40% 649 votes

No
60% 959 votes

BE LK
20-02-08, 12:01
Kjo s`ka te bej fare me Kosoven !

Pyetja eshte:

Are you a control freak at work?Rezultati eshte:

Yes
40% 649 votes

No
60% 959 votes
Si duket sondazhi ka mbaruar, e kane vendos nje tjeter....!

Keshtu qe te rroje partia...!

hasanmehmeti
20-02-08, 12:34
Kjo s`ka te bej fare me Kosoven !


Pyetja eshte:

Are you a control freak at work?Rezultati eshte:

Yes
40% 649 votes

No
60% 959 votes

sondazhi ka mbaruar , rezultatin e gjen te sondazhet e tjera te gazetes diku 60 per jo e 40 po.

Sharr
02-03-08, 07:33
Pershendetje!

Jeni te lutur qe te votoni perseri ne nje sontazh tjeter te gazetes 'Corriere della sera', kete radhe per pyetjen:

A duhet ta njohe OKB-ja Pavaresine e Kosoves? (Secondo voi l'Onu deve riconoscere l'indipendenza del Kosovo?)
Duhet te votoni me 'Si' (Po)
Nxitoni! Sepse serbet po votojne kunder njohjes.

Votoni vete dhe dergojeni kete mesazh tek te gjithe kontaktet
tuaja.

http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_1999.jsp

rilinda
02-03-08, 10:32
Votova pėr PO o Sharr.

dardan100
02-03-08, 11:13
Bash mire qe e paske ba kete postim, por nje gje duhet ta dini se ky sondazh eshte ba nga e perditshmja italiane per me i ndihmu propagandes serbe, e pashe se rezulltati eshte shume i ndjeshem, (52% po, 48% jo) edhe nuk befasohem hiq nese rezulltati final i ketij sondazhi do te jete JO hyrjes se Kosoves ne OKB, sepse do te montohet si i tille. Gazetaret italian jane ARGAT te Serbise! Mjafton ti ndjekesh reportazhet e tyre per Kosoven si ato te Enio Remondino-s, i derguar special ne Beograd gjate bombardimeve te 1999, i cili ne ate kohe veq se nuk qante kur Nato shkaterronte makinerine vrastare serbe, edhe pa kurrefare dileme morale, edhe ne keto dite te pavaresise, si i derguar i televizionit italian RAI ne Prishtine, pothuajse haptasi kundershtoi pavarresine e Kosoves.
Nje gazetar tjeter, bash i Corriere della Sera, qe quhet (kyfare bir qeni) Andrea Nicastro, ky mut refuzon kategorikisht masakren e Reēakut, duke e quajtur kete nje FARSE, nuk po me besoni shkoni e shikojnei videon e tij ne Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=oj_1suEqAF0

"Ne italianin nuk duhet me pase besim sa ne shkaun"

Preshevar
02-03-08, 11:23
"Ne italianin nuk duhet me pase besim sa ne shkaun"


Qka po flet bre ??.... Ne nė ēdo menyr mundohemi ti perngjajm italianėve e ti vjen me na kesh a ??? :mad:Phuu !!!


ps: Lexoni artikuj te miqve te shqiptarve si Alexander del Valle ! ;)

dardan100
02-03-08, 11:39
Qka po flet bre ??.... Ne nė ēdo menyr mundohemi ti perngjajm italianėve e ti vjen me na kesh a ??? :mad:Phuu !!!


O i nderuari Preshevar, jetoj ne Itali qe 11 vite e i njoh keta muta si faren e kuqe, njerz ma fals e ma interesxhi nuk i gjan ne rruzullin tokesor. Edhe qe besa jane shume ANTI-shqiptar. Ne kosovaret patem shpetu nga diskriminimet sepse u prezentojshim si kosovar e nuk tingellonte keq ky emertim, mirpo sidomos, keto ditet e fundit te pavaresise se kosoves, kur e moren vesh se ne Kosove jetojne 90% e ma shume shqiptar, tash kane fillu me na shiku ndryshe (negativisht po mendoj). E sa i perket asaj thenjes tende se kinse po mundohem me iu perngja italianeve, kjo eshte nje ligesi tjeter e jonja qe eshte edhe rezulltat i injorances ne rend te pare, e thashe se nuk mundesh me e dite nese nuk jeton ketu e ballafaqohesh ēdo dite me kta shabar te k** . A e shikove videon e ketij qenit http://www.youtube.com/watch?v=oj_1suEqAF0 , kliko edhe njehere, ky pasqyron krejt gazetarin italiane, anti-shqiptare dhe pro serbe, ky mut thote se masakra e Reēakut nuk ka ekzistu, por eshte improvizu.
Ndoshta ti in deruar nuk e ke percjell se si mediat italiane e kane komentu ngjarjen e pavarseise se Kosoves, po ta them une ; pa kurrefare entuziazmi, bile shume te pezmatuar se iu be nje e padrejte e madhe Serbise. Cdo intelektual apo edhe deputet italian sa here qe ka fole per Kosoven ka fillu ne fjalimin e tij keshtu " Il Kosove č una regione della Serbia, č il cuore , la culla della cultura serba" - perkthimi " Kosova eshte nje krahine e Serbise, zemra dhe djepi i kultures serbe....", shiko fillim e kesaj video, ky eshte parlamentar italian Alfredo Mantica, komisar i puneve te jashte i Parlamentit italian, (kujdes ne fjalet e pare te ketij fjalimi) :

http://www.youtube.com/watch?v=eS5w91X-JZQ (http://www.youtube.com/watch?v=eS5w91X-JZQ)

dardan100
02-03-08, 11:53
Une Nuk Po Du Me Kriju Urrejtje Ndaj Italianeve Ketu, Por Per Hire Te Se Vertetes, Besoj Se Eshte Me Rendesi Te Dihet Se Si Trajtohen Shqiptaret Ne Itali, Dhe Askush Nuk Mund Ta Di Me Mire Sesa Nje Qe Jeton, Studion Dhe Punon Ketu Me Shume Se 10 Vite! Pse Trajtohen , Apo Shikon Keq Shqiptaret Ne Itali? Paj Nashta Nuk E Kane Edhe Fort Gabim Italianet, Por Mua Si Kosovar Apo Si Shqiptar I Kosoves Nuk Me Shkon Per Shtati Te Diskriminohem Per Faj Te "vellezerve" Tane Nga Shqiperia Qe Bajne Bash Cdo Faqe Te Zeze Ketu (prostitucion, Trafikim Droge, Vjedhja Te Villave ), Edhe Ma Ne Fund As Qe Nuk Iu Ha K*** Per Ate Pune, E Vertete Se Jane Nje Pakice Ata Qe Bajne Keto Akte , Mirepo Se Paku Te Denohen Ato Nga Shumica E Emigranteve Shqiptar Ketu, Mirpo Asgje, Nuk Ka Kurrefare Organizimi I Shqiptareve Te Shqiperise Ne Itali, Ekziston Nje Individualizem I Eger, E Normal Qe Pastaj Opinioni Publik Fillon Te Krijoj Pershtypjen Dhe Ti Trajtoj Te Gjithe Njesoj. E Une, P.sh Si Shqiptar I Kosoves, Nuk Po Du Me I Marre "mekatet" E Tyre, Se Po Me Duket E Teprume!

Preshevar
02-03-08, 11:54
O i nderuari Preshevar, jetoj ne Itali qe 11 vite e i njoh keta muta si faren e kuqe, njerz ma fals e ma interesxhi nuk i gjan ne rruzullin tokesor. Edhe qe besa jane shume ANTI-shqiptar. Ne kosovaret patem shpetu nga diskriminimet sepse u prezentojshim si kosovar e nuk tingellonte keq ky emertim, mirpo sidomos, keto ditet e fundit te pavaresise se kosoves, kur e moren vesh se ne Kosove jetojne 90% e ma shume shqiptar, tash kane fillu me na shiku ndryshe (negativisht po mendoj). E sa i perket asaj thenjes tende se kinse po mundohem me iu perngja italianeve, kjo eshte nje ligesi tjeter e jonja qe eshte edhe rezulltat i injorances ne rend te pare, e thashe se nuk mundesh me e dite nese nuk jeton ketu e ballafaqohesh ēdo dite me kta shabar te k** . A e shikove videon e ketij qenit http://www.youtube.com/watch?v=oj_1suEqAF0 , kliko edhe njehere, ky pasqyron krejt gazetarin italiane, anti-shqiptare dhe pro serbe, ky mut thote se masakra e Reēakut nuk ka ekzistu, por eshte improvizu.
Ndoshta ti in deruar nuk e ke percjell se si mediat italiane e kane komentu ngjarjen e pavarseise se Kosoves, po ta them une ; pa kurrefare entuziazmi, bile shume te pezmatuar se iu be nje e padrejte e madhe Serbise. Cdo intelektual apo edhe deputet italian sa here qe ka fole per Kosoven ka fillu ne fjalimin e tij keshtu " Il Kosove č una regione della Serbia, č il cuore , la culla della cultura serba" - perkthimi " Kosova eshte nje krahine e Serbise, zemra dhe djepi i kultures serbe....", shiko fillim e kesaj video, ky eshte parlamentar italian Alfredo Mantica, komisar i puneve te jashte i Parlamentit italian, (kujdes ne fjalet e pare te ketij fjalimi) :

http://www.youtube.com/watch?v=eS5w91X-JZQ (http://www.youtube.com/watch?v=eS5w91X-JZQ)Dardan100, bash ket qe po e thua desha te degjoja (te lumtė qe po e thu te verteten).

Kam par edhe para 1 viti a 2 kur u zgjuan krejt italianet ne nje qytet dhe i thyen ēdo dyqan Shqiptar duke mos reaguar askush e as policia.

Edhe nje nat ishte nje debat nė francė ku avokati mė i MIR (Shiqo Ketu (http://www.dailymotion.com/relevance/search/kosovo/video/x4j80f_kosovo-erreur-ou-exemple-13_politics))i keti shteti fliste kundėr pavarsisė se Kosoves dhe gjith keto masakra i quajke te egzagjeruara dhe numri i te vdekurve ishte i barabartė me serbet. Me nje fjal, Franca ka ber gabim te madhė qe ja dhurojj pavarsin Shqiptarve.

Arsyja kryesore qe na pranuan "Pavarsinė" eshte qė nuk jemi prap tė pavarur.

Lexo nje artikull qe e postoj HasanMehmeti nga Mexhid Yvejsi, dhe e kupton me mir se per qka po behet fjalė. http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24302

Pershendetje,

Arkza
02-03-08, 12:25
Votova Per Po por me duket se kjo koka veq nje Mashtrim !!!!
Sepse Rezulatat po dalin Njesoj me te Dardanit !!!!! :eek:

Dardan Kastrati
02-03-08, 13:18
Nje teme e tille me kete votim ka qene e hapur .... edhe me heret ..

>>{SpOnGeBoB}<<
02-03-08, 13:50
une votova JO.

Kush eshte 'Corriere della sera' me vendos per njohjen e Kosoves ne OKB.

Lum baca veq fjele mos um ban.