PDA

View Full Version : Finlanda


selvija
21-02-08, 17:42
I Faleminderit.. Marti Ahtisari ..per te gjitha qe bere per popullin ton,,gjithmon qe me ne
Falenderoj gjithashtu edhe gazetrve gjith kohen kan qen me ne dhe transemtimin qe dhan ton ate kohe ne dit te Pamvarsise..

kemi marr Urime nepermjes medjave te Finlandes..ishte nje knaqsi e pa pershkruara qe kurr perjet nuk do harroj...

Arb
21-02-08, 17:43
Ahtisari & Finlande, ju flm!

Je tregu i drejteperdrejte o burre i dheut, sa qe shkijet shkuan aq larg sa edhe te konsideruan si Mik te ngushte tonin.

Arkza
21-02-08, 17:43
Te Flm shume Finlanda.....................:smile:

Dardan Kastrati
21-02-08, 17:45
Faleminderit Finlanda.!!!!

Urata
21-02-08, 22:01
Faleminderit Finlande!

selvija
22-02-08, 12:36
http://www.youtube.com/watch?v=xPMY8ovb7iY&feature=related

Arkza
22-02-08, 12:55
Te Flm Finlanda Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Finlanda qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Filande qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

Cia-Ferizaj
22-02-08, 13:11
flm findlanda ....... shum foto tmira ahtisar na paske qu ...hahhaa

Skyfter
07-03-08, 20:50
Sot zyrtarisht Finlanda njef Republiken e Kosoves, Presidentja Tarja Halonen ka miratuar vendimin per vendosjen e marrdhenjeve diplomatike me Republiken e Kosoves.

Ju Pershendes :smile:

Pupi
07-03-08, 21:15
Falimenderit Finland.

Pse tu desh kaq gjatė tė presėsh tė miratosh punėn e njeriut tėnd!

selvija
07-03-08, 21:17
Falimenderit Finland.

Pse tu desh kaq gjatė tė presėsh tė miratosh punėn e njeriut tėnd!Pse Ahtisari der sa te nger kamen zhag,,,ja zbardh dhente Putini,,,BaSh inati Me ka ardh daq me dit pupi,,,:redface:

Naki
07-03-08, 21:36
Finlanda ėshtė shteti i 27 ēė pranojė dhe njohu zyrtarisht Republiken e Kosoves.

Faliminderit Finland!

Dilaver
07-03-08, 21:56
Gur gur bėhet mur.

Flm Finland&Ahtisari Vagabondi & Hysni Zela Kosova e pavarur (http://de.youtube.com/watch?v=OwHiaboNKeA)

gjini
07-03-08, 23:14
http://www.youtube.com/watch?v=xPMY8ovb7iY&feature=related


Bravo selvije qe ke intervenue tek qeveria e finlandes e na njohu edhe ajo.

krenohemi me ty je shum e zoja.

Bjeshka1
08-03-08, 11:07
Paljon kiitoksia Suomen tasavalta! :wink:
A ka njeri qe din se ēka shkrova? Fjale nga fjalori ???
Sidoqofte, faleminderi Matti Ahtisaari dhe Finlanda! Shpresojme qe edhe juve ju kthen rusi Karelen.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/Flag_of_Finland.svg/125px-Flag_of_Finland.svg.png

selvija
08-03-08, 11:17
Paljon kiitoksia Suomen tasavalta! :wink:
A ka njeri qe din se ēka shkrova? Fjale nga fjalori ???
Sidoqofte, faleminderi Matti Ahtisaari dhe Finlanda! Shpresojme qe edhe juve ju kthen rusi Karelen.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/Flag_of_Finland.svg/125px-Flag_of_Finland.svg.png Kjo Fjale do te thot Bjeshka.. Shum Faleminderit shteti Filandez....qe ke perkthysen...

Bjeshka1
08-03-08, 11:53
ärsytät mielelläsi minua! http://www.dardania.de/vb/upload/images/smilies/wink.gif
O selvie hahaaaaa! E vetmja fajle qe e di ne ate gjuhe eshte kjo poshte...
-rakastan sinua

selvija
08-03-08, 12:51
ärsytät mielelläsi minua! :wink:
O selvie hahaaaaa! E vetmja fajle qe e di ne ate gjuhe eshte kjo poshte...
-rakastan sinua Ja Bjeshka Boll po dishe ..ahahaha Asutko suomessa sinä..??

Gjumashja
08-03-08, 17:08
Thnx..............:biggrin: ...............

Virti
08-03-08, 21:14
flm Finlandes!
tung Selvije :cool:

Diana007
08-03-08, 21:33
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif