PDA

View Full Version : Geci i lyp llogari Qeverisė pėr arrestimin e shtetasve gjermanė


Dardania_KS
08-12-08, 12:59
Geci i lyp llogari Qeverisė pėr arrestimin e shtetasve gjermanė http://74.52.64.18/~wwkoha08/images/M_images/pdf_button.png (http://74.52.64.18/~wwkoha08/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=13535) http://74.52.64.18/~wwkoha08/images/M_images/printButton.png (http://74.52.64.18/~wwkoha08/index2.php?option=com_content&task=view&id=13535&pop=1&page=9&Itemid=41) http://74.52.64.18/~wwkoha08/images/M_images/emailButton.png (http://74.52.64.18/~wwkoha08/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=13535) e premte . 05 dhjetor 2008 /Koha Ditore.Kuvendi i Kosovės nuk debaton pėr sigurinė nė veri, as arrestimin e tre shtetasve gjermanė

Deputeti Gani Geci ka thėnė se Qeveria e Kosovės ėshtė dashur qė tė bisedonte me Ambasadėn e Gjermanisė pėr arrestimin e shtetasve gjermanė dhe ky problem tė zgjidhej “pa xhiruar filma dhe pa bėrė spektakėl medial”. Nė kėtė kontekst ai ka kėrkuar qė dikush nga Qeveria tė shkarkohet pėr shkak tė kėtij skandali.http://74.52.64.18/~wwkoha08/images/M_images/pdf_button.png (http://74.52.64.18/~wwkoha08/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=13535) http://74.52.64.18/~wwkoha08/images/M_images/printButton.png (http://74.52.64.18/~wwkoha08/index2.php?option=com_content&task=view&id=13535&pop=1&page=9&Itemid=41) http://74.52.64.18/~wwkoha08/images/M_images/emailButton.png (http://74.52.64.18/~wwkoha08/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=13535)

Dardania_KS
08-12-08, 13:04
Kete teme e shkruajta me qellim qe te japim komentet e tona se qka vertet ky spektakel mund te ndikoj direkt ne procesin e njohjes se Pavrsise se Kosoves.
Qeshtja e ngritur nga deputeti z.Gani Geci vertet besoj se qmon per tu debatuar ngase ne jemi ne nje faze shume te brisht te shteteformimit dhe prishja e mardhenjeve me shtete te medha e mike te Kosoves si qeshte Gjermania na demton shume jo vetem ne procesin e njohjes por edhe ne shume drejtime.
Me shpres se spektakle te tilla te demshme me nuk do ti ndodhin Kosoves ju pershendes.

Dardani_K1
08-12-08, 16:08
Sa qe jane fajtor keta tre Gjermanet e trash hajrin ja pafshin qe i kane buregosen se edhe gjermanija ne te njejten form vepron kure e buregos najkend per naj veper te keqe nje shqipetar ne gjermani nje paqet bonbona me e vjedhen dalin medijat Gjermane dhe bjesh e bajne e pse mos me ba ate pune edhe shteti i yne po u leshun disi si shpejt pa u ba asnje hetim se asnje gjykatesi te Kosoves sjau murr menja me i qelen hetimet e thella ndaj ketyre tre gjermaneve.

I zhgenjyeri
08-12-08, 16:14
Pse me u tensionu mardhenjet me Gjermanin po ne kete rast edhe Gjermanija kish me i burgosen agjentat e huj bile ne rastin e gjermaneve qe ne Kosove jane kanen te pa lajmerun atyre ju kane taku ka 3 apo me shume vjet qe jane hy ne Kosove qe sjane lajmeru e per kete pune ska qka idhenohet gjermanija se ajo i thote vetes shtet ligjor e qe ashhte shtet ligjor ateher ska qka idhenohet por si tha Dardani asnje gjykatesi Kosovar sja hanger e mrama me qelen hetime ma te thella se me siguri kishin dalen ne fush edhe shume dredhi edhe ma te keqija.

GURI SYLAJ
09-12-08, 17:50
Edhe nese jan gabim edhe nese nuk jan gabim zhurma rrethe kesaj ka qene me se e tepruar dhe eshte vertetu se ne Kosove mungon sistemi ,mungon pervoja ,mungojne njerezit qe keto gjera do i kanalizonin ashtu si duhet!
Nje mik shtepie ,qe te ka ndihmu ne kohrat me te veshtira,edhe po ia zune nje mashkull tuj ta pre zabelin ,nuk duhet me dal e me bertit neper katun -oooo e zuna hajnin -po me e ba dert me mikun dhe me e pa se ku eshte qellimi dhe pse ka ndodhe kjo!
Ka , jo dicka, po shume cka qe ne mes miqeve duhet bisedu pak me me mase dhe me me shume rrespekt!!
Mandej marrja e pergjegjesise ishte jo serioze mbas asaj zhurme te panevojshme ne fillim.
Se sa do te kete ndikim kjo nuk mund te vrehet tash por kjo plasaritje do vazhdoj gjate dhe do te jete mundesi e nje zhagitjeje jo vetem ne mardhenjet Kosove Gjermani por edhe me BE ne pergjithesi edhe pse ndoshta kjo nuk do te dali ne siperfaqe!

Urata
09-12-08, 18:55
...perderisa G. Geci ka reague, jam shume e bindun ne mosaftesin/maturin/pergjegjesin e atyre qe u drejtohet ky...!

Geci, e ka nje damar shume te drejte dhe guxues ne trurin e tij!

MemphiSx
10-12-08, 12:33
Ju ka dok vetja qe jon si Sabit Geci me bo ksi arrestime spektakulare :D Edhe ai nifar vakti bojke qisi arrestime,kur i arrestojke disa deputet ne kohe te luftes :D me kallxu qe osht i forte hahahah :D

Marco
11-12-08, 05:35
...perderisa G. Geci ka reague, jam shume e bindun ne mosaftesin/maturin/pergjegjesin e atyre qe u drejtohet ky...!

Geci, e ka nje damar shume te drejte dhe guxues ne trurin e tij!

Per derisa Geci oshte en politik, ja meriton edhe Thaqit mos me leshu qeverin,
Geci oshte person qe ėshte rreh en parlament ku boten civilizuese sguxon mu rreh en rrug e le mu en parlament . keshtu qe kap njonin e mshij tjetrit , EULEX rrnoft gjithmon en tokat shqiptare , se veq na jemi per me na fol gjuhe te huaj, kishin me kthy edhe UNMIKUN se krejt qita po e shohin se gjyna me na udheheq kta shqiptart hajna korruptus etj, Na e korruptum HAGEN e spo korruptoj en ks,
Dil thuj se na sjemi per vetqeverisje shlir e rrzoj krejt hajnat e jo me ul kryt se standartet,

Kodra
12-12-08, 23:22
**********
**********
**********


Vet Fakti ku tė tre nėnshtetasit gjermanė, nė fillim u deklaruan se punojnė pėr firmėn e cila mbledh fakte, se nė ēfarė niveli ėshtė siguria nė Kosovė e pastaj ndrroi kahje deklarata e tyre dhe u vėrtetua se kėta tre nėnshtetas gjermanė janė agjentė, ka hapėsirė tė mjaftueshme tė dyshohet.

Me kėtė rast, sistemi nė Kosovė tregoi se ėshtė i aftė t'i marrė punėt e veta nė dorė, se a ka qenė shtrirja e kėtij problemi nė media e mirė apo e keqe, mendimi im ėshtė se, pa u kryer hetimet nuk ėshtė dashur tė publikohet shumė.

Menjėherė pas kapjes sė nėnshtetasve gjermanė, firma pėr tė cilėn kanė "punuar" me seli nė München, nuk ėshtė mė pėr tu gjetur. Zyra e tyre ėshtė e braktisur dhe asnjė njeri i kėsaj firme nuk mund tė gjindet, e gjithė kjo nga mediat dhe televizionet gjermane, hapėsirė edhe mė shumė pėr tė dyshuar!


Pėr ta lidhur me thėnien e zotėri Guri Sylaj:

"Nje mik shtepie ,qe te ka ndihmu ne kohrat me te veshtira,edhe po ia zune nje mashkull tuj ta pre zabelin ,nuk duhet me dal e me bertit neper katun -oooo e zuna hajnin -po me e ba dert me mikun dhe me e pa se ku eshte qellimi dhe pse ka ndodhe kjo!"

Mikut tė mirė i takon qė tė tė informojė se njė i imi do sillet pak kah zabeli yt edhe nėse ndodh diēka tė jeshė i informuar se ėshtė i imi. Kjo nuk ishte nė kėtė rast.

Tash djali i shtėpis nė vend qė ta heshtė kėtė punė, hap plagė!!!!


Kodra

GURI SYLAJ
13-12-08, 13:48
I nderuari Kodra ,ne kontekstin e shkrimit tim ,nuk qendron heshtja e ceshtjes por marrja me te ne menyre profesionale.Dicka e tille ndodhe cdop dite dhe ne cdo vend te botes .kjo s'eshte fare senzacionale,por dihet shume pak ne opinion.
Kurse ,se Kosovaret mund t'i marrin gjerat ne duart e tyre ,kjo nuk qendron fare .Kete besoj se nuk kam nevoje me e ilustru me shembuj.
Gjermanet kapen nga nje Ushtar i huaj ,me sa dij une.
Leshohen ,po ashtu ,nga nje prokuror i huaj !
Veq zhurma ju mbetet Kosovareve!Dhe ,pasojat qe do te shtrihen ,gjithesei te heshtura ,por shume domethenese, sidomos pe Kosoven dhe Kosovaret.

Kjo nuk eshte as hera e e pare e as e fundit qe ne forma te ndryshme ndryshohet kahja e proceseve ne Kosove por eshte ,ndoshta hera e pare ,qe opinioni bombardohet me informata qe ne shumicen e rasteve jan te tejfryera dhe te damshme gjithesesi.
Mungesa e nje sherbimi adekuat jo qe krijoj hapesire , qe per ceshtje te caktauara te flasin X persona e X sherbime ,por tregoj se Kosovaret nuk jan te interesum per funksionimin e shtetit ligjore por per funksionimin e shtetit Klanor!Ndryshe nuk mund te spjegohen vonesat ne caktimin e barteseve te detyrave te nje rendesie jetike per shtetin por edhe per Kombin!
Ju pershendes perzemersisht!

Fshatari
13-12-08, 20:33
**********
**********
**********


Vet Fakti ku tė tre nėnshtetasit gjermanė, nė fillim u deklaruan se punojnė pėr firmėn e cila mbledh fakte, se nė ēfarė niveli ėshtė siguria nė Kosovė e pastaj ndrroi kahje deklarata e tyre dhe u vėrtetua se kėta tre nėnshtetas gjermanė janė agjentė, ka hapėsirė tė mjaftueshme tė dyshohet.

Me kėtė rast, sistemi nė Kosovė tregoi se ėshtė i aftė t'i marrė punėt e veta nė dorė, se a ka qenė shtrirja e kėtij problemi nė media e mirė apo e keqe, mendimi im ėshtė se, pa u kryer hetimet nuk ėshtė dashur tė publikohet shumė.

Menjėherė pas kapjes sė nėnshtetasve gjermanė, firma pėr tė cilėn kanė "punuar" me seli nė München, nuk ėshtė mė pėr tu gjetur. Zyra e tyre ėshtė e braktisur dhe asnjė njeri i kėsaj firme nuk mund tė gjindet, e gjithė kjo nga mediat dhe televizionet gjermane, hapėsirė edhe mė shumė pėr tė dyshuar!


Pėr ta lidhur me thėnien e zotėri Guri Sylaj:

"Nje mik shtepie ,qe te ka ndihmu ne kohrat me te veshtira,edhe po ia zune nje mashkull tuj ta pre zabelin ,nuk duhet me dal e me bertit neper katun -oooo e zuna hajnin -po me e ba dert me mikun dhe me e pa se ku eshte qellimi dhe pse ka ndodhe kjo!"

Mikut tė mirė i takon qė tė tė informojė se njė i imi do sillet pak kah zabeli yt edhe nėse ndodh diēka tė jeshė i informuar se ėshtė i imi. Kjo nuk ishte nė kėtė rast.

Tash djali i shtėpis nė vend qė ta heshtė kėtė punė, hap plagė!!!!


KodraPajtohem plotesisht me kete koment te Kodres.
Policia e Kosoves deshmoi qe ishte vertet shume e afte dhe profesioniste. I zuri dhe arrestoi tre agjentet gjermane me "dore ne thes". Ky arrestim beri te kuptohet qe kjo polici e kryen punen e vete mu ashtu siē duhet.
Krahasone me policine e vendeve fqinje qe nuk arrijne te arrestojne autoret e gjenocidit bosnjak qe plote 5 vjete.
Sa per ndihmen gjermane ne "kohe te veshtira", kjo eshte e padiskutueshme. Kete e thane qarte autoritetet kosovare pasi mbaroi i gjithe proēesi. I gjithe proēesi filloi, u zhvillua dhe perfundoi ne menyre te perkryer, pa asnje gabim, nga autoritetet policore, juridike e politike te shtetit kosovar.

Guri i madh
13-12-08, 21:46
dikush duhet te pergjigjet kta te ministris se punve te mbrendshme kan than se kta tre gjermant e trash e kan krye aktin terrorist e nuk ka tjer te dyshuar


prokuroria i liron ne munges te faktevepiter feit thot se ata qe kan hedh granaten ende nuk jan arrestue dhe shetiten te lir neper kosovat,her ose zenun pajaziti ose nekibe kelmendi duhet me dhan dorheqje kshtu veprohet ne shtetet ku ministrat e ati shteti deshtojn ne punen e tyre

Guri i madh
13-12-08, 22:05
Pajtohem plotesisht me kete koment te Kodres.
Policia e Kosoves deshmoi qe ishte vertet shume e afte dhe profesioniste. I zuri dhe arrestoi tre agjentet gjermane me "dore ne thes". Ky arrestim beri te kuptohet qe kjo polici e kryen punen e vete mu ashtu siē duhet.
Krahasone me policine e vendeve fqinje qe nuk arrijne te arrestojne autoret e gjenocidit bosnjak qe plote 5 vjete.
Sa per ndihmen gjermane ne "kohe te veshtira", kjo eshte e padiskutueshme. Kete e thane qarte autoritetet kosovare pasi mbaroi i gjithe proēesi. I gjithe proēesi filloi, u zhvillua dhe perfundoi ne menyre te perkryer, pa asnje gabim, nga autoritetet policore, juridike e politike te shtetit kosovar.
kur te dojn i arrestojn ato jan spektakle se nuk po munden me e gjet mlladiqin kur dihet se aj ka marr rrog oficeri nga qeveria serbe


po kta shkjet kur te arrestojn dojn me arrit ndonji qellim te madh politik sikur per karagjiqin qe kombet e bashkura i pranun 6 pikat e serrbis per EULexin e tash mlladiqi arrestohet kur serrbia e merr ndonji ofanziv politike kunder pavarsis se kosoves

Psikologu
16-12-08, 13:19
Kam pėrcjellurė me vemendje kėtė ndodhi , edhe ne media , por edhe kåØØetu ne shkrimet e Forumit.
Njė gjė duhet tė jetė e kjartė se Kosova si shtet i ri , nuk do tė mbetet vetem ne duart e ligjit tė saj , se shumė agjentė do tė hyn dhe tė dalin , kjo do tė jetė deshmi e tė ardhmes.
Edhe pse sigurimi i Kosoves nuk ėshtė dashurė tė i jep jehonė kėsaj ndodhie , sepse cdo gjė lidhetme sekretin , dhe agjentet e tillė, anembanė botes nuk pranojnė se pėr kend punojnė, gje e cila edhe ketu , tregon faktin se keta deklaruan se punojnė pėr ndonjė firm gjermane por ajo nuk egziston.
Arrestimet e tilla mbahen tė shumten e rasteve sekret, nuk behen publike, sidomos ndaj miqeve dhe aleateve tanė.
Nese policia dhe siguria e Kosoves deshiron tė mrret me heime , atehere duhet tė filloj me arkivat e pasluftes dhe me vrasjen e luftetarve dhe atyre qe kontribuan pėr tė miren e Kosoves, apo, athua se keto do tė harrohen thuja se nuk ndodhi asgjė.
Kush do tė pergjigjet pėr ato vrasje??!
Kosova , si e ceka me heret , do tė jetė cdo here ne kontroll , dhe nuk nuk do tė i lejohet freni askuj qė tė mendon se shteti eshte i sigurtė dhe i udhehequr nga njerez tė sigurtė.
Agjent do tė ketė panderpre, sepse janė shumė faktorė qe rrinØne mbikqyrje mbrenda Kosoves.