PDA

View Full Version : Liberia


Fshatari
30-05-08, 12:51
"Liberia e njohu Kosovėn e pavarur
Monrovia, 30 maj - Qeveria e Liberisė e ka njohur Kosovėn e pavarur, duke iu bashkuar kėshtu shumė vendeve tė Bashkimit Evropian dhe Shteteve tė Bashkuara qė tashmė e kanė njohur pavarėsinė e saj, njofton gazeta e pėrditshme e kėtij vendi "Dejli obzerver". Pas Senegalit dhe Burkina Fasos, ky ėshtė vendi i tretė afrikan qė e njeh Republikėn e Kosovės".(QIK)

30 maj 2008

Preshevar
30-05-08, 13:04
Flm Liberi,.. !!! :smile:


http://www.diakadi.com/afriquedelouest/pays/liberia/embleme_liberia.gif

Fshatari
30-05-08, 13:09
Flm Liberi,.. !!! :smile:http://www.diakadi.com/afriquedelouest/pays/liberia/embleme_liberia.gif"Mer, bateaux, soleil, brouettes et palmiers
Et surtout, surtout, liberté(Liberia...)!

"Lą tout n'est qu'ordre et beauté
Luxe, calme et volupté"(le dernier mot ne plaīt pas ą tout le monde...).

Arkza
30-05-08, 13:11
Te Flm shume.... Liberi ! :smile:

Preshevar
30-05-08, 13:41
"Mer, bateaux, soleil, brouettes et palmiers
Et surtout, surtout, liberté(Liberia...)!

"Lą tout n'est qu'ordre et beauté
Luxe, calme et volupté"(le dernier mot ne plaīt pas ą tout le monde...).


Et pourtant, le mot Libérté n'admet, par définition, aucune restriction !


ps:,,, trés belle combinaison de mots !

Virti
30-05-08, 14:13
flm Liberia! :smile:

premium
30-05-08, 20:03
Ngadal ngadal te gjitha shtete Islame do te njofin pavaresin e Kosoves vetem se disa u koriten e ofendime ndaj shteteve Islame!!

Dardan Kastrati
30-05-08, 20:18
LIberia tė flm .