PDA

View Full Version : Organizata e Kombeve te Bashkuara-Kreu i OKB njoftohet pėr sė afėrmi me Kosovėn


murrizi
24-07-12, 18:38
Ban Ki Moon, Adem Jashari dhe Deklarata e Pavarėsisė
Edhe pse gjatė gjithė kohės iu shmang takimeve nė institucionet e Kosovės, Sekretari i Pėrgjithshėm I OKB-sė, Ban Ki Moon nuk ka mundur tė shpėtoj pa u ekspozuar para “simboleve” tė shtetit tė Kosovės.
Gjatė takimit me presidenten Jahjaga , Ban Ki Moon ka bėrė njė fotografi, me apo pa dashje, prapa kėsaj fotoje janė vetė fotoja e Presidentes Jahjaga, Deklarata e Pavarėsisė sė Kosovės dhe fotoja e njeriut qė kontribuoi mė sė shumti pėr lirinė tė cilėn e jetojmė sot, Adem Jashari.
Madje, nuk mund tė thuhet qė Ban Ki Moon nuk u ekspozua edhe pranė flamurit tė Kosovės, pasi qė nė foton e Jahjagės, nė anėn e saj tė djathė ėshtė flamuri i shtetit tė Kosovės./ Dukagjini.com
http://cdn10.epaytech.net/ccc/uploads/2012/07/bani-dhe-simbolet.png (http://cdn10.epaytech.net/ccc/uploads/2012/07/bani-dhe-simbolet.png) (http://cdn10.epaytech.net/ccc/uploads/2012/07/bani-dhe-simbolet.png)