PDA

View Full Version : Jordania ka njohur pavaresine e shtetit kosovar


Fshatari
07-07-09, 18:31
Jordania njohu pavarėsinė e Kosovės
Jordania e ka njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės, duke e ēuar numrin e njohjeve nė 61 shtete. Lajmin e ka konfirmuar pėr KTV-nė kėshilltarja e ministrit tė Jashtėm, Albana Beqiri.
“Ėshtė marrė vendimi pėr njohjen e Kosovės nga autoritetet e Jordanisė dhe ministri i Jashtėm i Kosovės, Skėnder Hyseni, ėshtė duke pritur konfirmimin pėr njohje nga ministri i Jashtėm i Jordanisė”, ka thėnė Beqiri.
Mbretėria e Jordanisė ėshtė shtet arab, i cili gjendet nė Azinė Jugperėndimore dhe ka njė popullsi prej afro 6 milionėsh. Ndėrkohė, para Jordanisė Kosovėn e pati njohur Bahrejni para rreth dy muajsh. /KTV/
_________________________________________________
Flm shume Jordani. Dhashte zoti e ndjekshin shembullin tuaj edhe shtetet tjera te rajonit.

Faleminderit shume="شكرا جزيلا"(perkthim nga google!

Gjumashja
07-07-09, 19:00
Thnx... ishalla i shkojn potpuri edhe shtetet tjera

Fshatari
07-07-09, 19:04
Thnx... ishalla i shkojn potpuri edhe shtetet tjera
Kush guxon me kundershtue mbretin e Jordanise?!
kurkush, pra!

PS. Bash po due me ia qit nje kafe gjumashes nashta ia nxjerre gjumin...!

Gjumashja
07-07-09, 19:08
presim edhe Egjipti me na njoft PAVARSINE..


ps: tu gezoft zemra qe po me qet kafe

Pupi
07-07-09, 20:44
Allahu ekber ua ka ndryshuar mendjen per se mbari, ishalla do zoti edhe tjerve qe po hyjn ngjynah me kete popull.

pirro
07-07-09, 20:47
Allahu ekber ua ka ndryshuar mendjen per se mbari, ishalla do zoti edhe tjerve qe po hyjn ngjynah me kete popull.

..... bahet mire bahet pupi.

krijuesiii
07-07-09, 22:34
...Falenderimi i takone ne radhe te pare ALLAHUT dhule xhelal te perkryer, meshirues e meshireberes,
Pershendetje Islame Esselam Alejkum per Popullin e Jordanis dhe Mbreterin e saj Allahu qofte i knaqure me ta per kete njohje qe e forcon Shtetin e ri Islam te Kosoves...
tungiii

Makresh
08-07-09, 08:11
Eshte nje njohje madheshtore e me ndikim te madhe ne lindjen e mesme.
Shukran,

Guri i madh
26-07-09, 23:45
jordani falimenderit kqyr qatje te siria edhe libia nese mundesh me i ndae prej shkavit

shfletuesi_
26-07-09, 23:57
jordani falimenderit kqyr qatje te siria edhe libia nese mundesh me i ndae prej shkavit

Boll zor e ka Siria edhe Libia se Tito jav kish pas lan trash muhabetin....

Dallandyshja_718
27-07-09, 04:34
Boll zor e ka Siria edhe Libia se Tito jav kish pas lan trash muhabetin....

Faleminderit Jordani!

P.S. Valla paskan arsye t'forte, shfletuesi, ani edhe pas gati 30 vjetve, hala nuk po k'putet ai muhabet,!!!:confused: :smile: