PDA

View Full Version : KOSOVA anėtare e Fondit Monetar Ndėrkombėtar (FMN)


panta_rhei
06-05-09, 22:48
http://rtklive.com/img/cnt/logot/fmn_logo.jpgKosova ka fituar vota tė mjaftueshme pėr anėtarėsim nė Fondin Monetar Ndėrkombėtar. Nga 185 vende anėtare, afro 100 vende kanė votuar pėr pranimin e Kosovės. Rezultatet e votimit do t’i paraqiten sot Bordit tė Drejtorėve Ekzekutivė, ndėrsa zyrtarisht do tė bėhet i ditur tė premten. Nė njė konferencė pėr media, Ministri i Ekonomisė Ahmet Shala dje bėri tė ditur se anėtarėsimi i Kosovės nuk do tė ketė drejtpėrdrejt pagesė tė menjėhershme prej 65 milionė eurosh nė FMN duke theksuar se Kosova mund tė tėrheq kredi tė buta nga FMN-ja.
Po ashtu ministri Shala ka deklaruar qė Kosova qė nga momenti i konfirmimit do tė jetė anėtare e barabartė me tė gjitha shtetet tjera nė FMN. Shala vlerėsoi se anėtarėsimi i Kosovės nė FMN ėshtė parakusht pėr anėtarėsim nė ēdo institucion tjetėr financiar ndėrkombėtar. Sipas tij anėtarėsimi nė fond hap dyert pėr anėtarėsim edhe nė Bankėn Botėrore.


p.s. kjo ėshtė Njohje me N tė madhe!
Zoti e bekoftė Amerikėn, Kosovėn dhe popullin e saj!

Artisti
07-05-09, 06:31
http://rtklive.com/img/cnt/logot/fmn_logo.jpgKosova ka fituar vota tė mjaftueshme pėr anėtarėsim nė Fondin Monetar Ndėrkombėtar. Nga 185 vende anėtare, afro 100 vende kanė votuar pėr pranimin e Kosovės. Rezultatet e votimit do t’i paraqiten sot Bordit tė Drejtorėve Ekzekutivė, ndėrsa zyrtarisht do tė bėhet i ditur tė premten. Nė njė konferencė pėr media, Ministri i Ekonomisė Ahmet Shala dje bėri tė ditur se anėtarėsimi i Kosovės nuk do tė ketė drejtpėrdrejt pagesė tė menjėhershme prej 65 milionė eurosh nė FMN duke theksuar se Kosova mund tė tėrheq kredi tė buta nga FMN-ja.
Po ashtu ministri Shala ka deklaruar qė Kosova qė nga momenti i konfirmimit do tė jetė anėtare e barabartė me tė gjitha shtetet tjera nė FMN. Shala vlerėsoi se anėtarėsimi i Kosovės nė FMN ėshtė parakusht pėr anėtarėsim nė ēdo institucion tjetėr financiar ndėrkombėtar. Sipas tij anėtarėsimi nė fond hap dyert pėr anėtarėsim edhe nė Bankėn Botėrore.


p.s. kjo ėshtė Njohje me N tė madhe!
Zoti e bekoftė Amerikėn, Kosovėn dhe popullin e saj!


Ai i cili nuk e ka kuptuar kete Votim (Njohje) me V dhe N te madhe, le ta kuptoje qe tash;

Keto jane ato 100 Njohjet e cituara nga H. Thaqi qe nga 17 Shkurti.

Ehhhh Baco baco hahaha.


.

AbdylHabib
07-05-09, 08:12
Kosova edhe tani, pas mė tepėr tė njė viti tė proklamimit tė saj pėr shtet tė pavarur e sovran ( 17 shkurt 2008), gjė qė dėshmon e ridėshmon se, Kosova gjithēka mund tė jetė, Protektorat i OKB-sė (UNMIK), Protektorat i BE-sė (EULEX), Mbretėri e Shekullit (Shek. XXI) Princ Vidit tė Ri ( me emrin Pieter Feith), apo edhe vend i pushtuar e i kolonizuar (Kosova Veriore) nga Serbia, por kurrėn e kurrės JO edhe Shtet i Pavarur dhe Sovran, siē pėrpiqen atė ta paraqesin treshja vasale: Sejdiu-Thaēi-Krasniqi dhe e gjithė kamarilla e tyre, tė cilėt nuk janė asgjė tjetėr pėrveē se sozie e kolaboracionistė tė llojit Yaser Arafat dhe Muhamud Abaz tė Palestinės.

shfletuesi_
07-05-09, 09:40
Ai i cili nuk e ka kuptuar kete Votim (Njohje) me V dhe N te madhe, le ta kuptoje qe tash;

Keto jane ato 100 Njohjet e cituara nga H. Thaqi qe nga 17 Shkurti.

Ehhhh Baco baco hahaha.


.

Eh njeri qeshtu duhet me ju tregu atyre qe skuptojn me tupan...

Makresh
07-05-09, 09:52
Ai i cili nuk e ka kuptuar kete Votim (Njohje) me V dhe N te madhe, le ta kuptoje qe tash;

Keto jane ato 100 Njohjet e cituara nga H. Thaqi qe nga 17 Shkurti.

Ehhhh Baco baco hahaha.


.


Eeeeeeh injoranc injorancooooo !

Te lumet ju per keto mend, vetem vazhdoni me keto shkronjat e shtypit !ps: Kjo eshte FatKeqsi, me FĖ-KĖ !

Artisti
07-05-09, 11:22
Eeeeeeh injoranc injorancooooo !

Te lumet ju per keto mend, vetem vazhdoni me keto shkronjat e shtypit !ps: Kjo eshte FatKeqsi, me FĖ-KĖ !Qka ?


.

Artisti
07-05-09, 15:42
Kosova edhe tani, pas mė tepėr tė njė viti tė proklamimit tė saj pėr shtet tė pavarur e sovran ( 17 shkurt 2008), gjė qė dėshmon e ridėshmon se, Kosova gjithēka mund tė jetė, Protektorat i OKB-sė (UNMIK), Protektorat i BE-sė (EULEX), Mbretėri e Shekullit (Shek. XXI) Princ Vidit tė Ri ( me emrin Pieter Feith), apo edhe vend i pushtuar e i kolonizuar (Kosova Veriore) nga Serbia, por kurrėn e kurrės JO edhe Shtet i Pavarur dhe Sovran, siē pėrpiqen atė ta paraqesin treshja vasale: Sejdiu-Thaēi-Krasniqi dhe e gjithė kamarilla e tyre, tė cilėt nuk janė asgjė tjetėr pėrveē se sozie e kolaboracionistė tė llojit Yaser Arafat dhe Muhamud Abaz tė Palestinės.A do te kishe pase mundesin dhe Vullnetin qe t'i permendesh 10 Shtete te cilat jane krejtesisht te Pavarura?


Pashe Zotin nuk priton se shume po filozofon!


Ne menyren me paraprake te falenderoje dhe te pershendesArtisti

fadil
07-05-09, 17:10
Pershendetje:

Kosova behet antare e Fondit Monetar Nderkombtar, kjo eshte edhe nje e arritur tjeter e madhe e qeveris se Kosoves te udhehequr nga Hashim Thaqi dhe qeveria e tije.
urime shpresoj se sukseset e tillla do te vazhdojm te kemi edhe ne te ardhmen.


Me E Mirė Eshtė Gjuha E Memecit, Se Sa Gjuha e Genjeshtarit...!

Guri i madh
07-05-09, 19:44
Ai i cili nuk e ka kuptuar kete Votim (Njohje) me V dhe N te madhe, le ta kuptoje qe tash;

Keto jane ato 100 Njohjet e cituara nga H. Thaqi qe nga 17 Shkurti.

Ehhhh Baco baco hahaha.


.EH MORE ASTRITOKRAT po i shof duke u garue se kush i pari po na njef bile kishin shkaktue edhe lendime trupore duke u shtye ,plot ishin mbush spitalet nga te lendurit qe kan garue se kush po del i pari ,u ban nji vit e gjysem e erdh puna nė hag me u GJYGJUE me SHKININ ne i kena 200 faqe kunder shkjeve edhe pse ende i kena 1500 te zhdukur e SHKAVI i ka ma teper se 300 faqepo ky thaqi i kapas paraqit para prokuroris se kosoves 500 faqe kunder LDKes

Pupi
07-05-09, 21:01
Shohė qė qenka ngutur fadil pdk-ja, bile tu u ngut paska marr edhe n'thue (si gjithnjė).
Duke i'a veshur edhe kėtė tė mirė pdk-s qė rastėsisht u gjetė nė pushtet.
Sa pėr ti par gjėrat e paksa mė tė qarta, qė prej asaj dite qė u dha sinjali tė shpallej Pavarsia e Kosovės tė gjitha do tė ndodhin. do tė ndodhė edhe pranimi nė OKB, por jo falė Partis nė Pushtet (cilado koft ajo).

Guri i madh
07-05-09, 23:22
ky fadili nese qeveria e tashme nese e qet naj pul klluq ky ish i gatshem e me marr defin si hamide magjupja e derem der me shkue me i rae defit e me knue hashim thaqin

jonuzi
08-05-09, 08:35
Pershendetje:

Kosova behet antare e Fondit Monetar Nderkombtar, kjo eshte edhe nje e arritur tjeter e madhe e qeveris se Kosoves te udhehequr nga Hashim Thaqi dhe qeveria e tije.
urime shpresoj se sukseset e tillla do te vazhdojm te kemi edhe ne te ardhmen.


Me E Mirė Eshtė Gjuha E Memecit, Se Sa Gjuha e Genjeshtarit...!

Arritje e madhe per shtetet mike te Kosoves, faliminderit SHBA, Angli, Gjermani, France, Shqiperi...., se sa per Hashim Thaqin e qeverin e Kosoves, pale a na kish njoft as Republika e Gjakoves,,,, hahahahaha

Makresh
08-05-09, 10:59
KOSOVA anėtare e Fondit Kreditor Ndėrkombėtar (FKN)

KESHTU I BASHKANGJITET MEKSIKES, ARGJENTINES, RUSIS, BRAZILIT DHE KORES si shtete QE EDHE 60 VITE PAS, ENDE PAGUAJN interesa PER AMERIKEN ! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

eksperti 1
08-05-09, 15:05
tani e tutje kosova eshte anetare e FONDIT TE HAJDUTAVE NDERKOMBTARE urime qeverise sukse i madh

panta_rhei
08-05-09, 15:28
KOSOVA anėtare e Fondit Kreditor Ndėrkombėtar (FKN)

KESHTU I BASHKANGJITET MEKSIKES, ARGJENTINES, RUSIS, BRAZILIT DHE KORES si shtete QE EDHE 60 VITE PAS, ENDE PAGUAJN interesa PER AMERIKEN ! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

e dij vallahi qė ty t'dhimet shumė rusia edhe korea... e dij edhe qė mos t'ish kanė Amerika, rusia do tė ishte perandori nė evropė, po ēka me ba... nafaka... amerika... rrisk allah...
po ia pagujm interesat Amarikės... elhyqmyrylah ...se rusisė ia kemi pagu boll nji kohė tė gjatė, tepėr shtrenjtė bile...

Fshatari
09-05-09, 09:13
Fondi Monetar Ndėrkombėtar zyrtarizon anėtarėsimin e Kosovės

Fondi Monetar Ndėrkombėtar i ka ofruar Kosovės tė bėhet anėtarja e 186 e kėtij institucioni. Kjo informatė ėshtė paraqitur mbrėmė nė sajtin e kėtij institucioni financiar.
Kėshilli Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndėrkombėtar tė premten ka verifikuar votimin e Kėshhilit tė governatorėve qė Kosovės t’i ofrohet anėtarėsimi.
Kosova bėhet (edhe zyrtarisht) anėtare e Fondit Monetar Ndėrkombėtar nė ēastin kur pėrfaqėsuesi i saj i autorizuar nė Uashington nėnshkruan dispozitat e marrėveshjes.
_____________________
Evropa e lire
09.05.2009
__________________________________________________ ______________

Autori i temes ia paska gjet vendin e goditun kesaj teme, pikerisht te pavaresia e Kosoves.
Te njejtin mendim e kam edhe une : i vlen 100 njohje te reja.
Pas 17 shkurtit 2008, ky antarsim asht goditja me e fuqishme qe e ka ndie nje vend fqinj i Republikes se pavarur, sovrane, e tash edhe shume te fuqishme, te Kosoves.
Asnje drejtues i Kosoves nuk e ka mohue asnjehere rolin dhe mbeshtetjen e SHBA-ve ne krijimin dhe konsolidimin e shtetit kosovar.

kroni i etheve
09-05-09, 22:47
KOSOVA anėtare e Fondit Kreditor Ndėrkombėtar (FKN)

KESHTU I BASHKANGJITET MEKSIKES, ARGJENTINES, RUSIS, BRAZILIT DHE KORES si shtete QE EDHE 60 VITE PAS, ENDE PAGUAJN interesa PER AMERIKEN ! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif
e qka mendove ti serbis i kemi paguar dajak e ti pe kan ameriken allahin e dyt te kosoves.

Guri i madh
09-05-09, 22:52
veq mos te lavdrohen qeveritart ton se FMN nuk gjun thas me pare ne KOSOV


se disi po ju ikun pytjeve per heroin e kokain te qeveris ktyne thasve me DROG e po mundohen me i rrejt populin se fondi monetar nderkombtar ka me gjue thas me dollar ne kosov nga avioni

>>{SpOnGeBoB}<<
10-05-09, 14:46
Shife mara, ani edhe jan gezue po qikjo do me thane se qita pondlat si te ja rrasin kredita me ka 300 a 500 miljon evra a dollare ne emer te popullit edhe shtetit tu Kosoves, sha zotin shkojne edhe 200 vjet tu pague femija e femijeve tu popllit tu Kosoves kamata per qita qe qojne kredita me ble fare fafrike te privatizume prej AKM o naj ville dikund.

Ev shoq, po qysh i kane hypen qita shtetit sikur mu kane fare pele hergele.

Guri i madh
11-05-09, 17:54
Shife mara, ani edhe jan gezue po qikjo do me thane se qita pondlat si te ja rrasin kredita me ka 300 a 500 miljon evra a dollare ne emer te popullit edhe shtetit tu Kosoves, sha zotin shkojne edhe 200 vjet tu pague femija e femijeve tu popllit tu Kosoves kamata per qita qe qojne kredita me ble fare fafrike te privatizume prej AKM o naj ville dikund.

Ev shoq, po qysh i kane hypen qita shtetit sikur mu kane fare pele hergele.
o krye sungjer po dojn me e rrejt miletin me ju gjue kokrra NE ZGJEDHJE se ky far FMN nuk gjun pare me thes35000 tė rinj e te reja gjdo vit dalin si pun kerkus nė kosov qeveria thot se na nuk krijojna vende pune ,po i krijojna politikat per punsim


at,her sa persona gjeten puna nga politika per punsim ,mos te flasim per ata qe po shkojn nė AVGANISTAN ata i pagun amerika se amerikant nuk shkojn me punue nė avganistan KANDAHAR