PDA

View Full Version : ....ruhet nė Londėr.


murrizi
08-07-10, 22:19
Dhe ėshtė nderė i madhė tė kesh miqė tė tillė siq ėshtė Tony Blair dhe populli Britanik nė pėrgjithėsi.
Thaēi Blairit i dorėzoi deklaratėn e pavarėsisė.


Blair-in e nderojė edhe Ushtria e Kosovės.
E Priti edhe Kryetari i Kosovės (Fatmir Sejdiu). Nė njė ceremoni tė veēantė, presidenti Sejdiu ia dorėzoi Tony Blairit “Medaljen e Artė tė Lirisė”, me tė cilėn e ka dekoruar Presidenti historik Ibrahim Rugova, mė 12 qershor 2004, medalje kjo qė u jepet qytetarėve tė
Kosovės dhe tė huaj, pėr kontributin e lartė nė mbrojtjen e lirisė sė Kosovės.
Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.
Edhe Bashkėshortja e ish-kryeministrit Tony Blair, Cherie Blair ka mbėrritur nė orėt e pasdites nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės (ANP), ku ėshtė pritur nga protokolli shtetėror i Kosovės.
Cherie Blair ka ardhur me njė aeroplan privat, pas vizitės nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, dhe do tė vazhdojė tė vizitojė Kosovėn sė bashku me bashkėshortin Tony Blair, i cili po qėndron nė Kosovė me ftesėn e kryeministrit Thaēi.

Guri i madh
08-07-10, 22:30
Dhe ėshtė nderė i madhė tė kesh miqė tė tillė siq ėshtė Tony Blair dhe populli Britanik nė pėrgjithėsi.
Thaēi Blairit i dorėzoi deklaratėn e pavarėsisė.

Blair-in e nderojė edhe Ushtria e Kosovės.
E Priti edhe Kryetari i Kosovės (Fatmir Sejdiu). Nė njė ceremoni tė veēantė, presidenti Sejdiu ia dorėzoi Tony Blairit “Medaljen e Artė tė Lirisė”, me tė cilėn e ka dekoruar Presidenti historik Ibrahim Rugova, mė 12 qershor 2004, medalje kjo qė u jepet qytetarėve tė
Kosovės dhe tė huaj, pėr kontributin e lartė nė mbrojtjen e lirisė sė Kosovės.
Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.
Edhe Bashkėshortja e ish-kryeministrit Tony Blair, Cherie Blair ka mbėrritur nė orėt e pasdites nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės (ANP), ku ėshtė pritur nga protokolli shtetėror i Kosovės.
Cherie Blair ka ardhur me njė aeroplan privat, pas vizitės nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, dhe do tė vazhdojė tė vizitojė Kosovėn sė bashku me bashkėshortin Tony Blair, i cili po qėndron nė Kosovė me ftesėn e kryeministrit Thaēi.


qashtu trego ku po te dhem ilaqin e kie te pergaditur gelltite murriz


ty po te dhemb se kjo qeveri po e humb elektoratin nuk poe qon ne vend amanetin e 15000 martirve per kosoven e pa varur


e sa kso deklaratash tona qendrojn ne kancellarit evropjane e botrore

murrizi
08-07-10, 22:32
O Gur Djali, hajt bonu i mequm e dil prej oborrit tem amonja t'koft(hahahaha).

Dilaver
08-07-10, 22:53
Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.

Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.

Arb
08-07-10, 22:53
'sha Zoten nese Taci me shoke eshte qu ne kame me i rujt Miqte e Kosoves, e paska honger dreqi me ka krejt.

Edhe pak kohe s'paska me na mbete asnje mik.

murrizi
08-07-10, 22:57
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.
Unė do tė shkoja edhe mė larg.

A guxon njė Kryeminister, Kryetarė, apo pamarrėparasysh zyrtar nė Qeveri tė flas njė fjalė tė tillė ?
Pėr zotėn mu drodhėn kėmbėt kur e lexova me tė shpejtė.

jadore
09-07-10, 13:37
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.
shyqyrr qe u lajmeru edhe nje i kthjellte , se me ka pas hy mendja qe krejte forumi u mbet ne murrrriza
p.s.
murriz , a te dridhen kembet shpesh ..!

Artisti
09-07-10, 19:42
Kjo nuk me pėlqeu pa marr parasysh kontributin e z. Bler pėr Kosoven.


Pėr tė konstatuar(provuar) mikun e mirė, duhet lėnė hapėsirėn njėherėshe tė vendosjes (ide prurjen) sė diēkaje, por, jo pėr krejt Kosovėn.

Po vendosi mirė, mos ke frikė se ke djemtė nė Anmgelrik.

jadore, mike e nderuar, deshifroje fjalėn e fundit hahaha


.

Honesty^uk.
09-07-10, 21:18
...kontributi dhe mbeshtetja e z.Bler jane jashtezakonisht te patjetersueshme
por kjo sdo te thote qe bolsheviket nen hyqmin e Thacit
te citojne shprehje te atilla, sepse tregojne hapur inekzistencen dhe paaftesine e tyre per ide udheheqese te nje shteti
andaj mua sme beri fare pershtypje kjo gafe e radhes se kryepucistin te radhes Thaci,
sepse pos gafave dhe foreve te perditshme asgje nuk prodhon apo paraqet
ne publik
qe te tregojne se eshte munduar te dalim nga ky qorrsokak qe po na shtyn cdo dite e me teper.

Honesty

murrizi
09-07-10, 21:31
shyqyrr qe u lajmeru edhe nje i kthjellte , se me ka pas hy mendja qe krejte forumi u mbet ne murrrriza
p.s.
murriz , a te dridhen kembet shpesh ..!
Paj Jadorko ēka me bo, medet a, na ka mbet forumi vetėm me dy tė kthjellėt, ndėrsa pjesa tjetėr krejt "murriz".
derisa unė kohė pas kohe po mundohem tė tė mbroj nga pargjykimet ti prap po dridhesh...?
mo, mos u dridhė sė tepėrmi se tybe na gėrdite, mo kur e paramendoj qė pi edhe cigaren....eeeeeeeeee

murrizi
09-07-10, 21:38
...kontributi dhe mbeshtetja e z.Bler jane jashtezakonisht te patjetersueshme
por kjo sdo te thote qe bolsheviket nen hyqmin e Thacit
te citojne shprehje te atilla, sepse tregojne hapur inekzistencen dhe paaftesine e tyre per ide udheheqese te nje shteti
andaj mua sme beri fare pershtypje kjo gafe e radhes se kryepucistin te radhes Thaci,
sepse pos gafave dhe foreve te perditshme asgje nuk prodhon apo paraqet
ne publik
qe te tregojne se eshte munduar te dalim nga ky qorrsokak qe po na shtyn cdo dite e me teper.

Honesty
Vetėm ti sqarojm muhabetet si duhet, pak durim dhe s'duhet kushedi ēka tjetėr.Pėr tė huajt nuk ėshtė edhe aq relevante, nė i fryen dikush fyellit apo kavallit, shumė mė shumė ata intersohen si i "fryejm ne fyllit apo kavallit".
Nė rastin konkret Kosova udhėhiqet me kualicjonin e madhė Pdk-Ldk. Qė tė dyja kėto subjekte Politike pohojn tė kanė kuadro tė mjaftueshme pėr tė udhėhequr me shtetin, nė janė kėto "bolsheviko komunisto, makiawelisto, fidelkastrisko, apo maucetuniste" kjo nuk luan rol ama aspak !!!

Honesty^uk.
09-07-10, 21:52
Vetėm ti sqarojm muhabetet si duhet, pak m durim dhe s'duhet kushedi ēka.Pėr tė huajt nuk ėshtė edhe aq relevante, nė i fryen dikush fyellit apo kavallit, shumė mė shumė ata intersohen si i "fryejm ne fyllit apo kavallit".
Nė rastin konkret Kosova udhėhiqet me kualicjonin e madhė Pdk-Ldk. Qė tė dyja kėto subjekte Politike pohojn tė kanė kuadro tė mjaftueshme pėr tė udhėhequr me shtetin, nė janė kėto "bolsheviko komunisto, makiawelisto, fidelkastrisko, apo maucetuniste" kjo nuk luan rol ama aspak !!!


.......fryerja e fylleve/kavalleve pa rime dhe asonance
te shkakton jo vetem dhimbje koke, por te sjell edhe neveri

- per rastin udheheqes qe i behet Kosoves nga koalicoin fyej/kavalle
eshte shume e dallueshme mos kordinimi i melodive te tyre, saqe kokedhimbja popullore cdo dite e me shume po vjen duke u shtuar
dhe keta trumbetiste deshtak, patjeter qe do thone dhe mundohen ta mbrojne me fanatizem se kombinimi fyej/kavall eshte nje melodi vlerash dhe aftesish udheheqese,

...Jo gjithmone lavduesi/reklamuesi i konakut te vet, tregon realitet

Honesty

murrizi
09-07-10, 22:05
.......fryerja e fyelleve/kavalleve pa rime dhe asonance
te shkakton jo vetem dhimbje koke, por te sjell edhe neveri

- per rastin udheheqes qe i behet Kosoves nga koalicoin fyej/kavalle
eshte shume e dallueshme mos kordinimi i melodove te tyre, saqe kokedhimbja popullore cdo dite e me shume vjen duke u shtuar
dhe keta trumbetiste deshtak, patjeter qe do thone dhe mundohen ta mbrojne me fanatizem se kombinimi fyej/kavall eshte nje melodi vlerash dhe aftesish udheheqese,

...Jo gjithmone lavduesi/reklamuesi i konakut te vet, tregon realitet

Honesty
Do ta lidhja kėtė "pėrgjegje timen me dy shembuj:


Lexoja diku nė gazetat e Tirones dikur moti njė artikull pėr mėrgimtarėt e Shqipris (njėjtė thuaja se edhe ne po sillemi si ata, fundja njė jemi apo )."mėrgimtarėt" thuhej mė tutje nė artikull, nuk lėnė gjo t'keqe pa e thonė kur vijnė n'pushime, dhe tya tė shko mendja qė kėta kurrrė mė skan pėr t'ardhur nė Shqipri. Dhe motin tjetėr prap "ecin karavanet" me tė njėjtit njerėz, me tė njėjtat ankesa/halle.
Dhe e dyta, Si ėshtė e mundur tė zhgjidhet njė pushtet/qeveri, dhe ende pa kaluar dy javė tė fillosh tė ankohesh pėr tė .
Pse more vėlla po e bėjmė tė njėjtin gabim dy herė ? e nėse ai bėhet tre herė.....
ja mė falni mua a, kam frigėn spo mund tu ndjek nė hap.

Tema:

Zoti Blair ka marrė pėrsipėr ta "RUAJ PAVARSIN E KOSOVĖS NĖ LONDĖR", unė besojė qė ai do ti ēėndrojė karshi premtimit.

Honesty^uk.
10-07-10, 13:40
Do ta lidhja kėtė "pėrgjegje timen me dy shembuj:

Lexoja diku nė gazetat e Tirones dikur moti njė artikull pėr mėrgimtarėt e Shqipris (njėjtė thuaja se edhe ne po sillemi si ata, fundja njė jemi apo )."mėrgimtarėt" thuhej mė tutje nė artikull, nuk lėnė gjo t'keqe pa e thonė kur vijnė n'pushime, dhe tya tė shko mendja qė kėta kurrrė mė skan pėr t'ardhur nė Shqipri. Dhe motin tjetėr prap "ecin karavanet" me tė njėjtit njerėz, me tė njėjtat ankesa/halle.
Dhe e dyta, Si ėshtė e mundur tė zhgjidhet njė pushtet/qeveri, dhe ende pa kaluar dy javė tė fillosh tė ankohesh pėr tė .Pse more vėlla po e bėjmė tė njėjtin gabim dy herė ? e nėse ai bėhet tre herė.....
ja mė falni mua a, kam frigėn spo mund tu ndjek nė hap.

Tema:

Zoti Blair ka marrė pėrsipėr ta "RUAJ PAVARSIN E KOSOVĖS NĖ LONDĖR", unė besojė qė ai do ti ēėndrojė karshi premtimit.


.......zoteria murrizz
reagimi im i pare kishte te bente me opinionin tim rreth gafes se radhes
qe udbash Thaci beri me rastin e vizites se Kryeministrit Bler ne Kosove

ndersa karrabythja (reagimi) jote filloi me fyej dhe kavalle,
andaj i nderuar une isha i detyruar te pergjigjem sipas imponimit qe
ti bere me lart,
keshtu qe eshte ne te miren dhe nderin tend moral dhe edukativ
qe te mesohesh me reaguar sipas notave muzikore qe kerkon melodia,
se perndryshe nderhyrjet vetem sa per numer dhe per te bere zhurme te nxjerrin bllof ndaj realitetit.

Sa per dijeni rreth temes;
I nderuari z. Bler si nje nder aktoret faktor kryesore per largimin njehere e pergjithmone te makinerise vrastare serbo-ruse e ka krye misionin e vet persa i perket pavaresise se Kosoves
keshtu qe ruajtja e pavaresise si DOKUMENT mund te arkivohet kudo, por ruajtjen defakto e kemi ne dore vet ne populli i Kosoves,
por jo duke u udhehequr nga matrapazet dhe bolsheviket e Thacit.

Klm
Honesty

murrizi
10-07-10, 20:07
Pasha zoten spo di njeri sot pėr ku me u kap, ta pėrziejn e bojn "bullgur" thuaja qė zgjidhja ishte, apo ėshtė nė shuplak tė dorės.

Jo, pikėrisht kjo edhe ishte arsyeja pse Toni Blair erdhi tash e jo mė heret nė Kosovė.

Realisht, ai ne edhe na tregoj qė "u bė pėr neve" mė shumė sa qė e meritonim, dhe kryesorja, mė shumė sa qė kėrkuam !!!
Ndėr fjalėt e tija, mundė tė kuptoje qė ai habitej nė veten e tijė, pse i bėhej aq pritje madhėshtore, ku ai mesiguri dinte "hala" mė tepėr.
Mirpor ai poashtu pse t'ia zvogloj namin vehtes. Tony Blair ėshtė njė politikan i kategoris sė rėndė, pėr fatė tė mirė askohe kishte njė rreth politikanėsh ndėrkombėtar tė "dėgjueshėm", Z. Blair (duke qenė njė maestro i madhė) shfrytzoj rastin dhe e fituam luftėn kundėr Rusis.
Pėr kėtė arsye lufta e fituar nė fushbetejen "KOSOVO WAR 1999" ishte lufta midis NATO-s dhe Rusis. e qeta far bolsheviket me t'thon drejtėn kan dhon kontribut tė madhė (po thojshin pjesmarrsit e agjendes "kosovo war 1999).

Pra Koleg i nderuar nė Kosovė dikur bėhej fjalė pėr tė drejta tė njeriut (vakti e ha kashten), pse i fitojm ato, dhe na mbet edhe pak kusur, kėtė se ka boe men kush, se ka besue kush (fakte kėto pse njerzia nuk i'u pėrgjegjėn luftės sa duhet) !!!

halla e madhe
11-07-10, 10:44
..qekjo fjala"e pranushme"po me habit pak:rolleyes: ,athu mos paska nenshkru Taci dicka qe popullii kosoves nuk ka dije..mos po na e marrin veriun e Mitrovices si peng te pavarsise,ah,hujet e evropes jane bukur te terthurta!

4peace
11-07-10, 12:15
..qekjo fjala"e pranushme"po me habit pak:rolleyes: ,athu mos paska nenshkru Taci dicka qe popullii kosoves nuk ka dije..mos po na e marrin veriun e Mitrovices si peng te pavarsise,ah,hujet e evropes jane bukur te terthurta!

Jo jo, nuk ka nenshkruar asgje Thaci...


...vetemse e ka siguruar "mikun" Tony Ble(gto)rin se, nese thua ti "kerceni te gjithe ne uje, ne kercejme" (demek pranojme ckado qe na thot Tony Ble(bto)ri me co.)


P.S.
Ne nuk e kemi adet te nenshkruajme. Neve japim besen...:smile:

P.P.S.

Me irritoi ky titulli i temes, une gjithe duke menduar qe Thaci paska shkuar te rruhet ne Londer...
...sepse Kosova s'paska berberė...:biggrin:


***

halla e madhe
11-07-10, 12:26
Jo jo, nuk ka nenshkruar asgje Thaci...


...vetemse e ka siguruar "mikun" Tony Ble(gto)rin se, nese thua ti "kerceni te gjithe ne uje, ne kercejme" (demek pranojme ckado qe na thot Tony Ble(bto)ri me co.)


P.S.
Ne nuk e kemi adet te nenshkruajme. Neve japim besen...:smile:

P.P.S.

Me irritoi ky titulli i temes, une gjithe duke menduar qe Thaci paska shkuar te rruhet ne Londer...
...sepse Kosova s'paska berberė...:biggrin:


***

..i mjeri populli qe ju mbush shpija berbera e rrojtar,pse zanat me te mire po mesojme a,jooo valla as ngat s'ja bon:biggrin:

panta_rhei
11-07-10, 12:38
Nė Londėr ruhen edhe dokumentet e copėtimit tė trojeve shqiptare.

murrizi
11-07-10, 13:04
Nė Londėr ruhen edhe dokumentet e copėtimit tė trojeve shqiptare.
Ani de se e kan mė leht kur t'i konstruojn puzzlat. skan nevoj me bajt "mapa" nėrkrahu.

panta_rhei
11-07-10, 13:08
Ani de se e kan mė leht kur t'i konstruojn puzzlat. skan nevoj me bajt "mapa" nėrkrahu.
Jo bre burrė pse po lodhesh me i prish 5 shtete, pėr i gjysė mitrovice, qy.

halla e madhe
11-07-10, 14:59
Jo bre burrė pse po lodhesh me i prish 5 shtete, pėr i gjysė mitrovice, qy.

..Londra me gjithe krajli kane miqasin me karagjorgja,nuk ju ban feja me luajt me pasuni,keshtu luajn me neve,po na shpejt ishalla do tju knojme kongen;_na vjen dita edhe neve!:tongue:

rastesishT
23-02-11, 21:41
Dhe ėshtė nderė i madhė tė kesh miqė tė tillė siq ėshtė Tony Blair dhe populli Britanik nė pėrgjithėsi.
Thaēi Blairit i dorėzoi deklaratėn e pavarėsisė.


Blair-in e nderojė edhe Ushtria e Kosovės.
E Priti edhe Kryetari i Kosovės (Fatmir Sejdiu). Nė njė ceremoni tė veēantė, presidenti Sejdiu ia dorėzoi Tony Blairit “Medaljen e Artė tė Lirisė”, me tė cilėn e ka dekoruar Presidenti historik Ibrahim Rugova, mė 12 qershor 2004, medalje kjo qė u jepet qytetarėve tė
Kosovės dhe tė huaj, pėr kontributin e lartė nė mbrojtjen e lirisė sė Kosovės.
Edhe Kryeministri i Kosovės (Hashim Thaēi).Ēdo ide dhe ēdo angazhim qė vjen nga Tony Blair pėr Kosovėn do te jetė i pranueshėm pėr shtetin tonė.
Edhe Bashkėshortja e ish-kryeministrit Tony Blair, Cherie Blair ka mbėrritur nė orėt e pasdites nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės (ANP), ku ėshtė pritur nga protokolli shtetėror i Kosovės.
Cherie Blair ka ardhur me njė aeroplan privat, pas vizitės nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, dhe do tė vazhdojė tė vizitojė Kosovėn sė bashku me bashkėshortin Tony Blair, i cili po qėndron nė Kosovė me ftesėn e kryeministrit Thaēi.Qyyyyy mu aty tė koburja e Isa Boletinit. ( hahahahahahha )

Suelaa
24-02-11, 20:02
Cfar ruhet ne Londer, Te cdo popllit te cdo vendit historia ruhet me shum kujdesje. Nuk asht e thene se vetem e jona ruhet.