PDA

View Full Version : Bac, t'kan rrejt !


Makresh
23-03-09, 08:57
Thaēi e Sejdiu i lejuan zgjedhjet, Strukturat, investimet dhe mallrat e Serbisė

Ata nuk e morėn kontrollin mbi policinė dhe doganat me 17 shkurt 2008 dhe pas dy ditėve u dogjėn pikat kufitare 1 dhe 31 nė veri.

ATA E SHITĖN VERIUN E KOSOVĖS.

Ata dikur e ēarmatosėn UĒK-nė e tash e shuan TMK-nė, duke na lėnė pa ushtri qė do tė na mbronte.

Ata e hoqėn flamurin shqiptar nga institucionet e Kosovės.

Ata po i ndryshojnė librat e historisė dhe abetaret duke ua shkombėtarizuar pėrmbajtejen.

Ata e kanė braktisur LUGINĖN E PRESHEVĖS.

Ata e mirėpritėn EULEX-in nė bazė tė 6 pikėshit tė Ban Ki-moon-it, e i cili thotė se ėshtė neutral ndaj statusit.

Ata po e shesin pasurinė e Kosovės :nisėn me KEK-un pėr tė vazhduar me PTK-nė, Aeroportin dhe Trepēėn.

APEL KUNDER KTI REGJIMI .

valiii
23-03-09, 11:08
Bac t'kan rrejt ???

Jo qe e kane rrejt po edhe e kane ofenduar rend me mos prezencen e FSK-se ne 'naten e zjareve'... cka u mur vesh te hajme krejt ato cka na sevojne nerkamtaret. deri kur keshtu... A do te vije ndonjeher nje Lider i guximshem qe t'iu rapangjesh ketyre nerkamtarve projektin surratit edhe mos t'i pyet se a ben a z'ben, po t'iu ben me dije se une jam zot shtepie ketu, se sa per keta tash qe i kemi ne pushtet, lirishte ate qe e kan nerkam le ta kpusin e le tia gjujne shotave ose le ta majne si "suvenir" (ashtu edhe jane ka e majne) perballe nerkamtareve.

Makresh
23-03-09, 12:48
Ishim pellazg, ishim Ilir, ishim Dardan, sot jemi SHQIPTAR, Shqiptar tė Kosovės tonė...
Le tė bashkohen Shqiptarėt!

Roma e vjetėr nuk mundi tė na ndėrrojė gjuhė, turku s'mundi tė na ndėrrojė flamur e komb, sot politikanėt tanė pasi ndėrruan "vetes" flamur e himnė, po dojnė neve me na ndėrru identitetin dhe e lėnė nė harresė kombin... PO NA THĖRRASIN KOSOVAR, s'bon hiē.

APEL KUNDĖR KĖTIJ REXHIMI...

Unė jam kundėr.
e ti?

pirro
23-03-09, 13:31
Cilin regjim e don ti Makresh? Une jam Pro ketij regjimi dhe gjdo regjimi qe vjen prej votes se lire te popullit te Kosoves.

Urata
23-03-09, 13:41
Ky regjimi i tanishen , Pirro, nuk erdhi nga vote e lire e popllit...! te lutem, a!

ps: Makresh, edhe une jam me ty!

Bac, t'kane rrejte!
Bac, t'kane mashtru!
Bac, t'kane vra!

Bac, ne emer/gjake tendin perfitun!

Agroni22
23-03-09, 13:47
Thaēi e Sejdiu i lejuan zgjedhjet, Strukturat, investimet dhe mallrat e Serbisė

Ata nuk e morėn kontrollin mbi policinė dhe doganat me 17 shkurt 2008 dhe pas dy ditėve u dogjėn pikat kufitare 1 dhe 31 nė veri.

ATA E SHITĖN VERIUN E KOSOVĖS.

Ata dikur e ēarmatosėn UĒK-nė e tash e shuan TMK-nė, duke na lėnė pa ushtri qė do tė na mbronte.

Ata e hoqėn flamurin shqiptar nga institucionet e Kosovės.

Ata po i ndryshojnė librat e historisė dhe abetaret duke ua shkombėtarizuar pėrmbajtejen.

Ata e kanė braktisur LUGINĖN E PRESHEVĖS.

Ata e mirėpritėn EULEX-in nė bazė tė 6 pikėshit tė Ban Ki-moon-it, e i cili thotė se ėshtė neutral ndaj statusit.

Ata po e shesin pasurinė e Kosovės :nisėn me KEK-un pėr tė vazhduar me PTK-nė, Aeroportin dhe Trepēėn.

APEL KUNDER KTI REGJIMI .nuk eshte kurgjo kjo qka kajn me ba ala dem KOSOVES keta :mad:

DEA
23-03-09, 14:16
Leni te marojne qef e le ta deshmojne ate qe kane per ta deshmuar, se kalon edhe kjo epoke, si gjitha ato epokat qe shkuan, nje deshtim i te madhit mesim per te voglin...., Kur te ju kalon afati i etiketojme tjeret me etiketen qeveritar e nese s`bojne as te tjeret , vijne prap tjeret e tjeret..............e.e.e.e.e.....

>>{SpOnGeBoB}<<
23-03-09, 15:38
Yhyhyhyhyyyyyyy une qe njiqind vjet shok e kom pas shkrue qita, a do qisajde nuk merrshin vesh vetum shkumojshin. Bile prej qatina rastit o pat dalen kanga: o kush t`ka rrejt oh, e kush t`ka mashtrue ?!

jadore
23-03-09, 15:51
Bac t'kan rrejt ???

Jo qe e kane rrejt po edhe e kane ofenduar rend me mos prezencen e FSK-se ne 'naten e zjareve'... cka u mur vesh te hajme krejt ato cka na sevojne nerkamtaret. deri kur keshtu... A do te vije ndonjeher nje Lider i guximshem qe t'iu rapangjesh ketyre nerkamtarve projektin surratit edhe mos t'i pyet se a ben a z'ben, po t'iu ben me dije se une jam zot shtepie ketu, se sa per keta tash qe i kemi ne pushtet, lirishte ate qe e kan nerkam le ta kpusin e le tia gjujne shotave ose le ta majne si "suvenir" (ashtu edhe jane ka e majne) perballe nerkamtareve.

ncuk , kurr valla me ardhe ajo dite jo , se prej qati dakiki qe ka me ardhe , lirishte zhadja e lene postin edhe ju plotson deshiren e slloganit ik moj , ik , ..cka mendove ti qe kater vjet germazi po me del tuj bertit me ju kthell ..,(edhe ate kur te vij ajo dite e madhnume jo pse thojshit ju po pse skam mo per cka me bajt derte se e di qe prej qati dakiki populli jem i bo i meqem..
(Ps. a je gjalle more djal , me paska marr malli me shkru me ty )

Fshatari
23-03-09, 16:45
Eshte fakt se Bacin e rrejten 9 vjet rresht. Turpi e rrena moren fund me 17 shkurt 2008. Rrena i ka kamt e shkurta more njerez.

Makresh
23-03-09, 16:53
Me t'gjata se t'Elvanes ja la.... shkurtoja edhe pakes, bere 1pllam mbi tok !

Oqeani
23-03-09, 16:56
Leni te marojne qef e le ta deshmojne ate qe kane per ta deshmuar, se kalon edhe kjo epoke, si gjitha ato epokat qe shkuan, nje deshtim i te madhit mesim per te voglin...., Kur te ju kalon afati i etiketojme tjeret me etiketen qeveritar e nese s`bojne as te tjeret , vijne prap tjeret e tjeret..............e.e.e.e.e.....

Pajtohem me ju, por edhe koha po kalon e me kohen edhe jeta ,e kur te jetohet !!!! ?

ninnela
23-03-09, 17:19
Ishim pellazg, ishim Ilir, ishim Dardan, sot jemi SHQIPTAR, Shqiptar tė Kosovės tonė...
Le tė bashkohen Shqiptarėt!

Roma e vjetėr nuk mundi tė na ndėrrojė gjuhė, turku s'mundi tė na ndėrrojė flamur e komb, sot politikanėt tanė pasi ndėrruan "vetes" flamur e himnė, po dojnė neve me na ndėrru identitetin dhe e lėnė nė harresė kombin... PO NA THĖRRASIN KOSOVAR, s'bon hiē.

APEL KUNDĖR KĖTIJ REXHIMI...

Unė jam kundėr.


e ti?


te lumte makresh eshte mese e veretete

KUNDERRRRR

DEA
23-03-09, 17:36
Pajtohem me ju, por edhe koha po kalon e me kohen edhe jeta ,e kur te jetohet !!!! ?

Fakt, une jam pajtu me ate , e ti?

Gjumashja
23-03-09, 18:15
Bac... po te rrejn edhe keta qe po te thone qe te kane rrejt... !!!

Isinqerti25
23-03-09, 18:19
Bc te kan genjyr se ata po hajn dhe sot e njerzit hajn pin dhe rrehin gjks per veti kishe na jena kan dikushi ne karh apo meriten e ayre qe kan dhen jeten per ks

Oqeani
23-03-09, 18:22
Fakt, une jam pajtu me ate , e ti?

Pa dyshym se po, por nuk flas njejes !

DEA
23-03-09, 18:26
Pa dyshym se po, por nuk flas njejes !

Une jam shume optimiste po edhe realiste..

Oqeani
23-03-09, 18:30
Optimizmi nuk ka vlere tere jeten per nje ēeshtje ! E realizmi mund te perfillet tere jeten !

miti
23-03-09, 18:49
Bc nuk eshte ashtu te kan genjyer

Pupi
23-03-09, 19:49
Bac... po te rrejn edhe keta qe po te thone qe te kane rrejt... !!!

Pasi qė tė gjithė ishit pajtue njizėrit, bile edhe Fshatri (jo fshatari) ish hy me nji valle me ju, u'ė s'dita pėr kė tė kapėm veq mora gjumashėn.

Jo bac, askush nuk tė ka rrejt pėr asigjė, me u kry nuk ėshtė kry, por kemi me e kry !
Medet Bac qė nuk jetove edhe noj ditė me e pas pastrue Kosovėn prej Armiqve tė Shqiptarit.

lirik
24-03-09, 13:30
VALLA BACIN E SHKRETė E KAN RRETHUE NE TE GJITHA ANėT ME DALLAVERE KOMBTARE E NDERKOMBTARE -
EH MORE BAC MA MIRė QE VDIQE HEROIKISHT SI BURRAT E QEMOTIT -
SE KISHE VDEKė PREJ RRENAVE PASHA NDEREN SE NUK PO MBJELL KUSH MA NE KOPSHTE TE VETA
AS PEMė AS PERIME KOMBTARE VEQ KLANE E GRUPE E MASHTRIME TE ILAKEVE E MAHALLAVE KLANORE E FISNORE E PARTIAKE -
MA MIR QE VDIQE PREJ PLUMBAVE SE KISHE VDEKė PREJ KTYRE MARIFETEVE -
SHYQYR Q E NUK E PRITE KET KOHė O BAC SE ISHE RA PLAST MBI DHE -QFAR KOHE KA ARDH -
SHQIPTART E ZI O BAC JAN BA SECILI SHTET NE VETE E GRUP NE VETE-
DY MILJON NE KOSOVė E E TRE E GJYSM NE SHQIPERI-
E NJI NE MAQEDONI E TROJET PER RRETH JAN SHTAT MILJON SHQIPTARė E JAN Bė SHTAT MILJON SHTETE E PROVINCA E MAHALLA -
E MORE BAC NUK DO TE KISHE ARRIT AS TI ME KRESHNIKKINė E TRIEMRINė TENDE ME I MBROJTė GJITH KTO SHTETE EDHE PSE ISHE LUAN I MADH PO QE KOT E EKQJA TE KISHTE RREZUE EDHE TY TE KISHTE QIT PLAST ME RA -
MA MIR QE JE VDEKUR E NUK SHEH E NUK NDEGJON NE AT BOTė RRIN ME ATO MENDIME E BESIME QE I PATEM PARA LUFTE SE TASH NUK I DUHEMI GJA KUJT MA AS SERBIA NUK NA MERR MA ME JA FALė SHQIPTARIN SE u GJVESHEM O BAC E KEMI RROKė RRUGEN E FERRIT -
E SA PER KOMB O BAC NUK KA MA ASO LUFTRASH E ASO VETDIJESH TASH AS NUK KA MA ASO IDELAESH TASH LUFTOHET PER PARE E PER VEND T PARė KET NUK DO TA KUPTOJE TI MA MIR QE SHKOVE NGA KJO DYNJA E KEQE SE NUK TE DUHEJ KURGJA ME KEN GJALLė NE KET DYNJA QE U Bė KATASTROFė HIQ MOS TE JET ZHIG SE NUK KA KURGJA MA PREJ KSAJ DYNJAJE SOT KA MBARUE ME KA KREJT -
LAKMIJA NE TANA ANET PER KARRIGEN SECILI PER MAHALLEN E VET DREJTESI MORE BAC NUK KA ASKUND TE VETIN EDHE EDHE DREQ M E PASė MELAQE I THONė VEQ PSE E KAN TE MAHALLES S E VET NUK KA DREJTESI MA KA NJERZ QE JA VJEDH KOSOVES SE SHKRETė TRIDHJET MILJON EURO E I THONė PRAP BURR I MIR E DUAN ME E QIT N PUSHTET VEQ PSE ESHT I MAHALLES S E TYRE HAJ MEDET O BAC KU JEMI KATANDISUR -
U MBUSH RRENA E LLAFE NEPER KAFE KERKUSH NUK PUNON VEQ MENDOJN ME JETU PREJ POLITIKE -
BILE KUR VJEN DIKUSH NE FRON SI FARAON NJIMI TE ZEZA I BEN EDHE PRAP BURR I MIR JET MBAS NJI KOHE DALINE E LYPIN PERSERI YRYSH VEQ PSE E KAN TE MAHALLES -
E SA PER KET DUKURINė E RE QE MAHALLET JAN BA SHTET BILE EDHE ME KA TRE KATER BANORė E DHETė BANORė SECILI KA QEF TE MAHALLES S E VET ME E PASė PRESEDNIKUN
JAN QUE PESHė O BAC KAN HARRUE KREJT QKA JU KA Bė SHKAU PASHA ZOTIN NUK KA KUSH QE I MBUSHė MEND O BAC VEQ SHYQYR QE NUK PO NIEN TI SE NUK KISHE MUND ME DURUE -
E SA PER ME TE RREJT O BAC JAN QUE KREJT NE EMER TėNDIN TASH S ENUK PO DIJN KAH ME JA NGJIT VEQ HAJT SE NE MER TENDIN PO JU VJEN MA LEHT KISHE QE NA ME TY JENA ME IDEALET KOMBTARE QE I PATE TI PER TE CILAT VDIQE ME QKA PATE ME FIS E ME FARė E ME KREJT ANTART MEGRUE E ME FMI MEZI TE SHPETUAN DISA E KTA KU ME E GJET NJI SI TI
NJI RAST I VEQANT NE BOTė E MANDEJ HAJT SE MBAS BACIT MA KOLLAJ MSHEFEMI SE PASHA TY O BAC NUK KA VATANLI MA KREJT PER MAHALLė E KAN NUK E KAN SI TI QE NUK NDIEJSHE AS PER MAGHALLė E AS PER KATUN VEQ PER VATAN E TE PA DREJTIN NUK E KISHE MBROJT KURR EDHE ME TA PA S MARUE NANA PO PASHA BACIN DISA O BAC QE PO JETOJN TASH NE KET VAKT EDHE ME E KALL KREJT KOSOVEN DISA NGUSHT NUK JAN PERSERI JA JAPIN KRAHUN ME E KALLė E ME E FIK KREJT VEQ A ESHT I MAHALLES SE
TYRE KJO VETEDIJA E MAHALLES U DALė TASH E RE KATUNDET TONA JAN SHTETE JA FTOFIN AMERIKES ME SHTETSI E ME DIJE ME USHTRI NUK I TREMBET FSHATI FSHATIT AS NUK JA LEN ME U BA NAMI SEERBIA HALA NUK KA ARDH O BAC SE KUR TE VJEN MANDEJ MUNDOHEN KTO KATUNET TONA SHTET ME QA PRAP E ME VAJTUE TYE LYP E TUE KEKRUE NJENI TJETRIN E TUE THANė E A E DIN NE KOHEN E BACIT QYSH KEMIQ EN KREJT VLLAZNI -
E TJERA LLAFE POR LALFEVE O BAC JU KA IK KOHA MA NUK I HAN KUSH ATO PRRALLA-
O BAC ME KTO SMUNDJE PASHA ZOTIN QE I KAN SHTI TE HUAJT E SERBIA NE GJAK NUK KA ILAQ MA VEQ ISHALLA ZOTI MUNDET ME BA DIQKA ME SHQIPTARė

Isinqerti25
24-03-09, 14:46
Bac te kan sos krejt

realisti64
24-03-09, 18:20
Ku ishit ju more bubrreca kur Baca luftojke aaa?
Nese e keni bindjen se e kane rrejt bacen shkoni matane ures Ibrit e deshmone qe po e dini "se e paskan rrejt Bacen", po s'ua mban bytha.

Keni veq fjale te foleve te qyqeve qe kane kukat me viteeee!!!

Bjeshka1
24-03-09, 18:34
10 vjet u mbushen nga fillimi i bombardimeve te NATO-s. Po sikur mos te kishte ndodhe kjo?
Gezuar 10-vjetorin!

Scooby-Doo
24-03-09, 19:05
OOOO Bac ti e din se osht kry krejt ,po keta injorantete spo mujn me e besu. eper qeta po te thojn Bac t'kan rrejt.

Makresh
25-03-09, 13:55
Nė vend se tė ēarmatoset ushtria Serbisė, ėshtė ēarmatosur UĒK-ja.

Nė vend se tė jetė Serbia nėn administrim ndėrkombėtar, ėshtė Kosova.

Nė vend se tė eliminoheshin strukturat qė i la Serbia nė Kosovė dhe qė u bėnė struktura paralele, u shfuqizua e gjitha tradita institucionale e Kosovės para vitit 1999.

Nė vend se Serbisė t’i viheshin standarde ndėrkombėtare pėr ti plotėsuar, ato iu vunė Kosovės

Nė vend se tė ndryshoheshin librat e historisė nė Serbi,
po ndryshohehn ato nė Kosovė.

Nė vend se tė vendosen billboard-at ”Thuaji jo dhunės” nė Serbi, ato po vendosen nė Kosovė.

Nė vend se Serbia tė detyrohet ta pranojė pavarėsinė e Kosovės, Kosova po detyrohet ta pranojė Planin e Ahtisaar-it.

Nė vend se t’i imponoheshin Serbisė bisedime me Kosovėn pėr Luginėn e Preshevės, Kosovės iu imponuan bisedime me Serbinė pėr vetė Kosovėn dhe pėr tėrė Kosovėn.

Nė vend se tė mbahehsin zgjedhjet nė Kosovė pas shpalljes sė pavarėsisė, u mbajtėn zgjedhjet e Serbisė nė Kosovė mė 11 maj 2008.

Nė vend se tė merrej nė kontroll policia e Kosovės mė 17 shkurt 2008 dhe tė vendosej nė kufi, mė 19 shkurt 2008 u dogjėn dy pikat kufitare 1 dhe 31.

Nė vend se TMK-ja tė bėhet ushtri, ajo u shua.

Nė vend se Serbia t’i paguajė dėmet e luftės, Kosovės iu imponua pjesėmarrja nė borxhin e jashtėm tė Serbisė

Nė vend se EULEX-i t’i arrestojė hajnat shqiptarė e kriminelėt serbė tė luftės e tė strukturave paralele, EULEX-i po i dėnon pėr krime tė luftės shqiptarėt dhe s’po arrin t’i gjykojė as hajnat serbė.

Nė vend se mbi 400 milionė euro tė privatizimi tė deritanishėm tė investohen nė zhvillimin ekonomik tė Kosovės, ato po mbesin jashtė vendit, me pamundėsi qasjeje nė to nga institucionet vendore.

Nė vend se tė demilitorizohet Lugina e Preshevės, po militarizohet veriu i Kosovės

Nė vend se tė hapet universiteti nė gjuhėn shqipe nė Luginė tė Preshevės, u hap universiteti serb nė veriun e Mitrovicės.

Nė vend se tė valojė flamuri shqiptar nė Luginėn e Preshevės, valon ai serb nė Graēanicė.

Nė vend se tė decentralizohej Prishtina me 500 mijė banorė, po decentralizohen vendbanimet serbe me 5 mijė banorė.

Urata
25-03-09, 16:31
Nė vend se tė ēarmatoset ushtria Serbisė, ėshtė ēarmatosur UĒK-ja.

Nė vend se tė jetė Serbia nėn administrim ndėrkombėtar, ėshtė Kosova.

Nė vend se tė eliminoheshin strukturat qė i la Serbia nė Kosovė dhe qė u bėnė struktura paralele, u shfuqizua e gjitha tradita institucionale e Kosovės para vitit 1999.

Nė vend se Serbisė t’i viheshin standarde ndėrkombėtare pėr ti plotėsuar, ato iu vunė Kosovės

Nė vend se tė ndryshoheshin librat e historisė nė Serbi,
po ndryshohehn ato nė Kosovė.

Nė vend se tė vendosen billboard-at ”Thuaji jo dhunės” nė Serbi, ato po vendosen nė Kosovė.

Nė vend se Serbia tė detyrohet ta pranojė pavarėsinė e Kosovės, Kosova po detyrohet ta pranojė Planin e Ahtisaar-it.

Nė vend se t’i imponoheshin Serbisė bisedime me Kosovėn pėr Luginėn e Preshevės, Kosovės iu imponuan bisedime me Serbinė pėr vetė Kosovėn dhe pėr tėrė Kosovėn.

Nė vend se tė mbahehsin zgjedhjet nė Kosovė pas shpalljes sė pavarėsisė, u mbajtėn zgjedhjet e Serbisė nė Kosovė mė 11 maj 2008.

Nė vend se tė merrej nė kontroll policia e Kosovės mė 17 shkurt 2008 dhe tė vendosej nė kufi, mė 19 shkurt 2008 u dogjėn dy pikat kufitare 1 dhe 31.

Nė vend se TMK-ja tė bėhet ushtri, ajo u shua.

Nė vend se Serbia t’i paguajė dėmet e luftės, Kosovės iu imponua pjesėmarrja nė borxhin e jashtėm tė Serbisė

Nė vend se EULEX-i t’i arrestojė hajnat shqiptarė e kriminelėt serbė tė luftės e tė strukturave paralele, EULEX-i po i dėnon pėr krime tė luftės shqiptarėt dhe s’po arrin t’i gjykojė as hajnat serbė.

Nė vend se mbi 400 milionė euro tė privatizimi tė deritanishėm tė investohen nė zhvillimin ekonomik tė Kosovės, ato po mbesin jashtė vendit, me pamundėsi qasjeje nė to nga institucionet vendore.

Nė vend se tė demilitorizohet Lugina e Preshevės, po militarizohet veriu i Kosovės

Nė vend se tė hapet universiteti nė gjuhėn shqipe nė Luginė tė Preshevės, u hap universiteti serb nė veriun e Mitrovicės.

Nė vend se tė valojė flamuri shqiptar nė Luginėn e Preshevės, valon ai serb nė Graēanicė.

Nė vend se tė decentralizohej Prishtina me 500 mijė banorė, po decentralizohen vendbanimet serbe me 5 mijė banorė.

Degjo/beso Makreshin se keshtu eshte e verteta ,Bac...!

Scooby-Doo
25-03-09, 17:22
Nė vend se tė ēarmatoset ushtria Serbisė, ėshtė ēarmatosur UĒK-ja.

Nė vend se tė jetė Serbia nėn administrim ndėrkombėtar, ėshtė Kosova.

Nė vend se tė eliminoheshin strukturat qė i la Serbia nė Kosovė dhe qė u bėnė struktura paralele, u shfuqizua e gjitha tradita institucionale e Kosovės para vitit 1999.

Nė vend se Serbisė t’i viheshin standarde ndėrkombėtare pėr ti plotėsuar, ato iu vunė Kosovės

Nė vend se tė ndryshoheshin librat e historisė nė Serbi,
po ndryshohehn ato nė Kosovė.

Nė vend se tė vendosen billboard-at ”Thuaji jo dhunės” nė Serbi, ato po vendosen nė Kosovė.

Nė vend se Serbia tė detyrohet ta pranojė pavarėsinė e Kosovės, Kosova po detyrohet ta pranojė Planin e Ahtisaar-it.

Nė vend se t’i imponoheshin Serbisė bisedime me Kosovėn pėr Luginėn e Preshevės, Kosovės iu imponuan bisedime me Serbinė pėr vetė Kosovėn dhe pėr tėrė Kosovėn.

Nė vend se tė mbahehsin zgjedhjet nė Kosovė pas shpalljes sė pavarėsisė, u mbajtėn zgjedhjet e Serbisė nė Kosovė mė 11 maj 2008.

Nė vend se tė merrej nė kontroll policia e Kosovės mė 17 shkurt 2008 dhe tė vendosej nė kufi, mė 19 shkurt 2008 u dogjėn dy pikat kufitare 1 dhe 31.

Nė vend se TMK-ja tė bėhet ushtri, ajo u shua.

Nė vend se Serbia t’i paguajė dėmet e luftės, Kosovės iu imponua pjesėmarrja nė borxhin e jashtėm tė Serbisė

Nė vend se EULEX-i t’i arrestojė hajnat shqiptarė e kriminelėt serbė tė luftės e tė strukturave paralele, EULEX-i po i dėnon pėr krime tė luftės shqiptarėt dhe s’po arrin t’i gjykojė as hajnat serbė.

Nė vend se mbi 400 milionė euro tė privatizimi tė deritanishėm tė investohen nė zhvillimin ekonomik tė Kosovės, ato po mbesin jashtė vendit, me pamundėsi qasjeje nė to nga institucionet vendore.

Nė vend se tė demilitorizohet Lugina e Preshevės, po militarizohet veriu i Kosovės

Nė vend se tė hapet universiteti nė gjuhėn shqipe nė Luginė tė Preshevės, u hap universiteti serb nė veriun e Mitrovicės.

Nė vend se tė valojė flamuri shqiptar nė Luginėn e Preshevės, valon ai serb nė Graēanicė.

Nė vend se tė decentralizohej Prishtina me 500 mijė banorė, po decentralizohen vendbanimet serbe me 5 mijė banorė. eee per ket esht dashte me gra b,,,,,,,, vet e me u qiru e jo me te qliru hallku.

Pupi
25-03-09, 18:47
eee per ket esht dashte me gra b,,,,,,,, vet e me u qiru e jo me te qliru hallku.

Ahaaaaaaaa, q'ashtu tu kana a ?

E at'her trusni bythen si ka than kusherini jem i ndier.

Guri i madh
25-03-09, 19:26
bac tė gjith ata politikana qe vin e derdhin lot te varri i juaj ata kan perfitue nga vrasja e juaj ,po tė rrejn gjdo fjal qe e flasin 3 rrena jan nė brendsin e asaj fjale

Makresh
26-03-09, 00:52
eee per ket esht dashte me gra b,,,,,,,, vet e me u qiru e jo me te qliru hallku.


Me fal vella i dashur, po ndermjet me than; Cka n'hamomin u munduan me be ata qe i kapen armet ? Vallen e rugoves me luajt apo endrren e gjithmonshme me realizuar ?


Ne kosove u vrajten diku 15'000 shqiptar (Allahu i paqt meshiurar), sot jan dėnuar mbi 150'000 shqiptar duke ua prer shpresat per nje shqipni puro Natyrale !!


Ai qe s'eshte i mir per vete, kot le t'ju zgerdhihet amerikes dhe evropes !


Keta jan klysh qe abuzojn me nderin e Familjes Jasharajt ! Me nderin e te gjithe atyre qe ran heroikisht per Shqipnin ton, te verteten e jo ket cop trotuari ku luginasit i kemi len ne rruge apo me mir me then ne goje te ujkut !


.