PDA

View Full Version : Sulmohet kufiri i Kosoves


Zero Cool
19-02-08, 13:45
Sipas mediave Holandeze, sot eshte sulmuar kufiri i Kosoves nga ana e serbeve. Flietet per dy vendkalime, njera nga te cilat u djeg nga zjarri i vene nga Serbet, dhe per vendkalimin tjeter te sulmuar nga mijera shkije. Punonjesit e kufirit jane evaukuar dhe KFOR ka marre persiper mbrojtjen e kufirit.

Per cilet vendkalime behet fjale ne mediat elektronike Holandeze nuk behet fjale.

Marre nga :

http://www.nos.nl/nos/artikelen/2008/02/art000001C872EF25286E61.html (http://www.nos.nl/nos/artikelen/2008/02/art000001C872EF25286E61.html)

19.Shkurt 2008 ora 13:04

Bjeshka1
19-02-08, 16:28
Punonjesit e doganes dhe pikes kufitare jan fshehur ne nje tunel dhe kan kerkuar asistence nga forcat e natos qe ju kan shkuar ne ndihem me helikopter.... Keshtu po flitet....

legenda
19-02-08, 17:10
Mbyllen pėr 24 orė pikat e kalimit kufitar nė Leposaviq dhe Zubin Potok Shefi i UNMIK-ut, Joachim Ruecker dhe komandanti i KFOR-it gjenerali Xavier de Marnhac, kanė vendosur qė pikat e kalimit kufitar mes Kosovės dhe Serbisė, Jarinje nė Leposaviq dhe Banjė nė Zubin Potok, tė mbyllen pėr 24 orė. “Ēdo lloj dhune ėshtė e papranueshme dhe nuk do tė tolerohet. I kam kėrkuar Komisarit tė policisė sė UNMIK-ut dhe komandantit tė KFOR-it qė tė vendoset rend nė kėto pika kufitare”, tha Ruecker duke shtuar se sulmet janė nė kundėrshtim me mandatin e UNMIK-ut.

Ai tha se pret nga qytetarėt e Kosovės tė jenė tė qetė dhe tė respektojnė UNMIK-un dhe KFOR-in, qė do tė vazhdojnė tė sigurojnė ambient tė qetė dhe tė sigurt nė tė gjithė territorin e Kosovės.


19.shkurt

Urata
19-02-08, 18:53
Zoti i Bekofte UNMIK-un dhe KFOR-in!

sunshine
19-02-08, 18:55
Mbyllen pėr 24 orė pikat e kalimit kufitar nė Leposaviq dhe Zubin Potok Shefi i UNMIK-ut, Joachim Ruecker dhe komandanti i KFOR-it gjenerali Xavier de Marnhac, kanė vendosur qė pikat e kalimit kufitar mes Kosovės dhe Serbisė, Jarinje nė Leposaviq dhe Banjė nė Zubin Potok, tė mbyllen pėr 24 orė. “Ēdo lloj dhune ėshtė e papranueshme dhe nuk do tė tolerohet. I kam kėrkuar Komisarit tė policisė sė UNMIK-ut dhe komandantit tė KFOR-it qė tė vendoset rend nė kėto pika kufitare”, tha Ruecker duke shtuar se sulmet janė nė kundėrshtim me mandatin e UNMIK-ut.

Ai tha se pret nga qytetarėt e Kosovės tė jenė tė qetė dhe tė respektojnė UNMIK-un dhe KFOR-in, qė do tė vazhdojnė tė sigurojnė ambient tė qetė dhe tė sigurt nė tė gjithė territorin e Kosovės.


19.shkurt


Mė duket paksa e ēuditshme qė pėr mbylljen e kufirit me Serbi, nuk paska vendosur Kryetari Sejdiu, po kėtė e paska bėrė Rücker!?
Para dy ditėsh kur u shpallė Pa(m)varėsia e Kosovės, thuhej se "tani kemi kontrollin nė tėrė territorin e Kosovės"!

A paska edhe kėshtu a? I huaji tė merrė vendimi pėr shtetin tėnd?!

P.S. Kjo ėshtė Paketa e Ahtisarit!

Urata
19-02-08, 19:04
sunshine, te lutem shume mos na e prish disponimin/gezimin e shtetit Ahtisaritian! Shtet pa sovranitet te plote ashtu tingellon ne pakon e Ahtisarit! Mirepo prap, me mire nder kontrollen e UNMIK e KFOR se sa te Serbise!

Ata, qe dijn dhe munden me kuptue Ahtisarin dhe besa edhe kundershtue/korrigjue i hoqen nga udheheqja dhe drejtimi i vendit.

Tani, UNMIK e KFOR le t'vejn barrikadat ne zonat kufitare me gjakepiresit shekullor. Neve, mjafte derdhem gjake!

>>{SpOnGeBoB}<<
19-02-08, 19:37
me ja fuk YOU-TUBEN atyne qe po na sulmojne kufinin e Kosoves...

>>{SpOnGeBoB}<<
20-02-08, 11:24
a nuk kane guxu ma me kapercy gardhin. I kena prit llovaqke te babgjyshit mas gardhit mos po vijne me i kokrrue saqme made in Kosova edhe kameren e patem marre me vehti e drejt ne You-Tube me nxjerr me kengen oj Kosove ta lujsha synin s`guxon kush me ta prek kufinin amo nuk erdhen po me doket e kishin marr vesh qe na ka ardhe kjo dite e jena tu i prit.

BE LK
20-02-08, 12:13
sunshine, te lutem shume mos na e prish disponimin/gezimin e shtetit Ahtisaritian! Shtet pa sovranitet te plote ashtu tingellon ne pakon e Ahtisarit! Mirepo prap, me mire nder kontrollen e UNMIK e KFOR se sa te Serbise!

Ata, qe dijn dhe munden me kuptue Ahtisarin dhe besa edhe kundershtue/korrigjue i hoqen nga udheheqja dhe drejtimi i vendit.

Tani, UNMIK e KFOR le t'vejn barrikadat ne zonat kufitare me gjakepiresit shekullor. Neve, mjafte derdhem gjake!


Cfar po thua pashe zotin, se pso te kuptoj.....!

Tani, UNMIK e KFOR le t'vejn barrikadat ne zonat kufitare me gjakepiresit shekullor. Neve, mjafte derdhem gjake!

Cfar don me thene se ne shqipetaret duhet te fshihemi neper tunele siq u fshehen dje ushtaret e TMK, e ta na ruaj KFOR-i.
E ju rujt zoti....!

Arkza
20-02-08, 12:36
Keto Trazira Ndodhen ne Komunen te Mitrovices !!!
Po ashtu kan mbajt Protesa ne Veri te Mitrovices , jan kunder te Pavarsis dhe sipas tyre se Kosova eshte Pjes Serrbis ( Mac a ) po ashtu thojne se Ksoven se Japum !!
N'dash Zoti me kaq Morri FUND.........:confused:

BE LK
20-02-08, 12:41
Keto Trazira Ndodhen ne Komunen te Mitrovices !!!
Po ashtu kan mbajt Protesa ne Veri te Mitrovices , jan kunder te Pavarsis dhe sipas tyre se Kosova eshte Pjes Serrbis ( Mac a ) po ashtu thojne se Ksoven se Japum !!
N'dash Zoti me kaq Morri FUND.........:confused:
Vallahi, spo i dihet. Por dicka dihet. se kjo eshte pavaresia e Ahtisarit e keto gjera jane normale...!

E kerkuam, e festuam, tani ta mbajme....!

Arkza
20-02-08, 12:45
Vallahi, spo i dihet. Por dicka dihet. se kjo eshte pavaresia e Ahtisarit e keto gjera jane normale...!

E kerkuam, e festuam, tani ta mbajme....!Be Lk Po de po veq keto Traziar Ndodhen gjithe ne Mitrovice por nasht ishalla nuk ndodhe edhe nje tjetre Pejs te Kosoves !!!!!!!!!!!:mad:

Zero Cool
20-02-08, 13:00
Cfar po thua pashe zotin, se pso te kuptoj.....!Cfar don me thene se ne shqipetaret duhet te fshihemi neper tunele siq u fshehen dje ushtaret e TMK, e ta na ruaj KFOR-i.
E ju rujt zoti....!

Shkijet kane nje taktike te cilet e kan perdorur me vjete apo qindra vjet te tera kunder Shqiptareve. Ngacmo, prit reagimin agresiv te Shqiptareve, lajmero vendet (shtetet) tjera se sa agresiv jane Shqiptaret dhe pastaj vepro me gjithe egersine e forces ndaj Shqiptareve.
Pra kjo qe ka ndodhe dhe qe ndoshta prap do te ndodhe (shpresojm qe JO), nuk eshte asgje tjeter perpos nje provokim per nxitjen e Shqiptareve, te bejne diqka qka kundershtohet nga shtetet tjera dhe pastaj dalja ne veprim e strategjise se Beogradit dhe Rusise me tezen e vet qe Shqiptaret nuk jane te denje per shtet, sepse duan nje Kosove etnikisht te paster, dhe qe ne Kosove shkilen te drejtat e shkive e blla blla....
Me nje fjale reagimi i TMK , policise dhe i Shqiptareve ne pergjithesi eshte pozitiv, sepse per ruajtjen e rendit dhe te kufirit jane pergjegjes nderkombetaret dmth KFOR, policia e UNMIKUT (qe do te ndrrohet me policine e Kosoves gjate nje periudhe kohore, me duket 120 diteshe).

Sa i perket pavaresise se Ahtisarit, te gjithe me e dime qe kjo nuk eshte qka kemi dashur por kjo eshte nje faze kalimtare deri ne pavarsine e plote dhe Zoti e dhashte ne fund edhe me bashkimin etnik te te gjithe Shqiptareve kudo qe jetojne ne ballkan.