PDA

View Full Version : Afganistan


legenda
18-02-08, 15:36
Afganistani njeh shtetin e Kosovės

Kabul, 18 shkurt -


Afganistani njeh shtetin e Kosovės. Kjo ėshtė bėrė e ditur nga zėdhėnėsi i Ministrisė sė Jashtme, Sultan Ahmand Bahin. Deklarata e tij u bė pėr Radion Evropa e Lirė, shėrbimi i Afganistanit. Sultan Ahmand Bahin tha se nė pėrputhje me Kartėn e Kombeve tė Bashkuara, tė drejtėn pėr vetvendosje dhe zgjedhjet demokratike tė 3 Nėntorit 2007 Afganistani i uron suksese shtetit tė Kosovės dhe i ofron bashkėpunim.

Dilaver
18-02-08, 16:50
Afganistani hyri nė histori si shteti i pare qė njohu pavarsinė e Kosovės.
Edhe zyrtarisht konfirmohet njohja.

Flm Afganistan.

legenda
18-02-08, 17:02
AFGANISTAAAN,

FALENDERIME TE PERZEMERTAAAAAA,
le te mbretoroj PAQA mbi vendin e JUAJ
dhe le te iu FAL ZOTI SA ME SHUUUUME DRITE....

qe na njohet PAVARESINE,kete dite te cilen,

euuuuh, sa e kemi PRIIIITE, sa e kemi PRIIIIITE....

Afganistani hyri nė histori si shteti i pare qė njohu pavarsinė e Kosovės.
Edhe zyrtarisht konfirmohet njohja.

Flm Afganistan.

panta_rhei
18-02-08, 17:07
Afganistani e njeh Pavarsinė e Kosovės. Faleminderit USA! ;)

hasanmehmeti
18-02-08, 17:07
urime te perzemerta , me vjen mire qe afganistani e pranoi mvetesin tone e para perkunder problemeve te saj.Lus Zotin qe edhe atje te vije qdo gje ne rregull qe eshte ne pajtim me Te .Dhe shpresoj qe sa me shpejt edhe ato 51 vendet (edhe se di qka po presin se) tjera ta pranojne.
Hapi i dyte nuk behet pa u ber i pari , i pari u be...... tash e ka rendin i dyti...
Zoti na e permiresofte gjendjen.


AFGANISTAAAN,

FALENDERIME TE PERZEMERTAAAAAA,
le te mbretoroj PAQA mbi vendin e JUAJ
dhe le te iu FAL ZOTI SA ME SHUUUUME DRITE....

qe na njohet PAVARESINE,kete dite te cilen,

euuuuh, sa e kemi PRIIIITE, sa e kemi PRIIIIITE....

>>{SpOnGeBoB}<<
18-02-08, 17:26
avavav po shteti i forte ne bote qe e paska njoft.Kujtova po del naj Gjerman a Austri, llafet e forta i kan pase.

Fukaraja i shkrete nuk koritet, pritni edhe pak ja nis shteti tjeter me B del Bangladeshi e njeh.

Paradox_13
18-02-08, 17:52
Deri me tani mesohet se numri i shteteve qe tashme kan njohur pavaresin e shtetit te Kosoves jan
1.Afganistani
2.Franca
3.Britania e madhe
4.Italia
5.Belgjika

Guri i madh
18-02-08, 18:04
Deri me tani mesohet se numri i shteteve qe tashme kan njohur pavaresin e shtetit te Kosoves jan
1.Afganistani
2.Franca
3.Britania e madhe
4.Italia
5.Belgjikaparadox urime pavarsi


po tash po e lus fshatarin me ardh publikisht me i kerkue falje Nikolla sakuzit


se folke keq per kryetarin e frances

Paradox_13
18-02-08, 18:08
USA- e pranoi formalisht pavaresin e Kosoves. E sata neradhe duhet te jete?

Athu ka aq rendesi radhitja numerike kure dihet se kontributi i ShBA-se eshte i pazavendesueshem ne ket drejtim...

Falemnderit ShBA.....

Urata
18-02-08, 18:10
Edhe Gjermania njeh shtetin e Kosoves.

Pupi
18-02-08, 18:16
avavav po shteti i forte ne bote qe e paska njoft.Kujtova po del naj Gjerman a Austri, llafet e forta i kan pase.

Fukaraja i shkrete nuk koritet, pritni edhe pak ja nis shteti tjeter me B del Bangladeshi e njeh.

Ehhhh, Qetash ja paske qellu, gati qė edhe pėr her tė parė bile.
Urime Pavarsia ,,Spongebob" (euu mer burr se emer te zorshėm kishe pas zgjedh)

Afganistani e njeh Pavarsinė e Kosovės. Faleminderit USA! ;)


E ksaj si me i than.

Medemek, Falimenderit Bush qe i ke telefonu Karzait apo ?

panta_rhei
18-02-08, 18:32
E ksaj si me i than.

Medemek, Falimenderit Bush qe i ke telefonu Karzait apo ?

Ksaj i thonė: Franca e njeh Pavarsinė e Kosovės. Faleminderit USA!

A ka nevojė pėr mė shumė skjarime?!:biggrin: :wink:

Preshevar
18-02-08, 18:49
Qfar Befasie !!!


Falimnderit

AFGANISTAN !!!


Allahu ju shpėrbleft !!!


:smile:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Flag_of_Afghanistan.svg/200px-Flag_of_Afghanistan.svg.png

Pupi
18-02-08, 19:02
Qfar Befasie !!!


Falimnderit

AFGANISTAN !!!


Allahu ju shpėrbleft !!!


:smile:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Flag_of_Afghanistan.svg/200px-Flag_of_Afghanistan.svg.png


A pėr atė punė ALLAHU i shpėrbleft Afganėt!

Qeverit vijn e shkojnė- MIqėsit mes popujve janė ato qė mbesin tė pėrheshme!

Guri i madh
18-02-08, 19:08
falemenderit afganistan e lus zotin qe te ndrron klimen e avganistanit me e bae te pa mundshme kultivimin e bimve narkotike

hasanmehmeti
18-02-08, 19:09
A pėr atė punė ALLAHU i shpėrbleft Afganėt!

Qeverit vijn e shkojnė- MIqėsit mes popujve janė ato qė mbesin tė pėrheshme!

mire e ke , edhe franca ishte mike e serbis po qe :rolleyes: mendo pak para se te shprehesh ironin tende qe e njofim, te pakten kurseje ne keto dite.

Zero Cool
18-02-08, 19:14
Phaaaaaaaaaaaaaa mas tna njohu afganistani spati kush me na njoft :biggrin:

Pupi
18-02-08, 19:14
mire e ke , edhe franca ishte mike e serbis po qe :rolleyes: mendo pak para se te shprehesh ironin tende qe e njofim, te pakten kurseje ne keto dite.

PO pse more i Bekum, unė paskėm ironi... e ku ta dijė se ēfar ke menduar ti me kėtė ?

Po unė thash Shul Shqip. Faleminderit Afganistan!

Dhe mu nga kjo atmosfer festeje do tė kursej edhe unė ty, tash pėr tash!

Preshevar
18-02-08, 19:16
A pėr atė punė ALLAHU i shpėrbleft Afganėt!

Qeverit vijn e shkojnė- MIqėsit mes popujve janė ato qė mbesin tė pėrheshme!

Aminė !

Populli ynė nuk ka nevoj te ket armiq, prandaj kjo miqsi te mbetėt e pėrhershme edhe pse nuk eshte gjithmon keshtu...

Mir e tha Hasani,falemenderit afganistan e lus zotin qe te ndrron klimen e avganistanit me e bae te pa mundshme kultivimin e bimve narkotike


:rolleyes: Shum mirnjohes ky guri,... po t'kishte qen afganistani kundėr jam me se i sigurt qe te kishte ardhur mir. Kjo eshte ne natyren tende per fat t'keq. Shpresoj qe te besh mir !


Urime, edhe pse nuk e meriton me kto sjellje tua.

BE LK
18-02-08, 19:27
Aminė !

Populli ynė nuk ka nevoj te ket armiq, prandaj kjo miqsi te mbetėt e pėrhershme edhe pse nuk eshte gjithmon keshtu...

Mir e tha Hasani,:rolleyes: Shum mirnjohes ky guri,... po t'kishte qen afganistani kundėr jam me se i sigurt qe te kishte ardhur mir. Kjo eshte ne natyren tende per fat t'keq. Shpresoj qe te besh mir !


Urime, edhe pse nuk e meriton me kto sjellje tua.
Ne shqipetareve me na thene Shnet na duket plaq.........!

Flm. USA, Avganistan, Britani, Gjrmani, France, BElgjike... etj

Meritojne mirenjohje nga kombi yne...........!

Shpresojme qe keto dite ti leme ironite....!

Me te mira BE LK

Guri i madh
18-02-08, 19:35
Aminė !

Populli ynė nuk ka nevoj te ket armiq, prandaj kjo miqsi te mbetėt e pėrhershme edhe pse nuk eshte gjithmon keshtu...

Mir e tha Hasani,:rolleyes: Shum mirnjohes ky guri,... po t'kishte qen afganistani kundėr jam me se i sigurt qe te kishte ardhur mir. Kjo eshte ne natyren tende per fat t'keq. Shpresoj qe te besh mir !


Urime, edhe pse nuk e meriton me kto sjellje tua.


une u luta per mir e jo per keq oo preshevar une kam mujt edhe ndryshe me u lut

po KARZAIN e respektoj e thash nashta kjo DUVAJA ime shkon nė vesh tė zotit po edhe shpresoj

>>{SpOnGeBoB}<<
18-02-08, 20:21
mire e ke , edhe franca ishte mike e serbis po qe :rolleyes: mendo pak para se te shprehesh ironin tende qe e njofim, te pakten kurseje ne keto dite.

mos ja nxan per t`madhe shoq, ani qe nuk ja qelloj qesaj here mund heren tjeter me ja qellue.

qeverite shkojne miqte vijne, qeverite vijne miqte shkojne. Pupi kqyr mos gabo heren tjeter a u kuptum.

Arb
20-02-08, 17:04
Flm popull qe don lirine...

Dilaver
04-03-08, 17:49
Afganistani e njeh Pavarsinė e Kosovės. Faleminderit USA! ;)

Po USA-nė po, por edhe Afganistanin duhet falėnderuar.

300 ushtar amerikan (shqiptar nga Shqiperia dhe Kosova) kishin organizuar njė festė madheshtore nė Afganistan pas shpalljes sė pavarėsisė dhe njohjes sė shtetit mė tė ri nga Afganistani. Nė festė ishin tė pranishėm edhe shumė ushtarė e oficerė amerikan, tė cilėt festuan deri nė orėt e hershme tė mengjesit bashk me nikoqirėt.

Diana007
08-03-08, 21:45
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif

Virti
08-03-08, 21:47
flm Avganistanit! :smile: