PDA

View Full Version : Shteti i Vatikanit ndihmoi shumė nė Shtetėsin e Kosovės


Pupi
25-02-08, 16:26
Vatikani u bėri thirrje liderėve politik nė Serbi dhe nė Kosovė pėr kujdes dhe kėrkoi nga ata tė angazhohen qė tė shmanget dhuna.

Ishin fjalėt e para nga kreu i Vatikanit sapo Kosova shpalli Pavarsin mė 17 shkurt 2008.

Mesazhi nė fjalė ishte dėrguar nė tė gjithė Botėn qė tė njohin Repulikėn e Kosovės.

Falimenderit Vatikan, zoti ju shpėrbleft me parajsėn.