PDA

View Full Version : Mali i Zi...


gazi-de
09-10-08, 18:40
Mali i Zi vendi i 49 qė njohu pavarėsinė e Kosovės Qeveria e Malit tė Zi e ka njohur Kosovėn si shtet tė pavarur, njoftoi ministri i jashtėm, Milan Rochen. "Qeveria njėzėri ka vendosur ta njohė Republikėn e Kosovės", u tha ai reporterėve. Pas vendimit tė Podgoricės numri i vendeve qe kanė njohur Republikėn e Kosovės arrin nė 49. Sonte pritet qė edhe Maqedonia ta njohė zyrtarisht pavarėsinė e Kosovės. Pėrfaqėsuesit e opozitės malazeze nuk kanė arritur ta bindin kryeministrin Gjukanoviq qė tė heqė dorė nga qėllimi qė Qeveria e tij ta nxjerrė vendimin pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės. Kėtė ua kanė pohuar gazetarėve pėrfaqėsuesit e opozitės, pas takimit me kreun e shtetit, diē pas orės 18:00, dhe mė pastaj ka vazhduar mbledhja e Qeverisė ku nė rendin e ditės ėshtė marrja e vendimit pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės.

Mė herėt lideri i Partisė Popullore Serbe, Andrija Mandic, i ka deklaruar Tanjug-ut se opozita kurrė nuk do ta pranojė njė vendim tė tillė dhe se do t’i nxjerrė njerėzit nė rrugė dhe do tė kėrkojė qė vendimi tė verifikohet nė referendum dhe se deri atėherė do t’i bojkotojė tė gjitha organet shtetėrore, njoftojnė mediat serbe.
RTK 09 tetor 2008 - 19:25:46
Faleminderit Mali i Zi,se shpejt pritet qe kete hap ta mer edhe Maqedonia!

ritta
09-10-08, 19:06
Urime Kosov , Faleminderit Mali i Zi ,
Brenda oresh do ta njoh edhe Maqedonia.....

LABI
09-10-08, 19:43
Urime Kosov , Faleminderit Mali i Zi ,
Brenda oresh do ta njoh edhe Maqedonia.....


Qane Serbia , e plase Rusiaaa. KOSOVE - urime pavaresia :biggrin:

Veterani
09-10-08, 19:57
Falimenderit Amerik.

uuupppssss
mu ngatrruan temat, kujtova mos jam te Amerika njohu Kosoven.

Ēenkam te Mali i Zi.

E pra falimenderit Mali i Zi.

Dilaver
09-10-08, 20:12
Zoti e bekoftė Ameriken.

“Rezoluta pėr njohjen e pavarsisė sė Kosovės ka hyrė nė procedurėn parlamentare vetėm njė ditė pas vizitės sė sekretarit amerikan tė mbrojtjes Robert Gejts nė Maqedoni.”

Qeveria serbe i ka refuzua mikpritjen ambasadores sė Malit tė Kallushėm nė Beograd Anka Vojvidiqit, ėshtė thėnė nė kabinetin e ministrit tė punėve tė jashtme Jeremiq.


Flm Xhukci

lirik
09-10-08, 20:27
SI SHPERBLIM SERBISė PER PARAQITJEN NE GJYKATEN NDERKOMBTARE MALI I ZI
NE MOMENTIN E DUHUR VEPROI PRA QKA KA ZOTI ME QUE MOJ SERBI MUNDOHU ME BA ZI E TERR MUNDOHU ME NXJER BISHTA E VEQ PO SHARRON EDHE MA ZI
BOTA DO TA NJEH KOSOVEN HERET A VONė SA MA SHUM PO ANKOHET SERBIA AQ MA SHUM SHTETE DO TA NJOHIN ME PERJASHTIM TE ATYRE ARMIQVE TE NJERZIMIT SIQ JAN RUSI E KINA DY VENDE TE RREZIKSHME QE KAN MUNDSI TI SHKAKTOJN BOTES KAOS LUFT TE TRET BOTRORE SEPSE JU KA MARR KOKA ERė NGA LAKMIJA ME E DOMINU BOTEN
CIVILIZIMIN
FALENDEROJM MALIN E ZI E SHOHS EMALI I ZI KA NDRYSHUAR PER TE MIRė NJERZIT KAN FILLUAR TA SHOHIN PADREJTESINė DHE POSHTERSINė E PA SHOQE NE RRUZULLIN TOKSOR QE SHKKATZOJ SERBIA KANIBALIZMIN MA TE ZI E MA TE NDYT QE KA PA NJERZIMI NDONJIHER
NGA EMRI SERB TRUPROHEN EDHE MALAZEZT DHE KAN FILLUAR TE DISTANCOHEN
SEPSE HISTORIA DHE MALKIMI NEPER SHEKUJ DO TA NDJEK KET POPULL PRA POPULLIN SERB PER KRIMET MA TE ZEZA QE KA BA NDAJ NJERZIMIT
KJO NUK SHLYHET LEHT KY TMERR SERBIA EKA HUMB EMRIN NE SHEKUJ TE SHEKUJVE
SOT GJERMANI QE PO BEN PERPJEKJE MBINJJERZORE PER TA RREGULLUAR IMAZHIN E PUNė ME INDUSTRI ME PARAQITJE TE NJERZISHME NE CIVILIZIM POR KURR JO KOT E KA NEPER SHEKUJ DO TA NDJEK HIJA DHE MALKIMI I LUFTES E DYT BOTRORE ASHTU EDHE SERBIA
SA TE JEN SHEKUJT MBI DHE NUK I HIQET NJOLLA E KANIBALIZMIT DHE MASAKRAVE
E DHUNIMEVE MA TE PAMSHIRSHME POPUJTR E KAN KUPTUAR TASH DHE PO PEPRIQEN TE DALIN TE IKUN SA MA LARG NGA SERBIA SEPSE PO PEPRIQEN TE NDERTOJN IMAZH JETE E INTEGRIMI JETSOR ME NJERZ INTEGRIM TE SHEKUJVE TE RI CIVILIZIM TJETER
SERBIA DO T EMBETET E IZOLUAR QENJE MBI DHE NGA E CILA DO TE BEJN SHEKUJT ME GISHT
SEPSE NJė KRIM AQ TE ZI NUK E KA Bė ASKUSH NEPER SHEKUJ AQ TE ZI E AQ TE PAMSHIR AQ TE TRUPSHėM
KETU QENDRON EDHE ARSYEJA E DISPONIMI I MALIT TE ZI I CILI KEKRON JETė TE RE DHE INTEGRIM KERKON TE IK SA MA LARG NGA NJOLLA E TE MOS BJER NE AT SHENJESTREN
SIQ RA SERBIA PO PPERIQET TE TJETERSOHET E TE LARGOHET NGA ZEZONA NGA IZOLIMI
TE MOS MBETET I IZOLUAR NGA POPUJT SE E DIN SE PA BASHKPUNIM ME POPUJ NUK KA JET NUK KA ARDHMERI KETU QENDRON EDHE MATURIA E MALIT TE ZI I CILI NUK MORI PJES NE MASAKRAT NE KOSVė IKU DISI U DISTANCU NGA SERBIA DHE FITOJ SIMPATI SHPETOJ NGA E KEQJA E TASH MALI I ZI PO STABILIZOHET DAL NGA DAL
BILE EDHE REFUGJATET SHQIPTAR TE KOSOVES QE I KA PRIT ENUK I KA KEQTRAJTU EDHE PSE ISHIN KOHRA TE VESHTIRA EDHE KTU KA FITU NJI PLUS TE MADH PRANDAJ SHIIHET ME NJI SY TJETER NGA BOTA SIGURISHT QE MARRDHENJET ME MAL TE ZI SHQIPTART DO TI KEN SHUM FQINJSORE DHE SHUM TE MIRA SERBIA PO NGELET VEND I IZOLUAR ME ANTIPATI NGA BOTA DHE NUK DO TE JA ARRIJ KURR T ENGRITET NE KEMB AJO DUHET TA JAP VOJVODINEN SEPSE ESHT TOKė E HUAJ NUK ESHT TOK E SAJ AS SANGJAKU AS LUGINA EPRSHEVES KA MEKATE ME LA SERBIA MJAFT

uliksi31
09-10-08, 21:00
Mali i Zi njeh shtetin e Kosovės megjithė kundėrshtimet e Serbisė


http://i46.photobucket.com/albums/f103/Grudjane/Podgorica2.jpg


Ali Salaj
Podgorice
09-10-2008Qeveria e Malit te Zi njohu sot pavarėsinė e Kosovės, megjithė kundėrshtimet e forta tė aleates sė tij tradicionale, Serbisė.

Qeveria e mori vendimin pas njė mbledhjeje maratonė dhe njoftoi zyrtarisht se do tė vendosė marrėdhėnie tė plota diplomatike me Prishtinėn. Vendimin e paraqiti ministri i jashtėm malazes,Millan Roēen, i cili e cilėsoi atė si mjaft tė favorshėm pėr qendrueshmėrinė nė rajon.

Ky vendim pritet tė rrisė tensionet me Serbinė, me tė cilėn Mali i Zi ka qenė nė federatė deri nė vitin 2006.

Dje, Podgorica shprehu mbėshtetje pėr kėrkesėn e Serbisė nė Asamblenė e Pėrgjithėshme pėr t’a kaluar ēėshtjen e ligjshmėrisė sė pavarėsisė sė Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė. Kjo lėvizje synonte me sa duket tė zbuste tensionet nė marrėdhėniet me Serbinė nė prag tė njohjes sė Kosovės

luckyman
09-10-08, 21:44
**Good bless America**

gazi-de
09-10-08, 21:56
Njohja e Malit te Zi e Maqedonis Pavarsin e Kosoves do te jete nje mesazh per tjerat shtete qe ende nuk na kan njoft,kur miqet e serbis na njohin besoj tash e tutje shum shtete kan mi njoft Ksoven e Panvarur,sa qe serbia me koh do te humb edhe perkrahjen edhe te Rusise...

luckyman
09-10-08, 22:03
Njohja e Malit te Zi e Maqedonis Pavarsin e Kosoves do te jete nje mesazh per tjerat shtete qe ende nuk na kan njoft,kur miqet e serbis na njohin besoj tash e tutje shum shtete kan mi njoft Ksoven e Panvarur,sa qe serbia me koh do te humb edhe perkrahjen edhe te Rusise...Gazuz kto 2 shte na kan njoft per ēeshtje ekonomike!!,se jo qe jan burra t`miré!

gazi-de
09-10-08, 22:07
Gazuz kto 2 shte na kan njoft per ēeshtje ekonomike!!,se jo qe jan burra t`miré!
normal i nderuar,politika i ka keshtu,se ase atu du shtete nuk jom me te mira per ne,por kjo si thash eshte nje mesazh per shum shtete tjera qe nuk i kemi ase miq ase armiq,qe ende nuk na kan njoft..

Honesty^uk.
09-10-08, 22:16
Fara u hupt,serb, malazes, makedonas, bullgar dhe podofilet Grek.

ZOTI e BEKOFT AMERIKEN e GJITHE PUSHTETSHME


GOD BLES U U S A

Anthrax
09-10-08, 23:30
Sonte dy Goditje serbia i paska honger ...qe qashtu pra ...

Hajde Hash hajde .....po ta pranojn spe kan qare...

Virti
10-10-08, 00:38
flm USA!
flm Shqiptarėve ne Mal te Zi! :smile:

lazdrani
10-10-08, 01:29
Falenderoje USA &Shqiptaret e Malit te Zi.Ah ne rrjetet elektronike te serbise Mali i zi ju ka ra thike ne Zemer.haaaaaaaa

Falenderoje edhe Shqiperin se hyrja e saj se shpejti ne NATO po ashtu luan rol Politike per rajonin ballkanik.

Albanian
10-10-08, 05:50
Gazuz kto 2 shte na kan njoft per ēeshtje ekonomike!!,se jo qe jan burra t`miré!

Sa per qeshtje ekonomike Maqedonia nuk ke tu e pranu kurr se tash komplet tranziti nga serbia do ti bllokohet po falemnderoju Bushit se aj i shtyni per 24 or me pranu pavarsin si kunderpergjigje per rezoluten qe u miratu ne OKB.

Ndersa partit politike Shqiptare ne Maqedoni veq e kan shfrytzu ket rast me mledh naj poen.

Urime edhe njeher nga populli i Ilirides.

mentor*
10-10-08, 10:04
Falenderoj shtetin fqinje MALIN E ZI

http://www.welt-blick.de/flaggen/montenegro2.gif

Keneri
10-10-08, 14:41
Hasha E Qelloi Kesaj Here.tha Se Do Kemi Njohje Te Shpejta Ku Serbija Do Tronditet.

Mademoiselle
10-10-08, 15:53
OH FALEMINDERIT ZOT, AMERIKĖ dhe mali i zi

Dardan Kastrati
10-10-08, 17:02
Te flm Mali i Zi ..

vjeshta
10-10-08, 17:11
Flm per njohjen prej zorit ..!!

Gjumashja
11-10-08, 11:31
Thnx....:biggrin: ...