PDA

View Full Version : i 71-ti Katari


murrizi
05-09-10, 12:59
Kryministri Hashim Thaēi para se tė shkoj nė New York ku mblidhet Asambleja e Pėrgjithshme e Kombėve tė Bashkuara, nė BAGAZHIN e tijė tė argumenteve pro PAVARSIS sė KOSOVĖS do ta ketė edhe shtetin e 71 qė e ka njohur Kosovėn, Shtetin e KATARIT.
Ai si duket nuk u "durua" qė letrat kredencjale ti marrė me post, por ai mori "mundin" dhe shkoj ti marrė ato pėrsonalisht.

Faliminderit Katar.

P.s. Njoftojn burime tė Kohės ditore.

Kercovari
05-09-10, 13:41
Kryministri Hashim Thaēi para se tė shkoj nė New York ku mblidhet Asambleja e Pėrgjithshme e Kombėve tė Bashkuara, nė BAGAZHIN e tijė tė argumenteve pro PAVARSIS sė KOSOVĖS do ta ketė edhe shtetin e 71 qė e ka njohur Kosovėn, Shtetin e KATARIT.
Ai si duket nuk u "durua" qė letrat kredencjale ti marrė me post, por ai mori "mundin" dhe shkoj ti marrė ato pėrsonalisht.

Faliminderit Katar.

P.s. Njoftojn burime tė Kohės ditore.Sigurisht kan pi ndonje gote birre qe ta kan njoht Kosoven ty...?

shfletuesi_
05-09-10, 14:02
E djalo nuk kena qfar do KrimiNistri :) Te lumt Thaq. :D Don me mbajt fjalen deri per vitin e ri me i rrumbullaksu 100-shin :D

murrizi
05-09-10, 14:14
Sigurisht kan pi ndonje gote birre qe ta kan njoht Kosoven ty...?
Po pėr bes mesiguri, jam i sigurt 100% .
Mos po tė duket qė kan bėrė NAM qė na kan njohur (mas dy vjete).
Po shuni e rrini qaty qysh jini, sepse falenderimi edhe ashtu i pėrket tjetėrkujt !


P.S. Murriz, here tjeter mundesh keshtu pa shti fjale t'ndyta!

ardijan shahini
05-09-10, 15:23
Kryministri Hashim Thaēi para se tė shkoj nė New York ku mblidhet Asambleja e Pėrgjithshme e Kombėve tė Bashkuara, nė BAGAZHIN e tijė tė argumenteve pro PAVARSIS sė KOSOVĖS do ta ketė edhe shtetin e 71 qė e ka njohur Kosovėn, Shtetin e KATARIT.
Ai si duket nuk u "durua" qė letrat kredencjale ti marrė me post, por ai mori "mundin" dhe shkoj ti marrė ato pėrsonalisht.

Faliminderit Katar.

P.s. Njoftojn burime tė Kohės ditore.

Katari do tė jetė shteti i radhės qė do ta njohė pavarėsinė e Kosovės nė fillim tė javės sė ardhshme, kanė bėrė tė ditur burime tė “Kohės Ditore” tė shtunėn. Vendimin pėr kėtė pritet t’ia komunikojė kryeministrit Hashim Thaēi vetė mbreti i kėtij shteti, Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani.
“Tashmė jemi siguruar qė Katari do ta njohė pavarėsinė e Kosovės para se tė nisė punimet sesioni i radhės i Asamblesė sė Pėrgjithshme”, ka thėnė njė zyrtar i Qeverisė, nė kushte anonimiteti. “Kredencialet do t’i dorėzohen kryeministrit Thaēi”.
Me ftesė zyrtare tė mbretit tė kėtij shteti, kryeministri Thaēi do tė jetė tė dielėn nė Katar. Burimet e gazetės kanė bėrė tė ditur se kryeministri Thaēi ka udhėtuar tė shtunėn pėr nė Turqi, dhe nga atje tė dielėn do tė niset pėr nė Katar. Ndėrkaq pėr vizitėn bėrė kėtij shteti ka njoftuar nėpėrmjet njė komunikate Zyra pėr informim e Qeverisė.
“Me ftesė zyrtare tė mbretit tė Katarit, Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani, kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka udhėtuar sot pėr nė Katar. Me kėtė rast kryeministri Thaēi do tė zhvillojė takime me mbretin e Katarit dhe me autoritetet e tjera tė larta shtetėrore tė kėtij vendi”, theksohet nė komunikatė. “Vizita zhvillohet nė kuadėr tė aktiviteteve lobuese pėr njohjen e shtetit tė Kosovės, nė prag tė diskutimeve nė Asamblenė e Pėrgjithshme tė OKB-sė”.
Nga Katari kryeministri Thaēi do tė udhėtojė pėr nė Nju-Jork, ku bashkė me presidentin Sejdiu do tė udhėheqin delegacionin shtetėror tė Kosovės nė kuadėr tė angazhimeve diplomatike pėr njohje tė reja tė pavarėsisė sė Kosovės, nė prag tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė.
MOS U NGUT BRE VLLA PRIT,GAJRET SABER SE ENDE STE KA NJOFT,APO PSE KA SHKU HASHIMI KE MARR QAQ TURR ME E QEL TEMEN KTU

Kercovari
05-09-10, 17:52
Po pėr bes mesiguri, jam i sigurt 100% .
Mos po tė duket qė kan bėrė NAM qė na kan njohur (mas dy vjete).
Po shuni e rrini qaty qysh jini, sepse falenderimi edhe ashtu i pėrket tjetėrkujt !


P.S. Murriz, here tjeter mundesh keshtu pa shti fjale t'ndyta!
Nuk jam ka shkoj askundi ..as ne amerike e as ne katar po mbaje veten se me duket ke me mbaru jashte vijadukteve te rruges,edhe ashtu i ka kapercu kufijte e tolerences dhe durimit..me shnet!

Marco
05-09-10, 18:22
Po pėr bes mesiguri, jam i sigurt 100% .
Mos po tė duket qė kan bėrė NAM qė na kan njohur (mas dy vjete).
Po shuni e rrini qaty qysh jini, sepse falenderimi edhe ashtu i pėrket tjetėrkujt !


P.S. Murriz, here tjeter mundesh keshtu pa shti fjale t'ndyta!
Murriz kur po fol per fen po e ban berllog veq kur po fol per politik, po e ---- me ka krejt hahaha
RRnoft Brahimi qe e bani Boten Shok, Rrnoft Shqiperia qe i jepke mundesi dhe perkrahje Brahimit,rrnoft Amerika, Anglia, Tyrkia,BE-ja, e ushtria clirimtare e KS e jo kta gjelatat e SHIKUT qe i perkrah ti....

murrizi
05-09-10, 18:28
P.s. Mos e korrigjoni Murrizin, mos e korrigjoni askėnd!
Korigjimet i humbin orgjinalitetin antarit, unė, ai , ajo, lė tė jenė ashtu si "dojn ". tė jenė nė origjinal, ose tė mos jenė fare !(s'bohet kjameti)

Zanzi/M
05-09-10, 18:39
Si duket kjo njohje don me i met Hashes, boll mo Skenda, skenda, skenda :biggrin: Hajde dhasht zoti e niset mire.