PDA

View Full Version : Bill Clinton nė Prishtinė tė dielen, nga dhe do tė mbes pėrgjithmonė nė form shtatore


murrizi
29-10-09, 21:48
Billi e Meriton


Tė dielen qė vjenė, pikėrisht me njė Nėntor tė kėtij viti Prishtina do tė pasurohet edhe me njė statuj prej heroj.
Mikun e Shiptarve Bill Klintonin tashmė do ta kemi edhe mė afėr, me njė statuj dhe me njė shesh, nga dhe do vjen personalisht tė a nderon kėsaj tė diele.
Tė diele me 1 Nėntor tė gjitha rrugėt do tė qojn nė Prishtinė, kėshtu kan ftuar tė gjithė MIQT e Bill klintonit, kėshtu ka ftuar edhe Qeveria e Kosovės nga dhe ka premtuar qė do ti bėhet njė pritje madheshtore.

Ejani nė Prishtinė tė dielen ti zgjasim doren mikut tonė, ti zgjasim doren mikut tė Ibrahim Rugoves, ti zgjasim doren mikut tė tė gjithė Shqiptarėve.

Mediat Shiptare janė tė stėrmbushura me Lajmin e gėzuar, por unė do tė them thjeshtė, <<Billi e meriton >>.

murrizi
30-10-09, 16:49
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifBill Clinton nė... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1795112#post1795112)30-10-09 14:07Temė e MOODHE....pėr anėtar tė vogėl si TY :D Shnetje

Dilaver
30-10-09, 17:56
Bill Klintoni ėshtė njė ndėr njerėzit mė tė merituar pėr krejt kėtė liri qė e gėzojmė ne sot.
Atij duhet organizuar pritje madheshtore e vėllazėrore, me banderola e fotografi tė tij, me flamuj amerikan
SHBA-tė kontribuan nė shpetimin e kombit shqiptar.

Presidenti Willson para 85 vitesh njohu Shqiperinė.

Presidenti Klinton pėr 78 ditė me radhė nuk ia ndali bataren hordhive barbare tė serbisė.
Klinton, sapo kishte mbaruar lufta e NATO-s kundėr agresorit gjenocidial tė Beogradit nė Kosovė, dhe Kosova ishte ēliruar, kishte shkuar nė Kalkutė dhe duke u lutur mbi varrin e Nėnės Tereze, ndėr tė tjera i kishte thėnė: "Nėnė, ndjehem krenar dhe i ēliruar nė shpirt, qė Zoti na ndihmoi dhe ta ēova nė vend amanetin! Tashmė populli yt nė Kosovė ėshtė i lire dhe po ndėrton demokracinė".

Presidneti Bush e shpalli Pavarsinė e Kosovės nė Tiranė.

Zoti e bekoftė Ameriken.

Oqeani
30-10-09, 19:24
pėr 78 ditė me radhė nuk ia ndali bataren hordhive barbare tė serbisė.


Sa mire thuani - Po ēka me iu be "hordhive" vendore ! ( Ia shrydhen yndyren )

hekuri2009
31-10-09, 10:43
Kosova i ka statujat e Heronjeve te vet nuk i duhen prishtines statuja te njerzeve te huaj pa marr parasysh ndihmen qe naj kan dhen

murrizi
31-10-09, 11:04
Bill Klintoni ėshtė njė ndėr njerėzit mė tė merituar pėr krejt kėtė liri qė e gėzojmė ne sot.
Atij duhet organizuar pritje madheshtore e vėllazėrore, me banderola e fotografi tė tij, me flamuj amerikan
SHBA-tė kontribuan nė shpetimin e kombit shqiptar.

Presidenti Willson para 85 vitesh njohu Shqiperinė.

Presidenti Klinton pėr 78 ditė me radhė nuk ia ndali bataren hordhive barbare tė serbisė.
Klinton, sapo kishte mbaruar lufta e NATO-s kundėr agresorit gjenocidial tė Beogradit nė Kosovė, dhe Kosova ishte ēliruar, kishte shkuar nė Kalkutė dhe duke u lutur mbi varrin e Nėnės Tereze, ndėr tė tjera i kishte thėnė: "Nėnė, ndjehem krenar dhe i ēliruar nė shpirt, qė Zoti na ndihmoi dhe ta ēova nė vend amanetin! Tashmė populli yt nė Kosovė ėshtė i lire dhe po ndėrton demokracinė".

Presidneti Bush e shpalli Pavarsinė e Kosovės nė Tiranė.

Zoti e bekoftė Ameriken.

Pėrkundėr asaj qė Presidenti Bush e mbuloj qatin, Merita kryesore prap i mbetet Klintonit, sepse vetem njė politik si e tillė qė ndoqi Presidenti Klinton asokohe mund ta bashkonte Aleancen Veri Atlantike pėr njė sulm ushtarak mbi Serbin. Kurrė kjo nuk do tė ishte e mundshme nė "kohė" tė Bushit.
Dhe ka tė drejt Dilaveri kur thotė se pėr gati 3 muaj kurrė nuk ua ndali bataren, sepse mu kjo BATARJA qoj deri te largimi i ushtris serbe nga Kosova. Pa njė tė mundure ushtarakisht, serbia kurrė nuk do ta JIPTE Kosovėn, po e pėrjetojm edhe sot pas 10 viteve, por nė form ndryshe.

Zoti e bekoft Ameriken

gjini
31-10-09, 11:15
Kosova i ka statujat e Heronjeve te vet nuk i duhen prishtines statuja te njerzeve te huaj pa marr parasysh ndihmen qe naj kan dhen
hekuri i ndryshket me duhet te kyqem ketu e te them se koke komplet idiot kur e thue ate fjale qe sna duhen neve ata qe na e munddsuan te kthehemi ne vendin ton.
pra vizitoje ndonje psikiater ose mertheu ne qeten e talibanve ose lyp streh tek nana jote rusi

gjini
31-10-09, 11:17
Kosova i ka statujat e Heronjeve te vet nuk i duhen prishtines statuja te njerzeve te huaj pa marr parasysh ndihmen qe naj kan dhen


merre pra hashim thaqin e ramush haradinin e ngritjau nga nje persegjalli por hashimin e gjen ne puf diku e ramushin tuj rreh njerz
ose shko te fatmir petulla e ndashta ta finason nje permendore per ata qoftinat e LDK

panta_rhei
31-10-09, 15:47
http://farm1.static.flickr.com/199/516636907_e0c7a7ac7c_b.jpg

Veq kqyrne kur ti bjen naj infarkt Billit kur te sheh statujen :tongue:

Kosova i ka statujat e Heronjeve te vet nuk i duhen prishtines statuja te njerzeve te huaj pa marr parasysh ndihmen qe naj kan dhen

Faleminderit. Tė falem pėr nderin. I thojmė edhe dikujt veq qė na kallzon sa ėshtė sahati. E si duhet tė falėnderohet dikush falė ndihmės tė sė cilit ti ekziston si popull nė ato troje.
Pa ndihmėn e Klintonit ti nuk ke pasė shansė me i pa statujat e heronjve shqiptarė nė Kosovė. Qorro!!!

gjini
31-10-09, 16:21
o pata heri ruje kete permendore se ta rrezon ky fare hekuri i ndryshkun qe ka mete nga koaha e turkut apo eshte hekur rus qe ka mete nga lufta e fundit

Kaqanikasja
31-10-09, 20:20
Mir se Vjen miku me i mir i Kosoves

murrizi
01-11-09, 15:49
Fjala e Billit nė ParlamentSiq e dijmė, kur dikush njė kohė tė gjatė nuk e viziton njė vendė, apo nuk i sheh personat qė i ka takuar mė par, ai gjithė kohėn vazhdon tė mendoj qė e gjitha ka ngecur nė atė moment qė ai ėshtė larguar nga ai vend, apo ata persona.
Edhe fjala e ish presidentit Klinton (deri diku, edhepse ai i takon njė njeriu mirė tė informuar) nuk dallonte shumė nga kjo qė ceka mė lart.
Kjo nuk duhej parė pėr tė keqe, apo mė mirė tė themi nuk duhet te tė shtijė tė pije ujė panevoj derisa ai pėrmende do far gurėsh e guralecash por ja qė dikujt kjo bash edhe nuk i vinte pėr kohė dhe vendė tė pėrshtatshėm, pėrkundėr faktit "nėn patronatin e Kryeministrit".
Dikush nga e djathėta (e ekranit) qeshej nė tinzare, e i shndriste balli, por si duket mesazhi i duhur e shumpritur ka ardhur vonė, shumė vonė sa pėr ti marrur edhe njėher kėmbėt ata qė veq janė diagnostikuar si "invalid" nga ana e elektoratit.

panta_rhei
01-11-09, 16:44
Fjala e Billit nė Parlament


Siq e dijmė, kur dikush njė kohė tė gjatė nuk e viziton njė vendė, apo nuk i sheh personat qė i ka takuar mė par, ai gjithė kohėn vazhdon tė mendoj qė e gjitha ka ngecur nė atė moment qė ai ėshtė larguar nga ai vend, apo ata persona.
Edhe fjala e ish presidentit Klinton (deri diku, edhepse ai i takon njė njeriu mirė tė informuar) nuk dallonte shumė nga kjo qė ceka mė lart.
Kjo nuk duhej parė pėr tė keqe, apo mė mirė tė themi nuk duhet te tė shtijė tė pije ujė panevoj derisa ai pėrmende do far gurėsh e guralecash por ja qė dikujt kjo bash edhe nuk i vinte pėr kohė dhe vendė tė pėrshtatshėm, pėrkundėr faktit "nėn patronatin e Kryeministrit".
Dikush nga e djathėta (e ekranit) qeshej nė tinzare, e i shndriste balli, por si duket mesazhi i duhur e shumpritur ka ardhur vonė, shumė vonė sa pėr ti marrur edhe njėher kėmbėt ata qė veq janė diagnostikuar si "invalid" nga ana e elektoratit.


Mos u mėrzit he burrė,
Njese Klintoni as qe ja ka rrasė luftės ēlirmitare e as UĒK-sė... po m'vjen keq a...

Bill Klinton sot, n'midis Kosove, para krejt botės edhe para krejt shqiptarisė, ia ngriti njė pėrmendore tė madhe Gurit themeltar tė Pavarėsisė sė Kosovės - Presidentit IBRAHIM RUGOVA.

Ai tha: "Ibrahim Rugova ka qenė vizitori mė i dashur i Shtėpisė sė Bardhė". "E kam vlerėsuar lartė, sepse edhe pėrkundėr asaj nėpėr tė cilėn po kalonte Ai dhe populli i Tij, Rugova kishte besim tė thellė nė natyrėn njerėzore dhe mė thoshte se qenia njerėzore nė natyrėn e saj ėshtė paqedashėesi dhe mirėdashėse".

Klintoni sot nė Prishtinė tha: "Presidenti Ibrahim Rugova mė gjuroi njė Gur Kosove. Ai Gur Kosove kishte qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė Shtėpinė e Bardhė, dhe gjatė takimeve me delegacionet Ai Gur Kosove vazhdimisht u binte nė sy dhe ne ishim mėsuar qė ta quajmė "Guri i Rugovės"". "Unė i pata treguar Presidentit Rugova se vendim im -Arkanzasi, ishte shumė i pasur me Gurė tė tillė tė ēmuar. "Atėherė ju duhet tė na ndihmoni, sepse kjo duket se ėshtė e shkruar tė ndajmė fat tė pėrbashkėt".

...

Ēka me thanė ma shumė???

Ti mundesh me pasė muskuj tė fortė... ti mundesh me pasė edhe frizurė tė mirė... por kur je pėrfaqėsues i njė populli, ty tė duhet tė pėrballesh me liderė botėrorė pėr tė mirėn e vendit tėnd. Kur ti nuk ke as njohuri bazike pėr psikologjinė e njerėzve, pėr psikologjinė e popujve, pėr kulturėn dhe veqantitė e tyre... bashkėbiseduesit e tu thjeshtė gėrditen prej teje e prej fjalorit tėnd.

Ibrahim Rugova la me gojė hapur dhe habiti qendrat e vendimmarrjes botėrore, kahdo qė shkoi... me urtėsinė e tij dhe me filozofinė e tij, me shpirtin qė e kishte tė brumosur nga vetė populli qė pėrfaqėsonte.
Mė kėto tipare, Ibrahim Rugova goditi thellė nė ndėrgjegjen e popujve demokratikė tė botės. Figura dhe filozofia politike e Ibrahim Rugovės pėrfaqėsonte vetė ndėrgjegjen e njerėzimit, para kėsaj filozofie dhe kėsaj figure, njerėzimit i mbetej ose tė ulte kokėn e tė dorėzohej para mizorisė e tė shihte e turpėruar padrejtėsinė duke ngadhėnjyer, ose tė ngriste zėrin dhe grushtin pėr mbrojtjen e drejtėsisė. Rugova tashmė nuk ju kishte lėnė mė mundėsi tė tjera.

Tė faleminderit president Klinton qė dijte edhe njėherė sot me ua kallė zemrėn pisave qysh ua ke kallė edhe para 10 vjetėve me bomba.

Urata
01-11-09, 16:51
Mos u mėrzit he burrė,
Njese Klintoni as qe ja ka rrasė luftės ēlirmitare e as UĒK-sė... po m'vjen keq a...

Bill Klinton sot, n'midis Kosove, para krejt botės edhe para krejt shqiptarisė, ia ngriti njė pėrmendore tė madhe Gurit themeltar tė Pavarėsisė sė Kosovės - Presidentit IBRAHIM RUGOVA.

Ai tha: "Ibrahim Rugova ka qenė vizitori mė i dashur i Shtėpisė sė Bardhė". "E kam vlerėsuar lartė, sepse edhe pėrkundėr asaj nėpėr tė cilėn po kalonte Ai dhe populli i Tij, Rugova kishte besim tė thellė nė natyrėn njerėzore dhe mė thoshte se qenia njerėzore nė natyrėn e saj ėshtė paqedashėesi dhe mirėdashėse".

Klintoni sot nė Prishtinė tha: "Presidenti Ibrahim Rugova mė gjuroi njė Gur Kosove. Ai Gur Kosove kishte qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė Shtėpinė e Bardhė, dhe gjatė takimeve me delegacionet Ai Gur Kosove vazhdimisht u binte nė sy dhe ne ishim mėsuar qė ta quajmė "Guri i Rugovės"". "Unė i pata treguar Presidentit Rugova se vendim im -Arkanzasi, ishte shumė i pasur me Gurė tė tillė tė ēmuar. "Atėherė ju duhet tė na ndihmoni, sepse kjo duket se ėshtė e shkruar tė ndajmė fat tė pėrbashkėt".

...

Ēka me thanė ma shumė???

Ti mundesh me pasė muskuj tė fortė... ti mundesh me pasė edhe frizurė tė mirė... por kur je pėrfaqėsues i njė populli, ty tė duhet tė pėrballesh me liderė botėrorė pėr tė mirėn e vendit tėnd. Kur ti nuk ke as njohuri bazike pėr psikologjinė e njerėzve, pėr psikologjinė e popujve, pėr kulturėn dhe veqantitė e tyre... bashkėbiseduesit e tu thjeshtė gėrditen prej teje e prej fjalorit tėnd.

Ibrahim Rugova la me gojė hapur dhe habiti qendrat e vendimmarrjes botėrore, kahdo qė shkoi... me urtėsinė e tij dhe me filozofinė e tij, me shpirtin qė e kishte tė brumosur nga vetė populli qė pėrfaqėsonte.
Mė kėto tipare, Ibrahim Rugova goditi thellė nė ndėrgjegjen e popujve demokratikė tė botės. Figura dhe filozofia politike e Ibrahim Rugovės pėrfaqėsonte vetė ndėrgjegjen e njerėzimit, para kėsaj filozofie dhe kėsaj figure, njerėzimit i mbetej ose tė ulte kokėn e tė dorėzohej para mizorisė e tė shihte e turpėruar padrejtėsinė duke ngadhėnjyer, ose tė ngriste zėrin dhe grushtin pėr mbrojtjen e drejtėsisė. Rugova tashmė nuk ju kishte lėnė mė mundėsi tė tjera.

Tė faleminderit president Klinton qė dijte edhe njėherė sot me ua kallė zemrėn pisave qysh ua ke kallė edhe para 10 vjetėve me bomba.


FALEMINDERIT PANTA_RHEI!

pranveruesi
01-11-09, 16:52
...valla se ki keq ti parazit se e vereve edhe une kta lideret tane me deshpruan shume dhe u treguan shume pisa e pershendeten cdo kend e desh u shkrijten duke pershendet ate e ket berrlloge qe ndosht se meritojne hiq vetem Familje
e madhe SHQIPETARE FAMILJEN JASHAR edhe pse ishin prezent aty nuk e pershendet as sejdiu e as thaqi ku ishte nje turpe shume shume i madhe per te dy...
...u treguan se jane politikaj parazita dhe lariqka nuk kane identitet e as karakter te vetin njerzore e Kombetar...

...turp sidomos per thaqin me ka deshpruar shume per faktin qe kam qene nje perkrahes i tija, por dita dites po e zbehe po shuan perkrahjen e njerzeve qe e ngriten atje ku eshte...tungiii

murrizi
01-11-09, 18:08
Shka u bo mor vllla tash........ hahahahahaha

murrizi
01-11-09, 18:25
Fjala e Presidentit tė Kosovės me rastin e inagurimit tė Shtatores sė Mikut tė Shqiptarve - Klintonin.

Tė nderuar... tė nderuar zonja dhe zotrinjė (njė karaktersitik e veqant prej intelektuali)


"Falė pėrkrahjes suaj t'madhe, dhe sakrifices sublime t'njerzve tanė, Kosova e arriti LIRIN e saj".

Presidenti Sejdiu nuk harroj tė pėrmend edhe resurset e zbuluara dhe ato tė pazbuluara, e mbi tė gjitha RININ e KOSOVĖS nė tė cilen beson aq fuqishėm.

Jemi t'bindur qė pėrkrahja e juaj nuk do tė na mungoi as edhe tash, ashtu si nuk na mungoi edhe nė kohėn kur kishim mė sė shumti nevoj,as nė prijėsin e presidentit historik Ibrahim Rugova,e as nė kohėn e luftės sė Ushtris Ēlirimtare tė Kosovės.
...............................


Pėr ta pėrfunduar me:
Zoti i bekoft SHBA-t
Zoti e Bekoft Kosovėn.

luckyman
01-11-09, 21:16
[ **God bless AMERICA**

Nuk ish kon keq me ja gjet ni nuse Billit ,...n`Kösöv!! :biggrin:[/I]

MemphiSx
01-11-09, 21:30
Po t'isha si pirro,artisti,gjumashja,shfletuesi,zero cool,kaqanikasja e disa tjer qe fal zotit kan qe te paket ne DARDANI,mkish ardhe marre me kqyr veten ne pasqyre,dhe me i than vetit Shqiptare!!

Nese i lexoni keto fjale qe Bill Klinton i tha per Ibrahim Rugoven,dhe nese i keni pare qytetaret e Kosoves,se si e respektonin emrin e Tij,kur permendej nga Bill Klinton,ateher sinqerisht e them se duhet te ju vret ndergjegja juve!

Lexoni..sa her ta ndini veten keq,keto fjale!!

"Presidenti Ibrahim Rugova mė dhuroi njė Gur Kosove. Ai Gur Kosove kishte qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė Shtėpinė e Bardhė, dhe gjatė takimeve me delegacionet Ai Gur Kosove vazhdimisht u binte nė sy dhe ne ishim mėsuar qė ta quajmė "Guri i Rugovės"". "Unė i pata treguar Presidentit Rugova se vendim im -Arkanzasi, ishte shumė i pasur me Gurė tė tillė tė ēmuar. "Atėherė ju duhet tė na ndihmoni, sepse kjo duket se ėshtė e shkruar tė ndajmė fat tė pėrbashkėt".

murrizi
01-11-09, 21:39
Po t'isha si pirro,artisti,gjumashja,shfletuesi,zero cool,kaqanikasja e disa tjer qe fal zotit kan qe te paket ne DARDANI,mkish ardhe marre me kqyr veten ne pasqyre,dhe me i than vetit Shqiptare!!

Nese i lexoni keto fjale qe Bill Klinton i tha per Ibrahim Rugoven,dhe nese i keni pare qytetaret e Kosoves,se si e respektonin emrin e Tij,kur permendej nga Bill Klinton,ateher sinqerisht e them se duhet te ju vret ndergjegja juve!

Lexoni..sa her ta ndini veten keq,keto fjale!!

"Presidenti Ibrahim Rugova mė dhuroi njė Gur Kosove. Ai Gur Kosove kishte qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė Shtėpinė e Bardhė, dhe gjatė takimeve me delegacionet Ai Gur Kosove vazhdimisht u binte nė sy dhe ne ishim mėsuar qė ta quajmė "Guri i Rugovės"". "Unė i pata treguar Presidentit Rugova se vendim im -Arkanzasi, ishte shumė i pasur me Gurė tė tillė tė ēmuar. "Atėherė ju duhet tė na ndihmoni, sepse kjo duket se ėshtė e shkruar tė ndajmė fat tė pėrbashkėt".

Njese, ti e paske kursyer forumin nga shkrimet e shumta (ke bo mirė sepse gjithēka kushton), nė fakt lista do tė dilte pak mė e gjatė po ani, ke bo mirė qė e ke shkurtuar pak.
Veq kam frigėn, kam frigėn e madhe bile, nė mos kujt po i teket e tė shtroj njė pyetje tjetėr tė radhės, qė do t'na kishte lėnė tė gjithė neve pa gojė, e qebesa edhe vetė Klintonin.
hajt se ty ta qoj me mesazh, shka kom dasht me thonė.

MemphiSx
01-11-09, 21:50
Njese, ti e paske kursyer forumin nga shkrimet e shumta (ke bo mirė sepse gjithēka kushton), nė fakt lista do tė dilte pak mė e gjatė po ani, ke bo mirė qė e ke shkurtuar pak.
Veq kam frigėn, kam frigėn e madhe bile, nė mos kujt po i teket e tė shtroj njė pyetje tjetėr tė radhės, qė do t'na kishte lėnė tė gjithė neve pa gojė, e qebesa edhe vetė Klintonin.
hajt se ty ta qoj me mesazh, shka kom dasht me thonė.


Qite o burr qka ki n'zemer??? Qka o kat mundon??? A qe koka Bill Klintoni Irlandez..apo qe e iu tregoj se Ibrahim Rugova..eshte Arkitekti i Pavarsis!!

Rozafa
01-11-09, 21:57
Mos u mėrzit he burrė,
Njese Klintoni as qe ja ka rrasė luftės ēlirmitare e as UĒK-sė... po m'vjen keq a...

Bill Klinton sot, n'midis Kosove, para krejt botės edhe para krejt shqiptarisė, ia ngriti njė pėrmendore tė madhe Gurit themeltar tė Pavarėsisė sė Kosovės - Presidentit IBRAHIM RUGOVA.

Ai tha: "Ibrahim Rugova ka qenė vizitori mė i dashur i Shtėpisė sė Bardhė". "E kam vlerėsuar lartė, sepse edhe pėrkundėr asaj nėpėr tė cilėn po kalonte Ai dhe populli i Tij, Rugova kishte besim tė thellė nė natyrėn njerėzore dhe mė thoshte se qenia njerėzore nė natyrėn e saj ėshtė paqedashėesi dhe mirėdashėse".

Klintoni sot nė Prishtinė tha: "Presidenti Ibrahim Rugova mė gjuroi njė Gur Kosove. Ai Gur Kosove kishte qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė Shtėpinė e Bardhė, dhe gjatė takimeve me delegacionet Ai Gur Kosove vazhdimisht u binte nė sy dhe ne ishim mėsuar qė ta quajmė "Guri i Rugovės"". "Unė i pata treguar Presidentit Rugova se vendim im -Arkanzasi, ishte shumė i pasur me Gurė tė tillė tė ēmuar. "Atėherė ju duhet tė na ndihmoni, sepse kjo duket se ėshtė e shkruar tė ndajmė fat tė pėrbashkėt".

...

Ēka me thanė ma shumė???

Ti mundesh me pasė muskuj tė fortė... ti mundesh me pasė edhe frizurė tė mirė... por kur je pėrfaqėsues i njė populli, ty tė duhet tė pėrballesh me liderė botėrorė pėr tė mirėn e vendit tėnd. Kur ti nuk ke as njohuri bazike pėr psikologjinė e njerėzve, pėr psikologjinė e popujve, pėr kulturėn dhe veqantitė e tyre... bashkėbiseduesit e tu thjeshtė gėrditen prej teje e prej fjalorit tėnd.

Ibrahim Rugova la me gojė hapur dhe habiti qendrat e vendimmarrjes botėrore, kahdo qė shkoi... me urtėsinė e tij dhe me filozofinė e tij, me shpirtin qė e kishte tė brumosur nga vetė populli qė pėrfaqėsonte.
Mė kėto tipare, Ibrahim Rugova goditi thellė nė ndėrgjegjen e popujve demokratikė tė botės. Figura dhe filozofia politike e Ibrahim Rugovės pėrfaqėsonte vetė ndėrgjegjen e njerėzimit, para kėsaj filozofie dhe kėsaj figure, njerėzimit i mbetej ose tė ulte kokėn e tė dorėzohej para mizorisė e tė shihte e turpėruar padrejtėsinė duke ngadhėnjyer, ose tė ngriste zėrin dhe grushtin pėr mbrojtjen e drejtėsisė. Rugova tashmė nuk ju kishte lėnė mė mundėsi tė tjera.

Tė faleminderit president Klinton qė dijte edhe njėherė sot me ua kallė zemrėn pisave qysh ua ke kallė edhe para 10 vjetėve me bomba.

Nuk kam hasur kahere ne shkrim me te bukur !!!

Aferim !!!

Rozafa
01-11-09, 22:15
Qite o burr qka ki n'zemer??? Qka o kat mundon??? A qe koka Bill Klintoni Irlandez..apo qe e iu tregoj se Ibrahim Rugova..eshte Arkitekti i Pavarsis!!

Mos qaj kokėn kot,gjersa tė tjerėt shofin ėndrra me sy hapur !!!

Prijesi yne Dr. Ibrahim Rugova,nuk u perkule as ne "shi" dhe as ne "bresher", por krenohej me popullin Shqiptare, le te krenohemi edhe ne me Ikonen tone te famshme!

LOJETARI
01-11-09, 22:25
Rrallehere me ndodhe qe te shprehi ndjenja dhembjeje , sepse nuk kam deshire t“i trazoj te tjeret ,mirpo ka kohe qe nuk kam ndie dhembje me te madhe se sa sot per popullin tone .Ne kohen kur me se shumti ka nevoje per njerez te afte qe ta udheheqin , nuk ka kend ta zgjedh .Eshte per dhimbje , eshte mjerim

MemphiSx
01-11-09, 22:28
Mos qaj kokėn kot,gjersa tė tjerėt shofin ėndrra me sy hapur !!!

Prijesi yne Dr. Ibrahim Rugova,nuk u perkule as ne "shi" dhe as ne "bresher", por krenohej me popullin Shqiptare, le te krenohemi edhe ne me Ikonen tone te famshme!


Te lumet ata/ato qe kan pas fatin te jetojn ne epoken e Ibrahim Rugoves!

Kaqanikasja
02-11-09, 00:50
Qite o burr qka ki n'zemer??? Qka o kat mundon??? A qe koka Bill Klintoni Irlandez..apo qe e iu tregoj se Ibrahim Rugova..eshte Arkitekti i Pavarsis!!

Arkitekt i Pavarsise me Gur a..

A thua ku i kishte pas marr ato Gur sikur ti kishte prej shpise se babes se ti..

Pasurin e tokes se Kosoves tu e shpernda neper njerz sikur te ishin te tija..

Skam qka ta ul kryt para askujt i nderuar se sikur ti qe je Rugovist e ke per zemer rugoven dhe ne e kemi dikend ...kjo sme bon qe ta ul kryt un para dikujt pse sjam Rugoviste...

pirro
02-11-09, 19:28
Po t'isha si pirro,artisti,gjumashja,shfletuesi,zero cool,kaqanikasja e disa tjer qe fal zotit kan qe te paket ne DARDANI,mkish ardhe marre me kqyr veten ne pasqyre,dhe me i than vetit Shqiptare!!

Nese i lexoni keto fjale qe Bill Klinton i tha per Ibrahim Rugoven,dhe nese i keni pare qytetaret e Kosoves,se si e respektonin emrin e Tij,kur permendej nga Bill Klinton,ateher sinqerisht e them se duhet te ju vret ndergjegja juve!

Lexoni..sa her ta ndini veten keq,keto fjale!!

"Presidenti Ibrahim Rugova mė dhuroi njė Gur Kosove. Ai Gur Kosove kishte qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė Shtėpinė e Bardhė, dhe gjatė takimeve me delegacionet Ai Gur Kosove vazhdimisht u binte nė sy dhe ne ishim mėsuar qė ta quajmė "Guri i Rugovės"". "Unė i pata treguar Presidentit Rugova se vendim im -Arkanzasi, ishte shumė i pasur me Gurė tė tillė tė ēmuar. "Atėherė ju duhet tė na ndihmoni, sepse kjo duket se ėshtė e shkruar tė ndajmė fat tė pėrbashkėt".

Ne nje vend tha : " Miku im Thaqi "

pranveruesi
03-11-09, 21:51
...kjo eshte varferia me e madhe shpirterore e mendore e popullit time se bejne gare se cilin po e lavderojne te huajite me shume keta i ngjajne sikur fisit lulu te afrikes ne librate e Konice...

...per mua me e vlefshme se krejte fjale e botes e te klintonave te sotem te stalinave apo titos se djeshem jane nje urate e bukur e nje Nanen apo nje Vellau apo nje Motere Shqipetare...


... Ne vazhdim Konica njerzit e tille i quan Levanitet, qe perbejne nje ese ne vete, Konica i perfshine kozmopolitet, njerze snob te kohes, ata qe jane kunder cdo gjeje Shqipetare, Ky tip ne Shqiperi tallet e merr neper kembe traditat zakonet e vendit, poshtrone fjalen Shqipe, ka kompleksin e inferioritetit para botes,
Me kete rast Konica merr ne mbrotje qyteterim Shqipetare te kultures shpirterore e matriale te popullit, te shijes se tij te cilen e quan te holle fisnik dhe origjinale...


...A nuk jane shume politikane sot Levanitet e Konices se atehershem dhe a nuk ishte thaqi e sejdiu levanit qe shkelen apo me lete me thene neperkemben luftene e madhe te UCK-se me kete e shume raste tjera???


tungii

aroza
03-11-09, 22:28
a u ngjallen hijenat e rugit aaa?
hahaha hani sa te mundeni ......... veq serbisht mos shkruni (siq e keni zakon).


ps/ per te vdekurit eshte adet me fol mire, andaj kuptoni "qellimet" e mos hamendeni kot se rrota ec para..

MemphiSx
03-11-09, 23:01
a u ngjallen hijenat e rugit aaa?
hahaha hani sa te mundeni ......... veq serbisht mos shkruni (siq e keni zakon).


ps/ per te vdekurit eshte adet me fol mire, andaj kuptoni "qellimet" e mos hamendeni kot se rrota ec para..


Qy Qy koka dal ni 6 mujshe me fol,kishe diqka :D :D :D E per ty qka po don me dal Klintoni??? Qifuttttt breee!

aroza
04-11-09, 18:41
Qy Qy koka dal ni 6 mujshe me fol,kishe diqka :D :D :D E per ty qka po don me dal Klintoni??? Qifuttttt breee!
valla sdi kush e permendi Klintonin ketu,...... une jo.

MemphiSx
05-11-09, 00:11
valla sdi kush e permendi Klintonin ketu,...... une jo.


Prej zemres prisht smundesh me ja permend as emrin Klintonit :P

Guri i madh
13-11-09, 16:54
nga deshiri per te fituar respekt HASHA kish harrue me e ftue autorin e STATUJES e i gjori hashish ky gjithni mendon se populli e don , po gabim e ka populli shqiptar e urren si nji shka

gjini
13-11-09, 20:16
Arkitekt i Pavarsise me Gur a..

A thua ku i kishte pas marr ato Gur sikur ti kishte prej shpise se babes se ti..

Pasurin e tokes se Kosoves tu e shpernda neper njerz sikur te ishin te tija..

Skam qka ta ul kryt para askujt i nderuar se sikur ti qe je Rugovist e ke per zemer rugoven dhe ne e kemi dikend ...kjo sme bon qe ta ul kryt un para dikujt pse sjam Rugoviste...

Per kunder respektit qe kom per kaqanik dhe kaqanikas me duhet te them se mikut i falet nje gur i qmuar per ti tregue se e ke mik dhe e don dhe me ate gjest rugova ka ba shum mire qe e ka praktikue ate dhurat per miqt e Kosoves.
ai nuk e di qe ka shpernda gur vend e pa vend, e sa i perket pasurise se kosoves ate jon ka ta bajn letr bigjozi keta mic sokolat e PDK AAK dhe te LDK keta u knaqen me djersen dhe pasurine kosoves. nese do te jep sa te duash fakte bile as EULEXI ska me besue kur tju dalin hajnit per fushe Hashimit und Companise se tyre te hajnave

Peja-Boy
16-11-09, 17:10
Ma mire ka qen Ato Parat e shtatores me i shpernda ne Familjet pa Kulm ne Krye !!! Se me ja Maru Clintonit Shtatoren ...

Peja-Boy
16-11-09, 17:53
Arkitekt i Pavarsise me Gur a..

A thua ku i kishte pas marr ato Gur sikur ti kishte prej shpise se babes se ti..

Pasurin e tokes se Kosoves tu e shpernda neper njerz sikur te ishin te tija..

Skam qka ta ul kryt para askujt i nderuar se sikur ti qe je Rugovist e ke per zemer rugoven dhe ne e kemi dikend ...kjo sme bon qe ta ul kryt un para dikujt pse sjam Rugoviste...

Hahahahahahahahah,ne e qajm ate te voglen se per te madhen se kemi dert ...

Edhe per se vdekuri po ja keni dron ju PDK-jcat !!

Bujari#
16-11-09, 19:18
Tybe mir boll, ja per miq ja per kan?
Vetem se u kan mir edhe per Azem Bejten me Shote Galicen karshi Billit.

Peja-Boy
16-11-09, 21:32
Tybe mir boll, ja per miq ja per kan?
Vetem se u kan mir edhe per Azem Bejten me Shote Galicen karshi Billit.

Ma Nder kish me qen me ju Punu nga nje Kulm Mbi Koke te pa Strehve !!

murrizi
16-11-09, 21:38
Rahmet mi knu Lirikut,
shka hamami ju keni turr Bill Klintonit bre (po du me thonė Temės s'ime), hajt balit theni qafen naj kah tjeter, se Billi o Burrė qė e meriton edhe njo nė Tiran bile (pardon nė Tiranė do ta vendosim atė tė Bushit).

Peja-Boy
17-11-09, 12:51
Rahmet mi knu Lirikut,
shka hamami ju keni turr Bill Klintonit bre (po du me thonė Temės s'ime), hajt balit theni qafen naj kah tjeter, se Billi o Burrė qė e meriton edhe njo nė Tiran bile (pardon nė Tiranė do ta vendosim atė tė Bushit).

Hahaha xot o xot !!