PDA

View Full Version : Xhibuti i bashkangjitet Shtetėve qė njohin Kosovėn


murrizi
08-05-10, 21:00
Lajmi ėshtė konfirmuar nėpėr shumė kanale informative, ku e ngrit Kosovėn edhe pėr njė shkallė mė lart, e afėr ulėses nė organizaten e kombeve tė bashkuara.
Tė gjitha kėto nė rregull, por kam vetėm frigėn e zanjerit ngase do ti ndalet paga sė shpejti(pėr mos me than persone nongrata).
Faleminderit xhibuti, kofshi faqebardhė.

Guri i madh
08-05-10, 21:05
me siguri kontribut i PACOLLIT


po plaska nga inati hashim pandla

Dilaver
08-05-10, 22:27
Djibouti e njeh pavarėsinė


Nga Express mė 08.05.2010 nė ora 13:33
Republika e Djiboutit ka marrė vendim pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės.

Lajmi ėshtė konfirmuar pėr Express nga Zyra e Kryeministrit tė Kosovės.

“Kjo njohje i ėshtė konfirmuar Ambasadės sė Shqipėrisė nė Riad. Tash pritet qė pėrmes kanaleve diplomatike - diku nė fillim tė javės sė ardhshme - nota verbale pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga Republika e Djiboutit tė arrijė nė Ministrinė kosovare tė Punėve tė Jashtme”, ka thėnė pėr Express njė zyrtar i lartė i Kryeministrisė, nė kushte anonimiteti.

Shteti afrikan, Republika e Djiboutit, kufizohet me Eritrenė, Etiopinė dhe Somalinė. Ka rreth njė milion banorė.

Djibouti (Xhibuti) ėshtė shteti i 68-tė qė e njeh pavarėsinė e Kosovės.


- - -
Flm Djibouti

Hajdede
09-05-10, 23:36
Flm Xhibudi, tani radhen e ka Burundi.

Neferta
10-05-10, 16:53
PO NA DUHET NUMRER EDHE NESE QUHET ZANZIBAR NJE KARRIG NE OKB ME SHUM KUNDER REZOLUTES 1244.

Hajdede
10-05-10, 22:25
PO NA DUHET NUMRER EDHE NESE QUHET ZANZIBAR NJE KARRIG NE OKB ME SHUM KUNDER REZOLUTES 1244.


gabohesh, ngaqe neve duhet te te na njohin shtete me emer, autoritet te lart, se sa u perket shteteve te cilat kan frik nga peshkqenet e medhenj, si Rusia e Kina, asgje edhe sikur te te mos na njihnin.

Marr shembull Xhibutin; nje kercenim nga Kina ose Rusia ne ndonje mbledhje ne OKB, ky shtet ne moment do te heshte.

Qeveria jon, s'kemi qeveri, kukullat tona te ashtuquajtur lider, ka deshtuar dhe ne nuk kemi shtet. Mitrovicen kan per te na e ndar, Presheven mund ta harrojm, kaq.

Oqeani
10-05-10, 22:33
Tash presim njohje nga Andora !

Hajdede
10-05-10, 22:43
Tash presim njohje nga Andora !

edhe Andora ben pjes tek grupi i shteteve "pak lesh per Kosoven".

Mos shkruaj me emra te shteteve te tilla, se me vjen per te qeshur.

Artisti
11-05-10, 17:28
edhe Andora ben pjes(ė) tek grupi i shteteve "pak lesh per Kosoven".

Mos shkruaj me emra te shteteve te tilla, se me vjen per teqeshur.


Me siguri fajin e ka Tastieri qė nuk ka E tė madhe dhe ė tė vogėl.

Mos u mėrzit i nderuari Hajdede, je i madh sa njė Kontinent!


Tė pėrshėndet


Artisti

Guri i madh
11-05-10, 17:31
Me siguri fajin e ka Tastieri qė nuk ka E tė madhe dhe ė tė vogėl.

Mos u mėrzit i nderuari Hajdede, je i madh sa njė Kontinent!


Tė pėrshėndet


Artisti
artist kofsh turk mos i korigjo shkrimet e mia se gjithmon kam me ngel ne klasen e par

Artisti
11-05-10, 17:49
artist kofsh turk mos i korigjo shkrimet e mia se gjithmon kam me ngel ne klasen e par


Mė fal o Guri!

.

Guri i madh
11-05-10, 18:59
Mė fal o Guri!

.
kurfar gabimi nuk ke bae veq shkrujta pa lidhje hhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


e kie te drejten me i korigjue shkrimet e mia