PDA

View Full Version : Turp, Dėshtim, Gabimė, Etje. Kur Atdheu kalon nė intersa personale.


Pupi
14-01-09, 19:48
Duke lexuar kėtu shumė nga Temat, si dhe shumė nga ato pėrgjegjiet e diskutueseve tė vie mė tė vėrtet tė quditėsh se ēfar po ndodhė me shqiptarėt.

Ėshtė pėr tė ardhur keqė pėr ata persona qė Lirin e kosovės e kanė pritur pėr qėllime tė veta, pėr tu pasuruar, pėr tė dalė me Namė apo pėr qėllime tė tjerėve.

Dua tė cekė kėtu, se pėrkundėr meritave gjatė luftės sė Kosovės, tė gjithė atyre qė i pėrvetsojnė tė arriturat gjatė luftės, u bien nė ujė tė gjitha nėse dalin me kėso gjėrash nė opinjon.

Nuk janė fjalė tė reja kėto, por pėr ēdo vitė tė ngjashme, e aktualizohėn pėrditė. duke u nisur nga ish luftėtarėt e deri te ai qė ka ofruar 5 euro pėr lirin e Kosovės.

Jamė i mllefosur, sado i zhgėnjyer, mė frigojn kėto vese tė Shqiptarėve.

Dua tė shtoj, qė shumė nga shtetet qė e kanė lirin dhe kufijt e tyre me shekuj, bėjnė shumė mė shumė pėr atdheun e tyre, e do tė ndalėsha tė ato shtete qė i mbajn ushtarėt edhe nė kohė paqeje deri nė 24 muaj e mė tepėr nė detyrė!

Oqeani
14-01-09, 19:53
Po te shtronim pyetjen :

Ēka bera une per atdheun ?

krijuesiii
14-01-09, 21:56
Po te shtronim pyetjen :

Ēka bera une per atdheun ?

... e kena dhene 3% per atedhe a eshte boll :wink: ???

...te pershendes ty dhe hapsine e temes mendoj se eshte nje mllef i arsyeshem qe ai shpreh ne kete teme, po jane koherat e tranzicioni dhe se eshte zhvillimi modernizimi dhe jeta qe eshte bere shume intenzive dhe induvidualiste, shume cka kalone ne menyre te shpejte, edhe njeriu i Kosoves i shkret dhe me halle shume nuk die nga tja mbaje, sepse varferia te bene te nencmuar dhe te shkelur e keshtu secila vrapon per te kapur nje koce sa me te madhe ne kete dunja te rrejshme...

... eshte nje grup gjerman muzikan te rokit qe titulluan titulline e albumit te tyre (fris oder stirb) (rase (haje) ose vdise) nje zgjidhje e till eshte bere mjerishte detyrime per te gjithe ne dhe ajo na rrije ne Kosove mbi koke si nje hije e zeze...

...Vetem me nje zhvillim te shpejte ekonomike populli do te gjente Lumturin dhe menyren e te qenit i pamvarure...


tungiii

shfletuesi_
14-01-09, 22:11
Plaas moj Zemer e Dalldisur krejt 3perqindishin e moren e prap na kan braktisur...Ohh kan vdek atedhetaret.

Pupi
14-01-09, 22:16
Plaas moj Zemer e Dalldisur krejt 3perqindishin e moren e prap na kan braktisur...Ohh kan vdek atedhetaret.

E moren 3%-in, e besa edhe 10%-in, e neve budallve na nisen me mujt arushen me def......