PDA

View Full Version : Mauritania e ka njohur shtetin e Kosoves


Fshatari
13-01-10, 17:27
Mauritania e njohu Kosovėn
Mauritania e ka njohur Republikėn e Kosovės.
“Republika Islamike e Mauritanise, me 12 janar 2010, ka marre vendim qė tė njohė Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran”, thuhet nė komunikatėn e ministrisė sė Jashtme nė Prishtinė.
Nė notėn e njohjes thuhet se Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės Islamike tė Mauritanisė, ėshtė e bindur se ky vendim hap mundėsi tė mėdha pėr zhvillimin e marrėdhėnieve mes dy vendeve dhe bashkepunimit me interes tė ndersjellė nė tė gjitha rrafshet.
Mauritania, e cila ndodhet nė Afrikėn Veriperėndimore, ėshtė vendi i 65-tė qė njeh Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.

Flm Mauritanie!
____________________________
Radio Evropa e lire

Guri i madh
13-01-10, 17:30
Mauritania e njohu Kosovėn
Mauritania e ka njohur Republikėn e Kosovės.
“Republika Islamike e Mauritanise, me 12 janar 2010, ka marre vendim qė tė njohė Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran”, thuhet nė komunikatėn e ministrisė sė Jashtme nė Prishtinė.
Nė notėn e njohjes thuhet se Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės Islamike tė Mauritanisė, ėshtė e bindur se ky vendim hap mundėsi tė mėdha pėr zhvillimin e marrėdhėnieve mes dy vendeve dhe bashkepunimit me interes tė ndersjellė nė tė gjitha rrafshet.
Mauritania, e cila ndodhet nė Afrikėn Veriperėndimore, ėshtė vendi i 65-tė qė njeh Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.
____________________________
Radio Evropa e lire
falemenderit maubritanifalimenderit fshatarma shum esht i preokupuar fshatari per njohjet e kosoves si shtet se HASHIM THAQI

Virti
13-01-10, 17:46
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/43/Flag_of_Mauritania.svg/125px-Flag_of_Mauritania.svg.png

Flm Mauritani! :smile:

Dilaver
13-01-10, 22:36
Falėnderojmė qeverinė e Mauritansė.

shfletuesi_
13-01-10, 22:58
falemenderit maubritanifalimenderit fshatarma shum esht i preokupuar fshatari per njohjet e kosoves si shtet se HASHIM THAQIhahaha mire e ke... jo abo hashimit ja kan pshtjell telat krejt

Guri i madh
13-01-10, 23:10
hahaha mire e ke... jo abo hashimit ja kan pshtjell telat krejta qaj LUTE FUKARAJA ja ka shti dy kembet ne nji oping

Sibora
14-01-10, 07:01
Flm Mauritania http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif

Makresh
14-01-10, 11:05
Nga Moritania per Kosovėn.


http://africamix.blog.lemonde.fr/files/2008/01/mauritanie.1199447705.jpg