PDA

View Full Version : Koreja e Jugut


Fshatari
28-03-08, 14:09
Koreja e Jugut shpalli sot njohjen zyrtare tė pavarėsisė sė Kosovės

Seul, 28 mars – Koreja e Jugut ka shpallur sot (e premte) njohjen zyrtare nga ana e saj tė pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, duke shpėrthyer kėshtu reagimin e mllefosur tė Serbisė, njofton AFP. "Qeveria e njeh Kosovėn si shtet sovran", ka thėnė zėdhėnėsi i Ministrisė sė jashtme. "Ne shpresojmė se pavarėsia e Kosovės do tė shpjerė nė zhvillimin demokratik dhe rehabilitimin e saj ekonomik dhe do t'i kontribuojė paqes dhe sigurisė rajonale". (QIK)

Pas Japonis, ky ėshtė vendi i dytė aziatik qė ndjek hapin e arsyeshėm tė njohjes sė shtetit tė Kosovės.

Dardan Kastrati
28-03-08, 14:20
Te faleminderit Koreja e Jugut .

Virti
28-03-08, 14:57
감사합니다 한국! :smile:

lazdrani
28-03-08, 15:42
Shtetit Korian i falenderoje per njohen e shtetit Kosovar,Ish bere mire qe edhe ajo veriore te bene hapin e njejte.

lyra2
28-03-08, 15:43
감사합니다, 한국의.............!

DritonPR
28-03-08, 16:19
Flm Korea Jugore :D

Tash ta qojm UQKne ne Kore Veriore edhe ta dhojm koren veriore ty oj Korea Jugore :)

uck_aksh
28-03-08, 16:22
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/korea.gif

Preshevar
29-03-08, 00:23
감사합니다, 한국의.............!

I bashkangjitem keti urimi http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Drapeaux/coree_sud.gif

Gjumashja
29-03-08, 12:21
Thnx..........:biggrin: .....