PDA

View Full Version : Gjermania


lazdrani
20-02-08, 10:41
Deutschland erkennt Kosovo an.

Gjermanet sot pranuan Kosoven si Shtet.Serbet u kallen disa diplomat te tyre do ti terjekun nga Berlin.

Une them Gjermanise DANKE

Rianne
20-02-08, 10:45
Ska pas qare se e kisha kall prej ketuhit ku jam deri atje ne Flensburg.....

PS: fylymy

Preshevar
20-02-08, 10:48
Danke shumė Volk Deutsch

hasanmehmeti
20-02-08, 10:52
Deutschland erkennt Kosovo an.

Gjermanet sot pranuan Kosoven si Shtet.Serbet u kallen disa diplomat te tyre do ti terjekun nga Berlin.

Une them Gjermanise DANKE

Kush nuk eshte dankbar ndaj njerezve qe te ndihmojne nuk eshte edhe ndaj Krijuesit.

Faliminderit Deutschland dhe flaka i dalte serbis , bile une e perkrahi qeverin e beogradit qe krejt diplomatet me i kthy ne serbi ,le te rrine si ne "KOQAK TE PULAVE".

>>{SpOnGeBoB}<<
20-02-08, 11:14
vielen dank für die Pamvarsia

ich liebe deutschland, ich liebe deutsche frau qe na kan njoft Pamvarsine.

Arkza
20-02-08, 11:20
Danke Deuch.... Danke.......................:smile:

Zana_ch
20-02-08, 11:42
Deutschland erkennt das Kosovo an
Serbien droht mit Botschafterabzug

Die Bundesregierung hat das Kosovo als eigenständigen Staat anerkannt. Vor drei Tagen hatte sich die frühere serbische Provinz für unabhängig erklärt. Serbien passt das überhaupt nicht und schickte drohende Worte auch indirekt in Richtung Berlin.

Berlin folgt den USA

Deutschland hat sich nun mit seinem Beschluss dazu bereit erklärt, diplomatische Beziehungen mit dem Kosovo aufzubauen. Mit dem Beschluss folgt Deutschland dem Beispiel der USA, Frankreichs, Großbritanniens und anderer Staaten. Das Kosovo steht am Nachmittag auch im Mittelpunkt einer Bundestagsdebatte, in der auch Außenminister Frank-Walter Steinmeier (SPD) sprechen wird. Zuletzt hat Deutschland im Falle Montenegros am 14. Juni 2006 eine völkerrechtliche Anerkennung ausgesprochen.


Danke Deutschland
Faliminderit Gjermani
Zoti i bekoft te gjith
ata popouj qe do na ndimoin
dhe do na perkrahin

Giovanni
20-02-08, 11:53
Danke Deutschland...... ju ktheshim ne gzime....:wink:

Arb
20-02-08, 12:29
O komb mik! Ju faleminderit, per jete te jeteve!

Naki
20-02-08, 12:35
http://www.welt.de/multimedia/archive/00510/kosovo_danke_deutsc_510852g.jpg (http://www.welt.de/politik/article1685368/Kosovo_feiert.html?nr=1&pbpnr=0)


Faliminderit Popullit Gjermanė!

gazi-de
20-02-08, 12:52
Faleminderit Gjermani......per te gjitha,nuk do ta harrojm ndihmet qe bere per Kosoven
Gjermania ndihmoj me se shumti,Danke.............

Dukagjinas_i
20-02-08, 13:43
Faleminderit Gjermani....ju kthefshim me t'mira !

Amina
20-02-08, 14:46
Dankeeeeeeeeeeee Deutschland.

Dardan Kastrati
20-02-08, 14:50
Gjermani te faleminderit shume , e mira kthehet me te mire ..... Sa ndjersa e popullit tone deret ne token gjermane , ato te mira qe bene mergata e jone atje ,tani Qeveria Gjermane e kthej me te mire .Duke e njoftur Shtetin e Kosoves. Pra Gjermani te Flm shume nga juuu ....

BE LK
20-02-08, 14:50
Dankeeeeeeeeeeee Deutschland.

Dankeeeeeeeeeeee Deutschland.:biggrin:

Dilaver
20-02-08, 15:30
Falemnderit Gjermania.

Murgesha
20-02-08, 15:33
Falemnderit Gjermania...

Guri i madh
20-02-08, 15:45
falemenderit oo gjermania e dajes MOS TJA PERMENI EMRIN

legenda
20-02-08, 19:15
DANKEEEE DEUTSCHLAND!!!
---------------------------------....sipas lajmeve ne mediat gjermane,Ambasada serbe terheqet nga BERLINI,ne shenje proteste kunder vendimit te marr nga pushteti gjerman per njohjen e PAVARESISE SE KOSOVES,...

shenje e mire kjo,le te i terheq Serbia Ambasadat nga te gjitha vendet qe e njohin KOSOVEN SI SHTET ,,,dhe le te izolohet nga bota....

Deutschland erkennt Kosovo an.

Gjermanet sot pranuan Kosoven si Shtet.Serbet u kallen disa diplomat te tyre do ti terjekun nga Berlin.

Une them Gjermanise DANKE

Honesty^uk.
21-02-08, 16:32
Danke Deutschland

Gezuar Loqkaman

Arkza
22-02-08, 13:13
Te Flm Gjermania Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Gjermanis qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Gjermani qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

Naki
24-02-08, 22:08
Nė Frankfurt tė Gjermanisė Nė sheshin Roemer Sot Mbi 5 mijė bashkėmergimtarė i Thanė Faliminderit Gjermani.
Njė Ditė Hareje,me diellė sikurse nė Pranverė atmosferen e gėzimit e percjellnin Vallja dhe Kėngėt e interpretuara nga Nikollė Nikėprelaj,Ilir Shaqiri,ēė pėr 4 orė i dhuruan mėrgates njė atmosferė tė pa harruarė.

Nė mungesė tė videoklipit tė sotėm po ju sjelli njė atmosferė ēė mbizotrojė me 17 shkurtė 2008 nė tė njejtin qytet.

http://www.dailymotion.com/video/x4gss8_pavarsia-ne-frankfurt_news

Prishtinasja_
27-02-08, 15:36
Ein ganz herzliches Dankeschön ! :smile:

SANTANA-29
27-02-08, 15:43
Nė Frankfurt tė Gjermanisė Nė sheshin Roemer Sot Mbi 5 mijė bashkėmergimtarė i Thanė Faliminderit Gjermani.
Njė Ditė Hareje,me diellė sikurse nė Pranverė atmosferen e gėzimit e percjellnin Vallja dhe Kėngėt e interpretuara nga Nikollė Nikėprelaj,Ilir Shaqiri,ēė pėr 4 orė i dhuruan mėrgates njė atmosferė tė pa harruarė.

Nė mungesė tė videoklipit tė sotėm po ju sjelli njė atmosferė ēė mbizotrojė me 17 shkurtė 2008 nė tė njejtin qytet.

http://www.dailymotion.com/video/x4gss8_pavarsia-ne-frankfurt_news

Naki ,,nje video shum e mir nje dit qe kurr sdo te harrohet shum her e kam kaluar at ure me lot ne sy me flamur ,qe i tregoj frankfurtit se shqiptaret din edhe ta festojn pamvarsin e tyre ,,,,:smile:

DEA
27-02-08, 16:27
Shqiptaret unik si kurdoher me pare, ne qdo fest qe u organizua diteve te fundit ne shtetin e Gjermanis ne menyre dinjitoze u festua po ndonje lloj eksces.

Faleminderit Shqiptare,Faleminderit Gjermani, faleminderit i madh e i vogel!

Kavaleri
27-02-08, 16:28
Gjermanit danke, pak me tut prej rrustemve, ndersa Zviceres po i fryn mbrapa, po skan qare pa e pranu, bile bile edhe servet (serbet) kan me pranu edhe kan me vet a ka hala.
http://youtube.com/watch?v=TiX64wKY-G4

Naki
27-02-08, 17:48
Naki ,,nje video shum e mir nje dit qe kurr sdo te harrohet shum her e kam kaluar at ure me lot ne sy me flamur ,qe i tregoj frankfurtit se shqiptaret din edhe ta festojn pamvarsin e tyre ,,,,:smile:

Vertetė ishte njė manifestim madheshtorė.
Nė vazhdim njė videoklipė i ri.
http://de.youtube.com/watch?v=f3L1fazzNPU

natyra
27-02-08, 19:52
Te Falemnderit ZOT&Gjermani&Gjitha ato VENDE DHE SHTETE qe po njohin KOSOVEN ton SOT....dhe ju o shqiptar te mergates nga do qe jeni,mos t'harroim se e gjithe kontributi i juaj ne angazhime te duhura,ka ndikuar ne veshet e (shurdhet) Evropjane dhe te mbare Botes..... qe nga vite me radhe kan bartur kete (sekret)...te cilin e zbardhi fati SOT.
Ndaj heret a von kjo ka qen e jona, askush nuk mund te ndal ate qka eshte e jotja.

DHE SOT GEZUAR PAVARESIN KOSOVE...GEZUAR PER GJITHE KOMBIN SHQIPTAR

O TI ZOT QOFSHE I BEKUAR
Bekoje KOSOVEN e gjithe SHQIPTARIN ku do jen....FALEMNDERIT

Dhe Ti o "barbar" Large DUART nga TROJET e mija ILIRIANE

Natyra

Urata
27-02-08, 20:24
Natyra, veq Kanadaja diqka eshte kah shukatet...! Edhe kjo ska qaren po veq po vonon...!

natyra
28-02-08, 03:11
Urata]Natyra, veq Kanadaja diqka eshte kah shukatet...! Edhe kjo ska qaren po veq po vonon...!

* *
Hahahaha po valla Urata,qare ska sa ta ka Bushin per skej,se ja pret teshat ajo.

Pershendes zemra(good night there)

Natyra

Dilaver
04-03-08, 18:40
20 shkurtFlm Gjermania

lirik
04-03-08, 20:13
Danke Deutschland Vielen Dank Von Ferizi Xhelal Seit 20 Jahre In Deutschland
Faleminderit Gjemani Miqt E Tonė Me Prirje E Ndjenja Vllazrore Si Ju Si Ne
Bashk Neper Shekuj Ne Gzime Na Shkofshin Motet E Bashkpunimet E Kulluara Vallzrore E Miqsore Miqsija Ealeanca Ne Mes Nesh Mos U Shterrt Kurr
Mirnjohs Ne Jetė Te Jetve Kosova Dardane
Shqiptart Kudo Qe Jan Dhe Miku Yt Poeti Xhelal Ferizi Liriku Nė Bajern

Gjumashja
08-03-08, 17:04
Danke...................:biggrin: ............

Virti
08-03-08, 21:35
Vielen dank Deutschland! :smile:

Diana007
08-03-08, 21:37
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif