PDA

View Full Version : Papua New Guinea konfirmon njohjen e Kosovės


Gjumashja
03-10-12, 11:18
Prishtinė, 3 tetor - MPJ e Kosovės ėshtė njoftuar zyrtarisht nga kryeministri Peter O'Neill se Papua New Guinea e ka njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės.

Republika e Kosovės ka fituar njė njohje tė re. Kėtė njohje e ka shpallur kryeministri i Papua New Guinea (PNG) dhe ėshtė konfirmuar nga Ministria e Jashtme e Kosovės.

Ministria e Jashtme e Kosovės ka marrė njoftimin zyrtar pėr njohje nga PNG.

„Ne sot jemi informuar zyrtarisht, pėrmes Ambasadės sonė nė Tokoi se Qeveria e Papua New Guinea ka marr vendim pėr tė njohur pavarėsinė e Kosovės. Kryeministri i kėtij shteti, Peter O'Neill kėtė vendim tashmė e ka bėrė publik. Ne shumė shpejt do tė lidhim marrėdhėnie diplomatike me kėtė shtet“, ka konfirmuar pėr Koha.net, Artan Behrami, kėshilltar i ministrit Enver Hoxhaj.hajde perhajr

Bajlozi i Zi
03-10-12, 11:26
a na njofti edhe papuqja, a?

ishalla po na njeh edhe Qorapa new guinevja

Gjumashja
03-10-12, 11:30
po more tash me rend edhe hollohopkat edhe tonat kane me na njofte

sherri
03-10-12, 14:29
Pshtum! :)