PDA

View Full Version : Miqt e Amerikes & pas 11 shtatorit 2001


murrizi
11-09-11, 22:21
Te gjithe ata popuj, nga lufta e dyte botrore e ketej, e qe ne njefar menyre ishin te privuar lirie, sot e gezojn ate fale Amerikes.
Shikuar hollesisht, edhe asaj kohe te drejtat e Shqiptareve ne jugosllavi ishin te sigururara nga Amerikanet.
Pra Amerikanet duke u ndihmuar te vegjelveu bene vete te mdhenje dhe shembelltyr e se mires se njerzimit.
E gjitha vazhdoj si nje roman i shkruar bukur, derisa ne arenen nderkombtare te mos shfaqeshin idelogji te semuara, e per ti prishur rahatin botes se re.
11 shtatori i zi, kob i madh per popullin qe aq shume beri per lirin e te tjereve.
Ideologji te semuara derdhen mllefin e tyre ne kullat binjake, ku per pasoj vershoj gjaku i 3000 viktimave te pafajshme.
Zemrimi mori boten, thuajse gjithcka ndryshoj, asgje nuk mbeti me sikur ishte me par, filluan luftera te tmerrshme gjithandej ngase ishin tubuar ithtaret e terrorizmit...
Presidenti i asaj kohe ne zemrim e siper pati deklaruar qe eshte per te ardhur keq, por bota nuk do te jete kurre me sikurse ishte me par, dhe pati te drejte !
..................
.............
...........

Shqiptaret sot kujtojn me dhemshmeri 11 shtatorin e para 12 viteve.

"Liria nuk blihet, e as nuk dhurohet, Liria u mundesohet atyre popujve qe e meritojn !"

uck_aksh
12-09-11, 00:16
vetem diqka nuk po mundem te kuptoj rreht tragjedis se 11 shtatorit
te gjith e dim se levizjet e ajroplaneve dirigjohen nga toka edhe e dim shum mir se qdo humbje e kontaktit te pilotit me token ka psuar menjeher rrezim te ajroplanit si munden keta te gjejn me ajroplana kullat binjake dhe pentagonin, si nuk i vrejten kontrolloret e ajroplanav keto levizje
si nuk dyshuan kontrolloret kur humben kontaktin me pilot
si nuk ndegjuan kontrolloret kur terroristet hyn ne kabin te piloteve
si hyn ata me thika ne kabin te piloteve

natyra
12-09-11, 06:33
http://ca.news.yahoo.com/photos/9-11...15610966.html# (http://ca.news.yahoo.com/photos/9-11-the-25-most-powerful-photos-1315611364-slideshow/25-most-powerful-photos-photo-1315610966.html#)

Marr Rastin nen temen e hapur ketu, lidhur me Tragjedin e USA-me pak fjale,por me pak ndryshim prej Titullit larte, Me ni perkushtim te thelle,dhe dinjitoze me lejoni te perkujtoi-Tragjedin e 11 Shtatori -2001-20011-tes-USA-"Uroi qe mos ti ndodhe nje gje e tille Shtetit me te madh ne Bote miqve te Kosoves!"kur dhe qdohere admiroi larte kontributin e pashlyeshem te tyre ne Historin e "Kombit Shqiptar"-per Kosoven ton te dashur madje dhe te dhimshme!"Ne kohen kur ajo po fundosej drejt "shuarjes" se dymilion banorve..dhe padyshim Shteti me i fuqishem ne bote AMERIKA nga qielli leshoi bresheri bombardimesh mbi "boten e eger" me barbare te Ballkanit Serbosllave/Malazeze te ish Jugosllavise!
per ta shpetuar nga kthetrat e shuarjes-Kosoven dhe popullin e saj. E cila Sot po i gezon Jo te gjitha endrrat e nje ardhmerie ne- Integrim e shteteve Perendimore/Ballkanike/Evropiane si dhe te asaj Botrore.E pse jo?!

Paraprakisht kerkoi falje nga drejtues te stafit ketu,nese nuk kam bere shkrimin ne temen e duhur? pasiqe kerkova per ni tem te tille, ne perkujtim te kesaj date pikerisht,dhe nuk gjeta perveq kesaj,me pak ndryshim ne Titull,megjithate ne raste nevoje, shkrimi mund te transeferohet ne nje vend te percaktuar nga vet stafi.

Ju falinderoi ne mirekuptim te gjitheanshem

Natyra