PDA

View Full Version : Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni!


natyra
27-12-12, 06:44
Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė" ndizen pa ceremoni
Bota Sot | 26.12.2012 18:02

http://images.botasot.info/uploads/largea_mustafa-jahjaga261356541332.jpg

Dritat e “bredhit tė Pavarėsisė” kėtė vit i kanė ndezur punėtorėt tė cilėt janė kujdesur pėr stolisjen e tij, nė sheshin “Nėnė Tereza” nė Prishtinė.
Traditėn ndezjes sė dritave tė Bredhit tė Pavarėsisė e pat nisur presidenti i ndjerė Ibrahim Rugova. Atė e vazhdoi edhe pasardhėsi i tij Fatmir Sejdiu.
Kėtė ndjenjė e provoi edhe presidentja aktuale Atifete Jahjaga bashkė me kreun e komunės Isa Mustafa. Por, sivjet rrethanat kanė ndryshuar. Dhe tradita u ndėrpre pėr shkak tė konfliktit nė mes LDK-sė dhe Presidentes Jahjaga.
Burime brenda LDK-sė thonė se insistimi i kėsaj partie qė presidentja aktuale tė jap dorėheqje dhe refuzimi i kėsaj tė fundit ka bėrė qė dritat e bredhit tė mos ndizen me ceremoni.
Nė presidencė dhe nė Komunėn e Prishtinės nuk janė pėrgjigjur pėr kėtė ēėshtje.
Drejtoresha pėr Kulturė Rini dhe Sport nė Komunėn e Prishtinės, Vlora Dumoshi, ka thėnė vetėm se bredhi ėshtė ndezur, pa dhėnė arsyet pėr mos mbajtjen e ndonjė ceremonie.
Ndėrkohė edhe zėdhėnėsi i Komunės sė Prishtinės Asdren Osaj, nuk ėshtė pėrgjigjur pėr kėtė ēėshtje.


.....>Te nderuar Stafi,nese Tema nuk eshte ne vendin e duhur?dhe mund te transferoni per aty ku ju mendoni qe duhet esht.

U falmenderit

Kercovari
28-12-12, 05:44
Mos ke dasht te thuash "bredhi i krishtlindjes"mbase pavarsia vjen diku me vone ka fundi i frorit kur bredhat mbarojne ne deponi....:biggrin:
Vertet edhe Jahjaga kete vite bashke me bredhin ne vend te uroj krishtlinjde uroj pashket..ndodh dicka fantastike kete vite...:biggrin:

natyra
29-12-12, 03:23
Mos ke dasht te thuash "bredhi i krishtlindjes"mbase pavarsia vjen diku me vone ka fundi i frorit kur bredhat mbarojne ne deponi....:biggrin:
Vertet edhe Jahjaga kete vite bashke me bredhin ne vend te uroj krishtlinjde uroj pashket..ndodh dicka fantastike kete vite...:biggrin:

P.s.Zotrote,si shum po merr mbi vete me keto paragjykime :rolleyes:

Normal qe dhe Pashket, duhet festohen...sipas rregullave Shtetrore,pasiqe ato kan tbejn me Identitetin Kombtar Shqiptar....

Tung.

Gjumashja
29-12-12, 11:50
qy su ndezen, me i degju disa po thone qe Viti i Ri so feste e jona e njejte ndoshta po mendon edhe prezidentja jone :biggrin:

Kercovari
29-12-12, 12:39
P.s.Zotrote,si shum po merr mbi vete me keto paragjykime :rolleyes:

Normal qe dhe Pashket, duhet festohen...sipas rregullave Shtetrore,pasiqe ato kan tbejn me Identitetin Kombtar Shqiptar....

Tung.
Une nuk jetoj me paragjykime po as me dredhi..pema eshte quajtur ne komunizem"pema e vitit ri"sot quhet "bredhi i krishtlindjeve"per ty "bredhi i pavarsise"qe na del se sipas teje kemi tri festa shtetrore qe lidhen me bredhin..cmenduri!Ne shtet laik ben vaki gjithcka....hahahahah