PDA

View Full Version : Ēka i bėnė Kosovės, he u marroft zoti-Kosova vendi mė i korruptuar nė rajon


murrizi
02-11-11, 21:19
Kosova- vendi mė i korruptuar nė rajon

Kosova ėshtė vendi mė i korruptuar nė rajon, ndėrsa mbanė vendin e 110 nė mesin e 178 vendeve tė botės. 02.11.2011

Kroacia dhe Maqedonia ndajnė vendin e 62, Mali i Zi dhe Serbia zėnė vendin e 69 dhe 78, ndėrsa Bosnja e Hercegovina tė 91, thuhet nė raportin e Transparency International pėr perceptimin e korrupsionit nė 178 shtetet e botės. Nė mesin e tri shteteve nė tė cilat pothuajse nuk ka korrupsion janė Danimarka, Zelanda e Re dhe Singapori, ndėrsa Afganistani, Mianmari dhe Somalia mbajnė tri vendet e fundit, pėrkatėsisht ato janė vendet mė tė korruptuara nė botė.
http://koha.net/repository/images/02korrups_0211111715_1.jpg

Skyfter
03-11-11, 08:45
S'kan thon kot qe vetem te pasurit dhe fanatiket (kombtar) nuk korruptohen.

... momentalisht ne Republiken e Kosoves kemi me shum te pasur se fanatik, prandaj ...........jam Optimist per te ardhmen!