PDA

View Full Version : Urimet mé té thella dhe mé té mira nané KOSOVES


Shqiptare_ne_Turqi
16-02-10, 20:54
Urimet e mia mé té thella pér gjithe Shqiptarét anembané botes...

I mbushi dy vjet Kosova,!....Té rroft sa té rrotullohet Globi ...

Lavdi té gjithé déshmoréve tané ! Respekt shum té thellé pér ata qe kontribuan,shum e shum vite pér két pavarési. Respekt popullit té Kosovés ...

Pér njé Kosové bashkékohore GEZUARE !!

cFU_5pTSXH0

murrizi
16-02-10, 22:33
Nese diku egziston zot ne hapsiren e pafund te horizontit, i thuani qe une kam nje te vetmin falenderim, dhe ate qe me dhuroj nderin te jem Shqiptar.

tushi
16-02-10, 22:37
Shqiptar te te gjitha trojeve dhe besimeve urime dyvjetori i shtetit te Kosoves.
Fakti se kete fitore te madhe e arritem ne shekullin XXI tregon se rruga ishte e veshtire por edhe tregon se ajo qe arrihet me veshtiresi ka vleren e vet.
Ta gezojme dhe ta respektojm per jete.
Lavdi gjithe atyre qe na sollen kete Lavdi dhe Krenari Kombtare.
Neve na mbetet te festojme, te punojme dhe te qojme deri ne funde amanetin e atyre qe shkuan para kohe. LAVDI.

http://www.youtube.com/watch?v=wI4BnsK5SgI

Murgesha
17-02-10, 02:14
Urime per te gjithe Dardanasit dy vjetori i Pavaresis!


789r5XRKN-M

GURI SYLAJ
17-02-10, 06:55
Urimet me te mira KosovaIme !
Dhashte Zoti e fillon me ece me "Kembet Tua"

sherri
17-02-10, 07:41
Para se t'falenderojm Zotin! qe krijoj c'do gje por jo shtete!? ......nje thenje Holandeze,apo per Holanden : "Zoti e krijoj boten,Holandezet Holanden"

Zoti e krijoj Boten I.Rugova Kosoven, shtet.

Urime ky pervjetor t'gjithe Shqipetarve anemban........

Sibora
17-02-10, 07:49
Nene Kosoves dhe gjithe popullit shqiptar kudo qe ndodhet dhe feston sot,urimet me te perzemerta ne dyvjetorin e Pavaresise.

Idila
17-02-10, 09:01
Urime, Urime nga zemra Dita e Pavarësisë Motra dhe Vëllezër Kosovarë, lulëzofshit bashk me Shtetin tuaj.
http://www.youtube.com/watch?v=_Y-gwraAlq4

Oltiana1
17-02-10, 09:41
Gëzuar dyvjetorin e shpalljes së pavarësisë Kosovë dhe popull kosovar kudo që gjendeni !!!

elvio
17-02-10, 10:25
akoma emocionet i percjell ne te njejten mynyre si atehere kur isha si familje edhe ndiqja me kujdes fjalimin e z krasniqi ne diten e shpalljes se pavaresise,qe s,degjohej asgje vec kordhave te zerit te tij

KOSOVA ESHTE SHTET DEMOKRAT
SOVRAN
E I PAVARUR

sa me pelqeu ky fjalim


urime kosove
GEZUAR

uck_aksh
17-02-10, 11:19
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/AlbanianPirat-4.gif

shfletuesi_
17-02-10, 11:23
Sot flasin emocionet urime te gjitheve e ne veqanti atyre qe dhan me te dashurit e tyre.
Uroj qe energjia festive te kthehet ne energji pune, duke filluar nga sot.

uck_aksh
17-02-10, 11:25
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/AlbanianPirat-4.gif

gazi-de
17-02-10, 12:04
http://www.youtube.com/watch?v=YcqEDvJVSXU

GEZUR 2 VJETORI I PAVARSIS DARDANI

Albonita
17-02-10, 12:47
http://img109.imageshack.us/img109/7133/lllllllllb.jpg

~AnnA~
17-02-10, 12:51
Gezuar Kosove! Gezuar gjithe shqipetareve anenbane botes!
Respekt e nderim te gjithe atyre qe sakrifikuan...

tUVl1j0JnIA

jadore
17-02-10, 14:34
ju faleminerit , ... ju faleminerit .

panta_rhei
17-02-10, 14:45
Nuk ka vetem ankesa, ka edhe komplimente sidomos kur keni vendos flamurin shqiptar ne vend te atij "kosovar".


http://www.dardania.de/urime.png
Gjithsesi si i tillë, është një urim i pasinqertë.

Si t'ia urosh Italisë pavarësinë me flamur të Turqisë.

Makresh
17-02-10, 15:09
Gjithsesi si i tillë, është një urim i pasinqertë.

Si t'ia urosh Italisë pavarësinë me flamur të Turqisë.

Turqia dhe Italia s'kan asgje te perbashket, shqiptaret dhe shqiptaret po ! Kufinjt mes nesh jan artificiale dhe afatshkurte.

17 shkurti eshte nje hap drejt bashkimit kombtar dhe jo gjithmon do t'festohet si "pavaresi".

panta_rhei
17-02-10, 15:18
Turqia dhe Italia s'kan asgje te perbashket, shqiptaret dhe shqiptaret po ! Kufinjt mes nesh jan artificiale dhe afatshkurte.

17 shkurti eshte nje hap drejt bashkimit kombtar dhe jo gjithmon do t'festohet si "pavaresi".
shqiptaret dhe shqiptaret :biggrin:

17 shkurti identifikohet me qat bezin e gabelve, shokit. Identifikohet. Ato andrrat e prrallat tjera qe i ki, mbaji, askush s'ti mohon.
Jo po tash nisja e bane 17 shkurtin ditë të bërjes së shqiptarëve superfuqi botërore. me 17 shkurt fituam pavarësinë të mbështjellë me bez gabelësh. Pikë. N'mos të pëlqeftë kështu, shko uroja dikujt tjetër 17 shkurtin, e jo Kosovës.
17 shkurti - This is Kosovo.

p.s. a është në rregull, me ta uru ty - Makreshit ditëlindjen duke të thënë "Urime o Hajdar"?

Makresh
17-02-10, 15:34
shqiptaret dhe shqiptaret :biggrin:

17 shkurti identifikohet me qat bezin e gabelve, shokit. Identifikohet. Ato andrrat e prrallat tjera qe i ki, mbaji, askush s'ti mohon.
Jo po tash nisja e bane 17 shkurtin ditë të bërjes së shqiptarëve superfuqi botërore. me 17 shkurt fituam pavarësinë të mbështjellë me bez gabelësh. Pikë. N'mos të pëlqeftë kështu, shko uroja dikujt tjetër 17 shkurtin, e jo Kosovës.
17 shkurti - This is Kosovo.

p.s. a është në rregull, me ta uru ty - Makreshit ditëlindjen duke të thënë "Urime o Hajdar"?


shqiptar ata, e shqiptar na

17 shkurti simbolizon prerjen e urave definitive mes shqiptareve dhe shkive.

Kosova eshte pjes e Shqiperis, kurse Shqiperia e ka per borxh inkuadrimin e kosoves nen-territor te saj !

Ti kthehet Çezarit ajo çka i takon Çezarit, per kete mund te votohet edhe me nje referendum dhe besom qe kjo do kishte me kaluar si nje leter ne post, mjafton 51%.

jadore
17-02-10, 15:36
shqiptaret dhe shqiptaret :biggrin:

17 shkurti identifikohet me qat bezin e gabelve, shokit. Identifikohet. Ato andrrat e prrallat tjera qe i ki, mbaji, askush s'ti mohon.
Jo po tash nisja e bane 17 shkurtin ditë të bërjes së shqiptarëve superfuqi botërore. me 17 shkurt fituam pavarësinë të mbështjellë me bez gabelësh. Pikë. N'mos të pëlqeftë kështu, shko uroja dikujt tjetër 17 shkurtin, e jo Kosovës.
17 shkurti - This is Kosovo.

p.s. a është në rregull, me ta uru ty - Makreshit ditëlindjen duke të thënë "Urime o Hajdar"?

cka ke bre , hajde une qe edhe sot po duhem me punu , po ti cka ke me sabah fesate qishtuqene ..
p..s
pse hajdarit , qe uroma mu se jam tu prit urata e tu kthy falenderime ..

panta_rhei
17-02-10, 15:49
shqiptar ata, e shqiptar na

17 shkurti simbolizon prerjen e urave definitive mes shqiptareve dhe shkive.

Kosova eshte pjes e Shqiperis, kurse Shqiperia e ka per borxh inkuadrimin e kosoves nen-territor te saj !

Ti kthehet Çezarit ajo çka i takon Çezarit, per kete mund te votohet edhe me nje referendum dhe besom qe kjo do kishte me kaluar si nje leter ne post, mjafton 51%.

le se na shkrumove krejt :biggrin:
kape me qit hargj e qoje drejt pjes te turqise - perandorise bone qy, patrioti.

ani jan pre urat me shkije tha ... le pash familjen, edhepse osht feste mos ja fut kot, se barkun do me na e qu... po çka m*tin ka shqiptare sot ne Kosove? Sa % e territorit e e komunave te kosoves jane sot 100% ne dore te shkijve?

panta_rhei
17-02-10, 15:52
cka ke bre , hajde une qe edhe sot po duhem me punu , po ti cka ke me sabah fesate qishtuqene ..
p..s
pse hajdarit , qe uroma mu se jam tu prit urata e tu kthy falenderime ..
po s'po durohet moj njeri pa folë kur e sheh magjuphanen e gabelhanen tuj e pshtjellë me flamur kombtar.

Lapsi
17-02-10, 16:20
Gezuar, urojm qe e nesermja te jete me e mire

http://www.youtube.com/watch?v=6gDlk...eature=related

Etnical
17-02-10, 17:40
http://farm3.static.flickr.com/2348/2271464143_3978549fd7.jpg

Urime Kosov diten e pavarsis

Murgesha
17-02-10, 17:55
Gjithsesi si i tillë, është një urim i pasinqertë.

Si t'ia urosh Italisë pavarësinë me flamur të Turqisë.


Ndoshta jo bash italia me turkun, por eshte e drejte qe Kosovaret te festojn me flamurin aktual, fundja per qat flamur kemi luftuar.

(ngadale mos me bombardoni tash, ky flamur na erdhi pas epopes se lavdishme te UÇK-së!)

denissa
17-02-10, 18:02
Ju uroj Diten e Pavaresise te gjitheve:D:D

tushi
17-02-10, 18:41
Atyre qe i gezohen kësaj dite, Urime 17 Shkurti Dita e Pavarsisë së Kosoves.lw1kBq04FxE

thellenza
17-02-10, 19:44
Urime 2-vjetorin e pavarsise!

PZvRoh3FIQU

Peja-Boy
17-02-10, 20:22
Urime edhe nga Ana ime ..e mos Pritsh Tjeter Ditelindje sikur qeto te Fundit !!

LABI
17-02-10, 20:30
vajton Serbiaa , renkon Rusiaa, kremton shqiptariaaa ; Kosovee dhe ju te dashur forumistaa GEZUAR PAVARESIA !

:biggrin:

panta_rhei
17-02-10, 20:49
o0pOgB34V20

Amina
17-02-10, 20:52
Urime , Urime Kosoves dhe gjithe Shqiptareve:smile:

Skyfter
17-02-10, 21:07
Urime :biggrin:

LweA7NLPB0c

Elina
17-02-10, 21:10
o0pOgB34V20Cka tha Ibrahim Rugova ne Prishtine kur mbylli syte...moj Kosove per ty punova sic punon qiriu per drite.
Sa here e ndegjoj kete kenge terqethem.
Urime edhe nga ana ime!

emine
17-02-10, 21:12
hajte nime thellsisht urime:biggrin: e qysh shkune dy vjet si mos tishin kan:tongue:

Lucifer
17-02-10, 21:16
Gezuar dite lindjen KOSOVE.:smile:

Arb
17-02-10, 23:04
Paskemi gabu date dicka.

Vullneti i Shqiptareve te Kosoves, ka shpallur pavaresine, jo para 2 vitesh, por para gati 20 vitesh. Ishte 2 Korriku, 1990. Atehere kur edhe perkunder pranise se tankeve dhe njesive policore cetnike, delegatet e atehershem shpallen pavaresine e Kosoves.

Na u deshten 18 vite qe miqte nderkombetare, qe atehere pothuajse nuk e kishim asnje, te njohin pavaresine e Kosoves.

Nese dojme te festojme atehere mund te festojme jo 17 Shkurtin, por 18 Shkurtin, diten kur miqte nderkombetare, SHBA e te tjeret njohen pavaresine e Kosoves.

Me 17 Shkurt, zagare ne parlament, per te hyre ne histori, shlyen, me e pa vetedije, 18 vite histori. Per 18 vite Shqiptaret e Kosoves, dhe shteti Shqiptar, e kane njohur Kosoven si te pavarur.

Ata qe kane shlyer historine, nuk meritojne te jene pjese e historise.

Urime 20 vjetori i Pavaresise se Kosoves!

Qofte i bekuar 18 Shkurti, dita kur miqte nderkombetare filluan njohjen e Pavaresise!

uck_aksh
17-02-10, 23:32
Paskemi gabu date dicka.

Vullneti i Shqiptareve te Kosoves, ka shpallur pavaresine, jo para 2 vitesh, por para gati 20 vitesh. Ishte 2 Korriku, 1990. Atehere kur edhe perkunder pranise se tankeve dhe njesive policore cetnike, delegatet e atehershem shpallen pavaresine e Kosoves.

Na u deshten 18 vite qe miqte nderkombetare, qe atehere pothuajse nuk e kishim asnje, te njohin pavaresine e Kosoves.

Nese dojme te festojme atehere mund te festojme jo 17 Shkurtin, por 18 Shkurtin, diten kur miqte nderkombetare, SHBA e te tjeret njohen pavaresine e Kosoves.

Me 17 Shkurt, zagare ne parlament, per te hyre ne histori, shlyen, me e pa vetedije, 18 vite histori. Per 18 vite Shqiptaret e Kosoves, dhe shteti Shqiptar, e kane njohur Kosoven si te pavarur.

Ata qe kane shlyer historine, nuk meritojne te jene pjese e historise.

Urime 20 vjetori i Pavaresise se Kosoves!

Qofte i bekuar 18 Shkurti, dita kur miqte nderkombetare filluan njohjen e Pavaresise!

Pavarsia e Shqiptareve ka ndodh me 28 Nëntor 1912 mos harrojm se edhe Kosova ka qen pjes e kesaj pavarsie po pastaj dolen do mutpolitikana dhe ju bashkun vllezerve komunist jugosllav dhe keshtu gjithmon patem mutpolitikana deri me sod dhe ende po vazhdojm ende me mutpolitikana deri kur nuk dihet

Shqiptare_ne_Turqi
18-02-10, 00:55
Me lejen e ju disave mé lart..! Du ta shprehi kénaqésine qé jetova sot ..!

Para dite heret ja ka filluar atmosfera festive né rruget e Prishtines , ende vazhdon...!

Dy koncerte té médha,me rastin e 2 vjetorit té pavarésise dhe disa expozita po me rastin e pavarésise. Njerzit e pérjetojné gézimin kénaqésine sepse, tani Kosova éshté shtet i pavarur e i pranuar si shtet i pavarur nga 65 shtete té ndryshme,nepér boté !

Allahile ! epse akoma vazhdoni me diskutime qe s'kan mé as njé dobi ..! Mendoj se,néve na duhet tani,veq té punojmé !! ...e jo,ti pérseritim té njejtat gjéra per q'do pérvjetor ...

Té gjith,qé nuk duam ta génjejmi veten e dim se filloj rruga konkrete,me Dr. Ibrahim Rugoven e shoket e tije,mbaroj me epopen e UQK-se dhe vet popullin e Kosoves .

Ndoshta mundem ti genjejmi te gjith njerzit se kem dhon kontribut per pavaresine e Kosoves por ama s'mundem ta rrejme edhe veten .!!

Pra po e dikém se cili se,sa e q'ka kem bére gjat periudhes sé pavarésise sé Kosoves ...

Dje isha ne galerin e arteve nje ekspozite,sonte ne koncertin e filarmonis dhe operes sé Kosoves,me pas prap nje ekspozite ne galerin e ministr.sé kultures dhe kam perjetuar me ter qenien kénaqesine e 2 vjetorit té lindjes ...e kam pas endrrue keto qe i perjetova sot ...!

Tani Kosova éshte shtet i pavarur,bashkarisht ta gézojm dhe ta "festojm "...!

Boll ma !! ngelja ne ato,ideja qé nuk na qojné perpara ...

doGzona
18-02-10, 00:57
Sa shpejte po shkojne vitet, Urime te gjitheve dhe nga une gjithashtu!


http://img109.imageshack.us/img109/7133/lllllllllb.jpg

LuLjaa
18-02-10, 01:35
Urime Pavarësia Kosovë

q2EZ-ES9CYw

Dallandyshja_718
18-02-10, 02:43
Kosovë Gëzuar ditëlindjen! Urime vëllezër e motra dy vjetori i Pavarësisë së Kosoves!
Zoti i mëshiroft Dëshmorët e Kombit, ndersa i ndëshkoft armiqt tonë!

U R I M E !


http://www.youtube.com/watch?v=xhd35vpe_vU

King_Gentius
18-02-10, 04:27
Urime, per shum vjet :)

Gentiani
18-02-10, 09:46
Urime Pavaresia, Ditelindja and Shen Valentini for all people tu Kosoves :smile:

Arb
18-02-10, 10:29
Me lejen e ju disave mé lart..! Du ta shprehi kénaqésine qé jetova sot ..!

Para dite heret ja ka filluar atmosfera festive né rruget e Prishtines , ende vazhdon...!

Dy koncerte té médha,me rastin e 2 vjetorit té pavarésise dhe disa expozita po me rastin e pavarésise. Njerzit e pérjetojné gézimin kénaqésine sepse, tani Kosova éshté shtet i pavarur e i pranuar si shtet i pavarur nga 65 shtete té ndryshme,nepér boté !

Allahile ! epse akoma vazhdoni me diskutime qe s'kan mé as njé dobi ..! Mendoj se,néve na duhet tani,veq té punojmé !! ...e jo,ti pérseritim té njejtat gjéra per q'do pérvjetor ...

Té gjith,qé nuk duam ta génjejmi veten e dim se filloj rruga konkrete,me Dr. Ibrahim Rugoven e shoket e tije,mbaroj me epopen e UQK-se dhe vet popullin e Kosoves .

Ndoshta mundem ti genjejmi te gjith njerzit se kem dhon kontribut per pavaresine e Kosoves por ama s'mundem ta rrejme edhe veten .!!

Pra po e dikém se cili se,sa e q'ka kem bére gjat periudhes sé pavarésise sé Kosoves ...

Dje isha ne galerin e arteve nje ekspozite,sonte ne koncertin e filarmonis dhe operes sé Kosoves,me pas prap nje ekspozite ne galerin e ministr.sé kultures dhe kam perjetuar me ter qenien kénaqesine e 2 vjetorit té lindjes ...e kam pas endrrue keto qe i perjetova sot ...!

Tani Kosova éshte shtet i pavarur,bashkarisht ta gézojm dhe ta "festojm "...!

Boll ma !! ngelja ne ato,ideja qé nuk na qojné perpara ...
Oj fiznike!

More spo ia nal kush kuj me festu. Festoni babe. Vec festoni.

Por duhet ta dijme se Kosova njihet nga vullneti i Shqiptareve qe 20 vjet si e pavarur. Me 17 Shkurt, 2007, u ri-shpall pavaresia. Zhuganet si Sejdiu, Taci, Kupa, e te gjithe magjupet tjere, ne vend se te ri-shpallin pavarsine., shlyen 18 vite pavaresi. Na ben nje flamur magjupesh. Nje hymn te ceremonise se vdekjes. Nje Kushtetetute, 80% e te ciles, mbron te drejtat e cetnikeve shkije.

Formaliteti i ri-shpalljes se pavaresise eshte bere edhe nje here tjeter, dikun kah viti 2004 (nese nuk jam gabim).

Sot, me 18 Shkurt mund te festojme diten e njohjes se Pavaresise se Kosoves nga SHBA-te dhe miqte tjere nderkombetare. Na u deshten 18 vite te presim per ate dite. 18 vite!

Te falenderojme miqte nderkombetar qe me ne fund, pas afer 18 vitesh, respektuan vullnetin e Shqiptareve te Kosoves.

Edhe nje here, urime 20 vjetori i pavaresise se Kosoves!
Urime 2 vjetori i njohjes se pavaresise se Kosoves!

B.Burimi
18-02-10, 11:17
Urime edhe ky pervjetor dhe shume e shume tjere te Pamvarsis se Kosoves tone te dashur.9UYvcSjBG5k

Shqiptare_ne_Turqi
18-02-10, 11:18
Oj fiznike!

More spo ia nal kush kuj me festu. Festoni babe. Vec festoni.

Por duhet ta dijme se Kosova njihet nga vullneti i Shqiptareve qe 20 vjet si e pavarur. Me 17 Shkurt, 2007, u ri-shpall pavaresia. Zhuganet si Sejdiu, Taci, Kupa, e te gjithe magjupet tjere, ne vend se te ri-shpallin pavarsine., shlyen 18 vite pavaresi. Na ben nje flamur magjupesh. Nje hymn te ceremonise se vdekjes. Nje Kushtetetute, 80% e te ciles, mbron te drejtat e cetnikeve shkije.

Formaliteti i ri-shpalljes se pavaresise eshte bere edhe nje here tjeter, dikun kah viti 2004 (nese nuk jam gabim).

Sot, me 18 Shkurt mund te festojme diten e njohjes se Pavaresise se Kosoves nga SHBA-te dhe miqte tjere nderkombetare. Na u deshten 18 vite te presim per ate dite. 18 vite!

Te falenderojme miqte nderkombetar qe me ne fund, pas afer 18 vitesh, respektuan vullnetin e Shqiptareve te Kosoves.

Edhe nje here, urime 20 vjetori i pavaresise se Kosoves!
Urime 2 vjetori i njohjes se pavaresise se Kosoves!


I nderuar Arb,

krejt né rregull por,nga natyra e procesit té pavaresisé,u pérjetuan 18 vite plot e per plot vuajtje gjat rruges...Deri me 17 shkurt '08

Qa me i bere faktit se,s'kem qené aq té fort sa ta fitojm pavarésine,veq vet,pa ndihmen e shteteve miq..! Uné, besoj se dhe ti sikur uné,e pjesa dérrmuese e Shqipétarve e dim se,
deri erdhem me 17 shkurt '08 vazhdoj procesi i nisur me 2 Korrik '90 nga lideri yn Dr. Ibrahim Rugova me shokét. Qa me i bére realitetit vdekjes ! Qé na e murr Rugoven pa kohé/heret ... Po té ishte né jeté,natyrisht se dekleraten e pavarésisé ( si fitorja e késaj rruge té gjaté ) kush kishte pas me lexua pér pos ai...!!
Por ama,nuk duhet mohuar/anashkaluar/harruar edhe Epopeja e UQK-se ...

I nderuar Arb,
Ne Shqiptaret e Turqis ne fillim té '90-tave midis shesheve -bolivardeve te qyteteve ku jetojmi,i kem nxhit parrullat ku shkruante "REPUBLIC OF KOSOVA" Anglisht dhe Turqisht, KOSOVA CUMHURİYETİNİ TANIYALIM ( TA NJOHEM REPUBLIKEN E KOSOVES )
Pra,e ceka dhe ne postimin e paré,s'ka nevoj ta génjejmi veten...! Se,procesi konkret ka filluar Korrik '90 dhe pérfunduar 17 shkurt '08, normal me ndihmen e ndérkombétarve ....Pra kurr ata deshten ...!!!

Me respekt ...

tushi
18-02-10, 11:46
Kosovë urime Diten e Republikes. Per këtë Ditë u rropate 3000 vjet.


HSNxGry2Kas

Antika
18-02-10, 11:58
"Festo! Kjo dite eshte nje nga ato me peshe per nje komb te tere! E tashmja trason rrugen e qendrueshme per te ardhmen e ndritur. Ka arsye te festohet! Thot zeri i pare.

Medito. Terhequr ne vete, kujto nga erdhem dhe ku shkojm. E tashmja me shum dhemb se sa ngjall optimizem. Thot zeri i dyte

Jan keta dy zera qe percjellin 17 Shkurtin tim te dyte me shtetesin kosovare.
Nje sy ne te qare e tjeterin ne gezim do thoshin njezit e shtetit ku jetoi....."

Shpat
18-02-10, 16:48
Urime Kosova Ime,gjatë Kemi Pritë.

YanYan
20-02-10, 17:19
Urime Pavaresine KOSOVE :smile:
Gezuar shqiptare kudo qe ndodheni!

stranger_man
21-02-10, 17:43
Edhe nje here, urime 20 vjetori i pavaresise se Kosoves!
Urime 2 vjetori i njohjes se pavaresise se Kosoves!


fjal me vend e tlumshin durt
E gezofsh 20 vjetorin e pavarsis dhe 2 vjetorin e mvetesis kosov

Doooni
24-02-10, 08:45
Kjo dite duhet te ndryshohet, duhet te behet e Dita e Plisav, apo naj simbol tjeter kombetare.

Une nga Kosova jam, dhe me doket ska atdhetar ma te fort se une ne rethin e shoqnies time.

Edhe po iu tham, se vetem Bashkimi na ndimon, as SHBA, as EU,as Sejdiu apo Berisha..po na..une ti ai.... vetem Bashkimi i Popullit tone.


Shoqnoni me te Shqiperies, ngoni Muzika nga Shqiperia, vizitoni Shqiperien....etj. mos e hupni lidhjen me vllaznit e motrat tone.


Kur u pytur Ibrahim Rugova per Bashkim, iu ka pergjigj: "Ne i kerkojm drejtat te njejta si qdo popull ne Evrop"


Ju lutem nga zemra, mos e pranoni Kosoven si shtet, po shiheni Panvarsien e Kosoves si nje pik shum e mire ne rrugen e Bashkimit e Popullit tone.

Ju lutem zemrsiht, bisedoni ne rethin e juv per ket, seriozisht e kam.

Se na jemi Shqiptar, e jo tjert...na duhet mu bashku, se ska rrug dalje tjeter.


Na e kemi NJE FLAMUR KUQ E ZI, na e kemi nje hymb, na jem Popull ma te vjeter ne Evrop!!