PDA

View Full Version : Shpallja e pavarėsisė sė Kosovės, kisha serbe kėrkon luftė


valiii
18-02-08, 20:10
"Serbia duhet te bleje arme nga Rusia dhe vendet tjera, te kerkoje nga Rusia qe te dergoje vullnetare dhe ta ndertoje pranine ushtarake ne Serbi", tha ai ne nje deklarate per te perditshmen "Glas Javnosti". “Serbia duhet t'i mbledhe armet, te deklaroje se Kosova eshte "territor i okupuar" dhe te bleje arme nga Rusia per ta kthyer ate”. Keshtu eshte shprehur sot ne vigjilje te shpalljes se pavaresise se Kosoves peshkopi Artemije, nga Kisha Ortodokse Serbe.

"Serbia duhet te bleje arme nga Rusia dhe vendet tjera, te kerkoje nga Rusia qe te dergoje vullnetare dhe ta ndertoje pranine ushtarake ne Serbi", tha ai ne nje deklarate per te perditshmen "Glas Javnosti". "Kosova gjithnje ishte dhe do te jete serbe", tha peshkopi Artemije dhe vleresoi se deklarata per pavaresine e Kosoves eshte "gjendje e perkohshme e okupimit". Sipas tij, "deklarata e komandantit te larte te Serbise, Zdravko Ponosh, se Kosova nuk do te mbrohet me arme, eshte turp".

/BALKANWEB/

>>{SpOnGeBoB}<<
18-02-08, 20:13
qfare lufte ma, veq po pritmi kur ta pranojne Kosoven serbia qetash e 10 ta n`liste. Hiqu artemijes ai ka cof.

Guri i madh
18-02-08, 20:28
edhe une nuk besoj se shkina e dhez edhe naj luft se shumica e popullit ėsht ngop me luft e fjal boshe


po pak zhurum e bajn se pas disa viteve me i shkel ne qaf amerika nuk livritin

Oqeani
18-02-08, 20:30
Mos harroni se armiku punon !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Urata
18-02-08, 21:26
Ngordhaqėt, po mundohen te shqelmojne per here te fundit...! Kot e kane, me Amerike e EU, s'jau qet!

Pupi
18-02-08, 21:42
Hėh, Luftaaaaa, kuku krisiiiii.........

Hajt plakush intersohu me ta dhėnė kush i kafshore buk n'pleqni e lėri luftėrat. Shko te Thaēi e ka hap nji kantin meniher pran zyrės sė tijė pėr ata qė kan uri.
Se tybe treqind tybe, lufta ish sen i keq. uuuuufffffaaa, as spo kish kafe, as qaj, sen mer sen s'kish. Ftoht, kiamet, hyyyyyh po u deshke me fjet nėpėr shtalla t'lopve, mos ti njehi ma mirė se po ju shkon apetiti.

Murgesha
18-02-08, 22:17
Mirė, mirė po shkon atje.

Po provojnė shkitė e Beogradit kėrbaqin e policisė sė vet.

Ps. Sapo dha tv daneze storie prej atje.....

hasanmehmeti
18-02-08, 22:28
"Serbia duhet te bleje arme nga Rusia dhe vendet tjera, te kerkoje nga Rusia qe te dergoje vullnetare dhe ta ndertoje pranine ushtarake ne Serbi", tha ai ne nje deklarate per te perditshmen "Glas Javnosti". “Serbia duhet t'i mbledhe armet, te deklaroje se Kosova eshte "territor i okupuar" dhe te bleje arme nga Rusia per ta kthyer ate”. Keshtu eshte shprehur sot ne vigjilje te shpalljes se pavaresise se Kosoves peshkopi Artemije, nga Kisha Ortodokse Serbe.

"Serbia duhet te bleje arme nga Rusia dhe vendet tjera, te kerkoje nga Rusia qe te dergoje vullnetare dhe ta ndertoje pranine ushtarake ne Serbi", tha ai ne nje deklarate per te perditshmen "Glas Javnosti". "Kosova gjithnje ishte dhe do te jete serbe", tha peshkopi Artemije dhe vleresoi se deklarata per pavaresine e Kosoves eshte "gjendje e perkohshme e okupimit". Sipas tij, "deklarata e komandantit te larte te Serbise, Zdravko Ponosh, se Kosova nuk do te mbrohet me arme, eshte turp".

/BALKANWEB/

Kisha Ortodokse gjithemon ka qene e tille per ne shqipetaret qofte ne Cameri apo Kosove.Mjafte Predikuat dhe Pagezuat me Kryqin tuaj Ushtrine e Felliqet qe masakruan , dhunuan , keqtrajtuan bashkatedhetaret tane.Tash ose le te rrine neper vendet e tyre (te ozurpuara me padrejtesi por te legjitimuara nga EU) ose le te ikin.

Vetem maturi na duhet se provokimet skan pushuar dhe veshtire qe do pushojne ndonjehere.

Preshevar
19-02-08, 08:19
Durim, se eshte kaluese edhe kjo situat,... (eshte pritur)

DEA
19-02-08, 08:26
Mirė, mirė po shkon atje.

Po provojnė shkitė e Beogradit kėrbaqin e policisė sė vet.

Ps. Sapo dha tv daneze storie prej atje.....


Hahaha mos hyfsha ne lekur tyne:biggrin:

UniCorN
19-02-08, 09:50
Kisha ortodokse serbe eshte kishe kriminelesh, bastion i fundit i egersirave te Azise. Po ca dine shkiet ca o feja e zoti. Mallkimi i Zotit rafte mbi ta, qysh o ra!

Edhe Zoti i ka lane anash...

Preshevar
19-02-08, 10:41
Kisha ortodokse serbe eshte kishe kriminelesh, bastion i fundit i egersirave te Azise. Po ca dine shkiet ca o feja e zoti. Mallkimi i Zotit rafte mbi ta, qysh o ra!

Edhe Zoti i ka lane anash...

Sa mir qe e ke shkruar "kisha serbe" e jo gjithat kisha,... s'ke faj, ketu jem tek politika dhe me politik ke fol :biggrin:

Naki
19-02-08, 12:53
http://www.arcor.de/iimages/13/art_440x330_VliHZbKxYoXAp16DimGq8meCkdOK.jpg (javascript: supersizeWin('/content/aktuell/news_politik_ausland/14543885,1,supersize.html', 'supersize');)


Mbrėmė edhe OKB ,Ja dha shuplaken e fundit Serbisė duke i thėnė mshele gojen qafir,Kosova veq po festonė Pavarsinė!