PDA

View Full Version : Austria


Fokus
20-02-08, 15:33
http://www.mesazhi.com/images/news/3520.jpg

Edhe Austria njeh Republikėn e Kosovės

Qeveria e Austrisė nė mbledhjen e sotme ka marrė vendim pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės. Akti formal i njohjes pritet tė ndodhė nė fillim tė javės sė ardhshme, kur presidenti i Austrisė, Heinz Fischer, do tė kthehet nga vizita prej Afrikės.

E mėrkurė, 20 Shkurti 2008 15:18

Nė pajtim me procedurėn juridike, Qeveria austriake do t'i kėrkojė Fischerit qė ta autorizojė shefen e diplomacisė austriake, Ursula Plassnik, qė t'ia dėrgojė Prishtinės dokumentin e njohjes.

Kancelari austriak, Alfred Gusenbauer, njė njė konferencė pėr media ka thėnė se Qeveria e Austrisė, po ashtu ka vendosur pėr vėnien e raporteve diplomatike me Kosovėn.

Info:Mesazhi.com<div id="news_detail_content"> var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElementsByTagName("a"); for(i=0; i

Murgesha
20-02-08, 15:35
Falemderit Austria
___________________________

Arb
20-02-08, 15:37
Ju flm, miqte tane.....!

Zero Cool
20-02-08, 15:38
Thanks Austria

Naki
20-02-08, 15:38
Faliminderit Popullit Austriak.

Dukagjinas_i
20-02-08, 15:38
Feleminderit Austris,,, leshojani nje ze edhe Zvicrres aty afer....

Arkza
20-02-08, 15:39
Te Flm shume Austria................:smile:

Guri i madh
20-02-08, 15:42
falimenderit austrohungari gjithmon jena kan miq nė mes veti

Dardan Kastrati
20-02-08, 15:45
Nje falenderim te madhe Austri .....

Arkza
22-02-08, 13:22
Te Flm Austria Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Austris qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Austrii qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

halla e madhe
28-02-08, 19:13
Vielen Dank Österreich!:wink:

Guri i madh
28-02-08, 19:33
austri shum falemenderit ta kthefshim per tmir gjithmon miq kena qen

Virti
28-02-08, 19:41
Danke Österreich !

Pupi
28-02-08, 20:54
Austris falimenderit.

Njė Mozaik i papėrfunduar (Tv-arte)


Gjithēka filloi me Austrin,
Gjithēka mbaron nė Austri!


Sqarim:
Duhėt shiquar qė tė dy pjesėt pėr tė mundur tė kuptohėt sa mė drejt e tėra.


http://www.youtube.com/watch?v=9J9_ZXur8lE Pjesa e I

http://www.youtube.com/watch?v=wTMQW9UTHTo Pjesa e II

luckyman
28-02-08, 21:19
Austris falimenderit.

Njė Mozaik i papėrfunduar (Tv-arte)


Gjithēka filloi me Austrin,
Gjithēka mbaron nė Austri!


Sqarim:
Duhėt shiquar qė tė dy pjesėt pėr tė mundur tė kuptohėt sa mė drejt e tėra.


http://www.youtube.com/watch?v=9J9_ZXur8lE Pjesa e I

http://www.youtube.com/watch?v=wTMQW9UTHTo Pjesa e IINeve Shqiptarve po na vlersojnė si Turqi d.m.th.??!!!!

mos e kuptova dallashė!!!

Pupi
28-02-08, 21:46
Neve Shqiptarve po na vlersojnė si Turqi d.m.th.??!!!!

mos e kuptova dallashė!!!

Jo nuk ėshtė ashtu.

Meqė nuk ėshtė Tema kėtu tė debatohet pėr kėtė qėshtje ndoshat duhet vendosur te Kultura Kombėtare.

D.m.th si e sheh Evropa, pėrkatsisht kanali Teliviziv arte (duhet theksuar qė arte ėshtė njė kanal shumė gjuhėsh-evropian).

Ėshtė tjetėr se si e shohim neve, por ėshtė poashtu me rėndėsi si na shohin tė tjerėt.

Perandoria Biznatine veqse egzistonte, kurė erdhėn Osmanėt. Porse thuhet qė mu kjo Perandoria Biznatine edhe e ndihmoi Perandorin Osmane pėr dėpėrtimin nė Evropė.
Kėtu ėshtė edhe Pikpyetja e madhe!
Shqiptarėt qė nė ato kohėra tė shpėrndar nė vilajete/krahina tė ndryshme, me besime tė ndryshme, e prijės tė ndryshėm!
Sipas kėsaj video-je atėher del qė shqiptarėt pėrfituan nga ardhja e Osmanėve, Pėr atė kohė!
Vėrtet kėtu ka pėr tė thėnė shumė, edhe vetė moderatori i arte thekson qė, kjo ėshtė vetėm njė sipėrfaqėsore

Dilaver
04-03-08, 18:30
27 shkurt

Flm Austria

Gjumashja
08-03-08, 16:55
Danke....:biggrin: ....

Diana007
08-03-08, 21:41
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif