PDA

View Full Version : Kosta Rika


DritonPR
20-02-08, 09:34
Shteti i pare (para Afghanistanit!) qe njohu zyrtarisht pavarsin e Kosoves me 17 Shkurt!!!

spo besoni a??? ja u dha linkun nese nuk besoni ;)

BE LK
20-02-08, 11:30
Shteti i pare (para Afghanistanit!) qe njohu zyrtarisht pavarsin e Kosoves me 17 Shkurt!!!

spo besoni a??? ja u dha linkun nese nuk besoni ;)
Ku eshte linku a?!?!?!?!?!?

>>{SpOnGeBoB}<<
20-02-08, 11:34
ooooooo s`ka rendesi kush eshte i pari edhe njohjen e shtetit kush e bani, vetem nje deshire na mbeti ma na njohten neve shtetin.

Breshka
20-02-08, 12:43
dritonPR linku ku osht aa???? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Arb
20-02-08, 17:03
Flm KostaRike bre!

Ma shume sukses ne Kampionatet e tjera boterore te futbollit!

DritonPR
20-02-08, 18:48
qe kqyreni :biggrin: kqyr aty te
States that formally recognise the independent Republic of Kosovo (16) e paskan qit costa rica e dyta be nonen, po aty po shkrun se me 17 me kohe lokale, dmth ne afghanistan u kon 18 shkurt e ne kosta rike hala 17 shkurt :biggrin:oj kosove oj ta ha loqkkkkkkkkkkkk

DritonPR
20-02-08, 18:49
harrova linkun

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_states_expected_to_recognise_the_Republic_ of_Kosovo#_note-reuters_2

Bjeshka1
20-02-08, 19:44
AJAJAJAJA, COSTA RICA

Costa Rica ėshtė shteti i parė qė njohu Kosovėn e pavarur. Letra e parė e njohjes, ndėrkaq, ka mbėrritur nga Turqia. Deri nė orėt e vona tė sė martės, formalisht Kosova ėshtė njohur nga 18 shtete.

Preshevar
20-02-08, 19:48
AJAJAJAJA, COSTA RICA.

Ishte edhe nė titujt e njė gazete sot :tongue:

Po ēudi se si e pranuan bash me t'17-tin kur dihet qe ne mbremje jan derguar letrat per njohje te pavarsis. Sikur te mos kishin kuptuar mir letrėn :biggrin:Flm Costa-Rica,,,,

Dardan Kastrati
20-02-08, 20:10
Flm shume Costa Rica ......

SoKoLi-i-Maleve
21-02-08, 01:34
Thank you Costa Rica!

Arkza
22-02-08, 13:18
Te Flm Kosta Rika Te Flm shume qe e Njohe Pavarsin e Kosoves !

Te Flm shume qe ja u Lejove Shqiptareve te Festojne kete Dit Madheshtore dhe Historike !

Te Flm Shqiptareve te Kosta Rikas qe keni Perkrah UQK-n Dhe keni dhan te Hollat per Trimat te Kosoves dhe Ata qe jan Bashkangjit Trupat te UQK-es e paqit Faqen e Bardhe !

Te Flm edhe Juve Shqiptareve qe jeni ne Kosta Rike qe i Ndihmuat Kosoven ne Kohet e Veshtira , Po mos te Ishit Edhe ju nuk kishum Arrit kaq Shpejt Deri ketu !Ju Flm shume Gjithe !

Dilaver
04-03-08, 18:02
Shteti i pare (para Afghanistanit!) qe njohu zyrtarisht pavarsin e Kosoves me 17 Shkurt!!!

spo besoni a??? ja u dha linkun nese nuk besoni ;)


17 shkurt Costa Rica njeh shtetin e Kosovės.
O ju rrit ndera Costa Rika.

Virti
08-03-08, 21:41
Gracias Costa Rica! :smile:

Diana007
08-03-08, 21:42
http://www.bgreetings.com/ecards/flowers/thank_you/05.gif