PDA

View Full Version : Politikajt tė dhėnė pas karrigės, E harruan Njohjen e ( mėtejme) Kosovės...


murrizi
05-11-09, 19:57
Derisa kėtyre ditėve vėrehet njė zhurmė, e qė pėr vendet qė janė Shtete qėmoti ,ndoshta edhe e zakont, pėr kosovėn kjo ėshtė njė e fjetur para kohe, e pėr tė dalė gjumi poashtu parakohe e zgjuar lugat. Apo pėr t'ja futur gjumė e fjetė tė gjithė dimrin qė po vjen.

Por jo tė gjithė edhe e kanė (fjetur) harruar Obligimin qė kanė ndaj Shtetit dhe vendit tė tyre.

POLITIK(fjalė e vjeter greke)= Marrje e vendimėve mė rėndėsi pėr Shtetin.
Dhe kjo (marrje e vendimėve me rėndėsi) politikanėve tanė u duket mė e udhės tė merren me pėrzgjedhjen dhe lobimin pėr kadidatėt e komunave, sa tė merren me njohjet e mėtejme, apo edhe sigurimin e kufijve. Derisa dikush e shfrytzon rastin dhe grabit me pllam e pėrqik, pak e ngapak, tapit e kosovės.

Edhe Albin Kurti duket se nuk ishte bėrė RAHAT derisa po vazhdon ti ngushtohet ditė e pėrditė territori i shtetit ku jeton, por as edhe Ambasadori Spahiu nė New York, nga dhe i kishte "dorėzuar" letrat me vulė Presidentit tė SHBA-ve Obama.

Po ne tė tjerėt ?