PDA

View Full Version : Kosovo the young europeans!


Diana007
27-10-09, 20:08
gqEUDeZJSCE&

Domira
27-10-09, 23:27
gqEUDeZJSCE&

Sa bukur sa bukur:smile:

bert
27-10-09, 23:36
5.7 milion euro cmimi. turppppppp

Domira
27-10-09, 23:40
5.7 milion euro cmimi. turppppppp
:eek: kuku bert bert qka fole...shtrejt bre.

egiiiii
27-10-09, 23:49
5.7 milion euro cmimi. turppppppp bert apet tia kuku qfar qmimi,,,

Skyfter
28-10-09, 06:27
Shum video te mir kan bo ...

Here we come, the young Europeans :smile: .....

Makresh
28-10-09, 08:51
5.7 milion euro cmimi. turppppppp


E pash n'euronews, sa kesh tu thon waow sa publicitet i mir, vec kur dul harta e kosoves ! :eek:


Shtrenjt pak, por pse jo ? Eshte terheqse, e nese kjo nevojitet per t'mbledhur njohje te reja atehere ia vlen !

premium
28-10-09, 09:10
5.7 milion euro cmimi. turppppppp
Bert nuk kuptova atė ēmim 5.7
ēmimi i blerjes , apo shitjes se Kosovės

ndersa spoti eshte bukur i perpunum .

BE LK
29-10-09, 10:53
Bert nuk kuptova atė ēmim 5.7
ēmimi i blerjes , apo shitjes se Kosovės

ndersa spoti eshte bukur i perpunum . Spoti eshte i tmerrshem, po ta kishte bere serbia do e kishte bere dhe me te mire !

1 - Spoti paraqet disa njerez modern, qe mundohen te bashkojne dicka artificial mbi nje toke natyrale.

2 - Aty nuk ka asnje simbol te tradits se ketij vendi...

Sipas ketij spoti disa njerez te mbeshtetur nga dikush qe nuk dihet se kush po mundohen te krijojne nje shtet artificial mbi nje toke natyrale dhe gjelberuese dhe me male dhume te vjetra.
Ajo harta aty eshte tregues i qarte se kosova nuk eshte shtet me prejardhej dhe popullsi natyrale aty dhe se shteti i kosoves po krijohet artificialisht nga dikush dhe se ska ndonje origjine te veten si komb/popull i ndare nga ajo cfar ishte me pare.

Si flamuri ashtu dhe reklama jane tregues te qarte se mos pasjes se nje tradite per ate qe flitet, aty po te behej nje reklame per cokollatat milk me ato lopet do ishte ideale, por te krijosh reklamen e nje shteti per te treguar se ajo qe po ndodh eshte dicka natyrale, dhe ne kahun tjeter perdor disa gjera artificiale te lyera me boje dhe se poshte yre fshihet ndryshku qe te krijohet ky shtet, kjo eshte turperuese... !
Aty ka me mijera copa qe mbildhen per te formuar kosoven, kosoven e shqiptareve e formojne mbi 1000 copa te tjera qe kane forma nga me te quditshmet por qe perseri i pershtaten shtetit te ri.
Dikush atyre copave ua gjen vendin, dhe se me vullnet dhe serbet behen "shqiptar", kete na thote reklama !


Qe kur e kam pare mu duk neveritese !!!

Artificiale dhe degraduese per imazhin e kosoves !
Nuk bineden shtetet e tjera dhe njerezit me reklama, se nje popull nuk ngrihet nga publiciteti por nga natyraliteti/tradita e tij !

Madje dhe mjegullat duket sikur vijne nga diku tjeter (ndoshta nga serbia), dhe mjegullat jane artificiale !!!
Ngjyrat e shkrimit Kosove i kane marre nga flamuri serb !!

Turp !!!

Tung !

Makresh
29-10-09, 11:21
Spoti eshte i tmerrshem, po ta kishte bere serbia do e kishte bere dhe me te mire !

1 - Spoti paraqet disa njerez modern, qe mundohen te bashkojne dicka artificial mbi nje toke natyrale.

2 - Aty nuk ka asnje simbol te tradits se ketij vendi...

Sipas ketij spoti disa njerez te mbeshtetur nga dikush qe nuk dihet se kush po mundohen te krijojne nje shtet artificial mbi nje toke natyrale dhe gjelberuese dhe me male dhume te vjetra.
Ajo harta aty eshte tregues i qarte se kosova nuk eshte shtet me prejardhej dhe popullsi natyrale aty dhe se shteti i kosoves po krijohet artificialisht nga dikush dhe se ska ndonje origjine te veten si komb/popull i ndare nga ajo cfar ishte me pare.

Si flamuri ashtu dhe reklama jane tregues te qarte se mos pasjes se nje tradite per ate qe flitet, aty po te behej nje reklame per cokollatat milk me ato lopet do ishte ideale, por te krijosh reklamen e nje shteti per te treguar se ajo qe po ndodh eshte dicka natyrale, dhe ne kahun tjeter perdor disa gjera artificiale te lyera me boje dhe se poshte yre fshihet ndryshku qe te krijohet ky shtet, kjo eshte turperuese... !
Aty ka me mijera copa qe mbildhen per te formuar kosoven, kosoven e shqiptareve e formojne mbi 1000 copa te tjera qe kane forma nga me te quditshmet por qe perseri i pershtaten shtetit te ri.
Dikush atyre copave ua gjen vendin, dhe se me vullnet dhe serbet behen "shqiptar", kete na thote reklama !


Qe kur e kam pare mu duk neveritese !!!

Artificiale dhe degraduese per imazhin e kosoves !
Nuk bineden shtetet e tjera dhe njerezit me reklama, se nje popull nuk ngrihet nga publiciteti por nga natyraliteti/tradita e tij !

Madje dhe mjegullat duket sikur vijne nga diku tjeter (ndoshta nga serbia), dhe mjegullat jane artificiale !!!
Ngjyrat e shkrimit Kosove i kane marre nga flamuri serb !!

Turp !!!

Tung !

Kjo eshte nje kritik sipas shijes tende personale.

Publiciteti eshte i shkurtėr, cfar seleksionoj memorja jon :Nje popull, shumica te rinj, e cila e nderton nje Kosovė tė re ne paqe e harmoni me te gjithe !

Shkurt, e shqip !
Ne e dim qe s'eshte bash keshtu, por kjo eshte vetem nje pub. per tia dhen nje imazh me te mir se c'ka kosova. :wink:

LOJETARI
29-10-09, 11:44
Qe kur e kam pare mu duk neveritese !!!

Turp !!!

Tung !

Edhe mua gjitheashtu BE LK ,lukthin ma rrotulloi .Te pakten te kishin vendosur ndonje simbol prej atyre qe po shfaqen ne Rusi .

BE LK
29-10-09, 12:14
Kjo eshte nje kritik sipas shijes tende personale.

Publiciteti eshte i shkurtėr, cfar seleksionoj memorja jon :Nje popull, shumica te rinj, e cila e nderton nje Kosovė tė re ne paqe e harmoni me te gjithe !

Shkurt, e shqip !
Ne e dim qe s'eshte bash keshtu, por kjo eshte vetem nje pub. per tia dhen nje imazh me te mir se c'ka kosova. :wink:
O makaresh.

Une dhash nje mendim per ate qe eshte bere ne ate reklame !!!

I gjithe problemi qendron tek aftesia jote per ta kuptuar, une nuk kam faj pse ti ke fetem shqisen e te parit dhe jo te menduarit se cfar fshihet pas pamjes !

panta_rhei
29-10-09, 12:55
Spoti eshte i tmerrshem, po ta kishte bere serbia do e kishte bere dhe me te mire !

1 - Spoti paraqet disa njerez modern, qe mundohen te bashkojne dicka artificial mbi nje toke natyrale.

2 - Aty nuk ka asnje simbol te tradits se ketij vendi...

Sipas ketij spoti disa njerez te mbeshtetur nga dikush qe nuk dihet se kush po mundohen te krijojne nje shtet artificial mbi nje toke natyrale dhe gjelberuese dhe me male dhume te vjetra.
Ajo harta aty eshte tregues i qarte se kosova nuk eshte shtet me prejardhej dhe popullsi natyrale aty dhe se shteti i kosoves po krijohet artificialisht nga dikush dhe se ska ndonje origjine te veten si komb/popull i ndare nga ajo cfar ishte me pare.

Si flamuri ashtu dhe reklama jane tregues te qarte se mos pasjes se nje tradite per ate qe flitet, aty po te behej nje reklame per cokollatat milk me ato lopet do ishte ideale, por te krijosh reklamen e nje shteti per te treguar se ajo qe po ndodh eshte dicka natyrale, dhe ne kahun tjeter perdor disa gjera artificiale te lyera me boje dhe se poshte yre fshihet ndryshku qe te krijohet ky shtet, kjo eshte turperuese... !
Aty ka me mijera copa qe mbildhen per te formuar kosoven, kosoven e shqiptareve e formojne mbi 1000 copa te tjera qe kane forma nga me te quditshmet por qe perseri i pershtaten shtetit te ri.
Dikush atyre copave ua gjen vendin, dhe se me vullnet dhe serbet behen "shqiptar", kete na thote reklama !


Qe kur e kam pare mu duk neveritese !!!

Artificiale dhe degraduese per imazhin e kosoves !
Nuk bineden shtetet e tjera dhe njerezit me reklama, se nje popull nuk ngrihet nga publiciteti por nga natyraliteti/tradita e tij !

Madje dhe mjegullat duket sikur vijne nga diku tjeter (ndoshta nga serbia), dhe mjegullat jane artificiale !!!
Ngjyrat e shkrimit Kosove i kane marre nga flamuri serb !!

Turp !!!

Tung !

Varet nga ē'anė e sheh.

Kosovo, the young europeans.
Pra me qėllim nuk thotė NEW, por YOUNG.
Ajo ēka me sė shumti i karakterizon shqiptarėt ėshtė mosha e re e popullsisė, rinia vitale. (pėr mua, vlera e vetme qė ne si komb ia kemi pa hajrin gjatė historisė).

Tė rinjė, tė pastėr, fytyra tė pafajshme e engjullore, tė ēiltėr, ...punėtorė tė zellshėm qė ndėrtojnė tė ardhmen dhe shtetin e tyre tė ri.

Mesazhi bazė: Edhe ne jemi sikur ju qė po na shikoni. Mjafton tė na njihni! :smile:

Tė tjerat...
...nuk vlejnė pėr kėtė reklamė, sepse kjo ėshtė punuar pėr shikuesin joshqiptar.

Normal, gjithmonė ka vend pėr vėrejtje... jo pse Kosovo e jo Kosova... jo pse imazhi dhe muzika kaq "british"... po nejse... nuk ėshtė keq si fillim.

Makresh
29-10-09, 13:36
O makaresh.

Une dhash nje mendim per ate qe eshte bere ne ate reklame !!!

I gjithe problemi qendron tek aftesia jote per ta kuptuar, une nuk kam faj pse ti ke fetem shqisen e te parit dhe jo te menduarit se cfar fshihet pas pamjes !

Oho O BE LK ?

Ti na dha nje mendim, shume mir, perderisa ti na jep nje mendim ne mund ta komentojm apo jo ? Perndryshe do e kishe majt ne mendje at mendim dhe nuk do te kishim cituar lidhje/palidhje, a ta rroki qishti ?

pranveruesi
29-10-09, 14:37
...spot eshte nje blof shume i shtrenjte shume me shume i ngjasone nje fillim filmi romantik te hollywood-it, shume pak ka shfaqje kultura e lashte Shqipetare e ketyre trevave, per nje shikues evropian apo ta marre gjerman eshte si nje loder putzzel qe ne fund regjisori e quane kosovo qe keshtu se quajn 95% e popullsis se ati vendi...

...me siguri se ku deshtim kaq i shtrenjte duhet te jete nje leksion per ata qe kane dhen kaq shume para se nje i huaj nuk mund ta paraqet kulturen tone...

...ne kemi shume kenge dhe melodi te bukura do te duhej te pakten te fillone me nje kenge Shqipe apo nje melodi te Shotes, pasi kjo e fundi disa here ne evrope ka zene vendet e para...

...kane thane pleqt se me k... te huaj nuk mund hine dhanderr dhe na me satch satch te hamomit smund te hyme ne evrope duke shpenzuar pasuri marramendes...


...jame i bindur thelle se nje grup regjisoresh apo edhe nje regjisore i vetem Kosovare apo Shqipetare apo ballkanas shume me mire do kishte bere prezantimin e vendit tone, sesa nje jehud me ideale fantastike aspak te kapshme me realitetin asnje plis nuk figurune ne kete dhe thuaje asgje Shqiptare


vertet nje turp...


tungiiii

BE LK
29-10-09, 15:17
Oho O BE LK ?

Ti na dha nje mendim, shume mir, perderisa ti na jep nje mendim ne mund ta komentojm apo jo ? Perndryshe do e kishe majt ne mendje at mendim dhe nuk do te kishim cituar lidhje/palidhje, a ta rroki qishti ?
O makaresh, rri urte ti e mos hyj ne keto debate !

Urata
31-10-09, 23:05
yYiYfqYoga0&feature=related

m'shkuen lotet...! edhe nga inati e edhe nga e mira..!

tha: "they are very polite....."


ps: po pse a nuk patem edhe ne njerez tane ti merrnin 5.7 milion a...?!!!!

murrizi
31-10-09, 23:50
Hajt Urat mos e bo t'modhe edhe ti pėr 5,7, bile une kisha thon me bo rrafsh ,pa kusur hiq.

Skyfter
01-11-09, 09:06
Arti-menyra dhe arma me efektive e artistave:biggrin: politikan eshte diplomatia, moto: gjithmon neutral baras me sukses!


Puna profesionale eshte e shtrenjt, mos te ju vjen cudi nese them se nuk eshte edhe aq shume e madhe kur eshte ne pyetje dicka me e madhe se leku :confused: .

Tinky-Winky
01-11-09, 11:23
Pes miljion evra n bisht t sores azemti reklamen qi e paskan boe mare kta lirisht munen me shkue edhe en hollivud e mi kompleksue ekrant me vizhuall efekts tridimensional po bota e din se na voten ja jepim qobanave keshim me fore t killafta tvala mala showit edhe e nigojm zanfinen.shnetje

DEA
01-11-09, 18:14
Kritikat i kem ne maje te gjuhes.............Mendim i imi, ne shikim te pare te ketij spoti, rrenqethje trupi, kenaqesi, ne nivel, profesionalizem dhe thash me veti ky spot patjeter do te bej buje tek vendet tjera.
Pak me vone i pash kritikat e popullit tone thash zor e ka valla, se na kem principe, qe pa e dhane nje kritik qe me u deshmu kishe na dina qka eshte mire e qka eshte keq se lojna.
Fjala urte popullore " fol e mshoj vetit"