PDA

View Full Version : KOSOVA ėshtė AMERIKĖ


Fshatari
04-07-08, 10:07
Nė ēdo cep tė shtetit tė Kosovės, nė ēdo vend me njė varrezė tė vetme shqiptare, nė gjithė territorin e Ilirisė sė rėpagėzuar "ballkan", sot mė 4 Korrik 2008 janė ngritur flamujt kombtarė shqiptaro-amerikanė. Nga helikopteri Apach ku ndodhet korrespondenti ynė sot vėrehet vetėm ky dekor i mrekullueshėm me rreth 14 milion flamujt kombtar shqiptaro-amerikan dhe mbishkrimi i vetėm qė i shoqėron kudo: Urime 4 Korriku, dita e pavarėsisė!
Aty-kėtu vėrehet shtiza e flamujve me plotė yje(mbi 50) e ngulitur thellė nė grykėn e zanierit, sollanės, tadiēit, fajtoviēit... e cila gadi ua ka zėnė frymėn!Vapa e madhe qė po mbretėron sot nė trojet e bekuara shqiptare e bėn edhe mė patetike kėtė skenė tė tmerrshme pėr ta!
Rrallėherė, asnjėherė, njerzimi nuk kishte asistuar nė njė spektakėl aq tė kontrastaur sa ky qė shihet sot kude : lart nė piedestal, festohet fuqishėm e me furi pavarėsia e shtetit mė tė ri nė botė; posht, nė pleh, rrjedh njė lum me lotė krokodili prej skllavėsh tė mjerė!

BE LK
14-07-08, 08:43
Nė ēdo cep tė shtetit tė Kosovės, nė ēdo vend me njė varrezė tė vetme shqiptare, nė gjithė territorin e Ilirisė sė rėpagėzuar "ballkan", sot mė 4 Korrik 2008 janė ngritur flamujt kombtarė shqiptaro-amerikanė. Nga helikopteri Apach ku ndodhet korrespondenti ynė sot vėrehet vetėm ky dekor i mrekullueshėm me rreth 14 milion flamujt kombtar shqiptaro-amerikan dhe mbishkrimi i vetėm qė i shoqėron kudo: Urime 4 Korriku, dita e pavarėsisė!
Aty-kėtu vėrehet shtiza e flamujve me plotė yje(mbi 50) e ngulitur thellė nė grykėn e zanierit, sollanės, tadiēit, fajtoviēit... e cila gadi ua ka zėnė frymėn!Vapa e madhe qė po mbretėron sot nė trojet e bekuara shqiptare e bėn edhe mė patetike kėtė skenė tė tmerrshme pėr ta!
Rrallėherė, asnjėherė, njerzimi nuk kishte asistuar nė njė spektakėl aq tė kontrastaur sa ky qė shihet sot kude : lart nė piedestal, festohet fuqishėm e me furi pavarėsia e shtetit mė tė ri nė botė; posht, nė pleh, rrjedh njė lum me lotė krokodili prej skllavėsh tė mjerė!


Si nuk thote kush, Kosova eshte Shqiperi bre, por te gjithe kosova eshte Amerike :frown: !
I rroft lufta patrioteve shqipetar, por keta trimat e sodit po dorezohen vete :biggrin: !

MemphiSx
15-07-08, 14:36
Si nuk thote kush, Kosova eshte Shqiperi bre, por te gjithe kosova eshte Amerike :frown: !
I rroft lufta patrioteve shqipetar, por keta trimat e sodit po dorezohen vete :biggrin: !

Shuj mos i prek n'tel,se hala e kan iden e Bashkimit te Trojeve Shqiptare,bile bile Qamerin e kan n'Zemer :D

BE LK
16-07-08, 07:55
Shuj mos i prek n'tel,se hala e kan iden e Bashkimit te Trojeve Shqiptare,bile bile Qamerin e kan n'Zemer :D

Me keto patriotat e sodit besoj se po te duan dhe me mongoline na bashkojne :tongue::biggrin:!

p.s.

R'n'oft shqiperia amerike :biggrin::tongue:!

pirro
16-07-08, 09:53
Kosova eshte IRAN, IRAK, SIRI, ARABI, Kosova i ka pantollonat trefertal.

Kosova eshte sikur keto shtete se i cekem .... pune e madhe qe nuk na kan njoft PAVARSINE, ne fund te fundit feja eshte cka eshte.

premium
16-07-08, 10:25
Amerika tė kčrkon nė atllasin gjeografik Kosovėn nuk dot gjenin a egziston.... pėr ndryshe munden me gjet bazėn Amerikan nė Kosovė qė egziston.
-Shumė e kėrset Amerikės Kosova apo populli Kosovar ... mos tė ishte BONSTILLI njė bazė e tyre pa pare.

Fshatari
16-07-08, 10:27
Amerika tė kčrkon nė atllasin gjeografik Kosovėn nuk dot gjenin a egziston.... pėr ndryshe munden me gjet bazėn Amerikan nė Kosovė qė egziston.
-Shumė e kėrset Amerikės Kosova apo populli Kosovar ... mos tė ishte BONSTILLI njė bazė e tyre pa pare.
Shumė e drejtė kjo: Kosova asht bazė amerikane n'Evropė.