PDA

View Full Version : Gezuar Pavaresija!


vuthjanja
17-02-08, 14:01
Sot Eshte Nje Dite E Madhe Per Tere Popullin Shqiptare;prandaj Kosovare Ku Do Qe Jeni E Gezofshi Pavaresin;ju Dhe Gjithe Shqiptaret Ane E Kend Botes;kjo Dite E Pritur Me Shekull;edhe Njehere Urime Dhe Pergezime Pavaresija!deshiroj Qe Tani E Tutje Te Jeni Edhe Me Te Bashkuar Se Cdohere Me Pare!

turisti
21-02-08, 22:06
http://www.rtv21.tv/site/img/images/content/marketing/pavaresine.gif

Kaqanikasja
16-02-11, 15:36
http://i134.photobucket.com/albums/q108/marj69/Flags%20of%20the%20World/Europe/Kosovo.gif

Urime ditelindja e tretė e Republikės sė Kosovės

~AnnA~
16-02-11, 18:30
Urime te gjitheve!

tipi engjellor
16-02-11, 18:56
urime te gjitheve edhe nga une pavarsia

instruktori
16-02-11, 19:46
urime

Dallandyshja_718
17-02-11, 04:23
Kosove, gezuar ditelindjen e trete! Urime dita e pavaresise te gjithve!

YanYan
17-02-11, 05:38
URIME PAVARESINE KOSOVE!!!

:smile:

Hajra
17-02-11, 08:29
Urime pavarsia e Kosoves!
Lavdi Deshmoreve te Kombit!

Giovanni
17-02-11, 09:54
http://images.lirenti.com/out.php/i13487_1zwopih.jpg

lazdrani
17-02-11, 10:51
Gezuar Trevjetorin Kosova jone...Urime per gjithe shqiptarin anembane botes.

Makresh
17-02-11, 14:17
Urime me ēkurte belulin.


ERdpUgXSWL0&feature=fvst

Hajra
17-02-11, 14:26
http://www.youtube.com/watch?v=LCk2ptyQl1w

jEtA_1
17-02-11, 14:51
Urime Pavarsia E Kosoves

vjeshta
17-02-11, 15:10
http://www.knaqulive.ch/fotos/Flamuri_kosoves.jpg

murrizi
17-02-11, 15:23
Urime me kurte belulin.


watch?v=S7_3z-Ve-pQ

Oooo flm z. makresh flm

murrizi
17-02-11, 15:27
Urime me ēkurte belulin.


http://www.youtube.com/watch?v=S7_3z-Ve-pQ&feature=related

o flm flm z. makresh

Peja-Boy
17-02-11, 15:28
Urime Popull shpresoj qe vitet ne vazhdim te mos jen sikur keto 2 vitet e kaluara !

natyra
17-02-11, 15:39
Urime kosov-3 vjetori Pavaresis,ne krye me PRISEDENTIN "ANTISHQIPTAR-RUS"Bexhet Pacollin:LOOOOOOOOOL

Kosove e mjera Kosov!
"Kriminelat t'kan marr ne dor"
Kosove o lule e bardh
(e veshur me te zez),
Te shkoi jeta gjithemon ne terr
Ku e ke QEVERIN o nan-kosove?
,,,,a mos (droga) ti ka nxan!
Ku i ke vashat shtat selvi
,,,,,trafikim tuj ba tregti
moralin shesin, per pasuri
Po, kultura ku te mbeti
...eshte bere mike me peshqi detit!
A,Harrove, qe je SHQIPTARE
gjuhen,kombin
Ilirin-Dardane!!!
.....nder me shekuj u masakrove
kurr lirin se fitove
kesaj nan si thon liri,
demokraci,as pavaresi,
qeveritart armikun,te sollen n'shpi!
.....I bein nder ne kry te venit
E liris ku po t'ja len renin?
11-vite,qe i gezove
....me dashje, pa dashje u verbove,
kush jen keta qe luajn me fatin?!!!!!!!!!
Po ta kthein "dhembjen e lotin"
(me helem te zi po ta mbushin goten)
"Bexhet Pacollin"e vraft Zoti
Nese,t'shkel mbi gjak deshmorit!.

Se ky popull me s'duron lot!
Don lirin qe fitoi....
...me gjakun e djemve qe pagoi
Ai qe shkel mbi ket gjak
Kurr prej Zotit, hajr mos paft.
Ke kujdes o Pacoll,
Me fatin e kosoves,mos bej loje!
"Gruan sllave, (le n'rusi)
SE,T'PERZEM ATE,DHE TY.


.......dedikoi
Rugovase-HAJLA
......DARDANI

LuLjaa
17-02-11, 15:49
aVHXTx2ZfTA


Urime Kosovė
..... 3 Vite Pavarėsi

valiii
17-02-11, 16:08
Im so prod to be kosovar :))

A ka ma mire se me jetu ne Kosove
aty ku njerezit vleresohen me pak se nje lope.

Aty ku te vjedhe shteti hap en hap
aty ku populli gjendet ne kollaps.

Aty ku standardi jetsore ia kalon Norvegjise
aty ku pagat jane te Tanguzise.

A ka ma mire se me qene kosovar
kryeminister Thaēin e Bexhetin kryetar.

Qohuni motra e qohuni vllazni
nisjani valles festoni pavaresine.

Muzika 'do daske' e kurr mos te nalet
jemi te paret, popujte tjere le t'kallen.

Naki
17-02-11, 19:31
Urime Ditelindja e Trete e Pavarsise Kosove,
me shprese qe Atdheu i jone te ndertohet dhe zhvillohet ,te kete Mireqenje te mire per te gjithe Qytetaret ne qdo segment te jetes.
Kosove e dashur,Vendlindja e jone do te deshironim te rritesh dhe te zhvillohesh si me se miri ,qe te kemi lakmi dhe te mburremi me te arriturat.
Dhashte Perendija qe te mbizotoje Arsyeja dhe Klasa Politike te zgjohet nga Agonia-Apatia dhe te jete ne sherbim te popullit .Te krijoje Politika te avancuara ne dobi kolektive te behem Zot i vetevetes,te dijme te mbrohemi dhe te krijojme strategji diplomatike duke penguar te mos zbehet imigji i Kosoves perballe nje marketingu te eger serbosllav.

Bashkekombas te dashur kudo qe te jeni gezuar Ditelindja e trete e Pavarsis!

Naki

Amina
17-02-11, 19:32
http://i.ytimg.com/vi/308B4ebAK4E/0.jpg

Llapjani_HH
17-02-11, 19:36
Pėr cilėn pavarsi ėshtė fjala?

30% tė territorit tė Kosovės e sundojn shkiet, dhe qeveria e korruptueme nuk ka qasje aty.

Kryetar po na bahet bashkpuntori i shkieve dhe rusve Behgjet TITO Pacolli, etj,etj.

Kosova hale nuk ėshtė e pavarur, Kosova ėshtė e okupueme nga hajnat dhe kolaboratorėt Shqiptar nė bashkpunim me miqt e shkieve.

Guri i madh
17-02-11, 20:03
Pėr cilėn pavarsi ėshtė fjala?

30% tė territorit tė Kosovės e sundojn shkiet, dhe qeveria e korruptueme nuk ka qasje aty.

Kryetar po na bahet bashkpuntori i shkieve dhe rusve Behgjet TITO Pacolli, etj,etj.

Kosova hale nuk ėshtė e pavarur, Kosova ėshtė e okupueme nga hajnat dhe kolaboratorėt Shqiptar nė bashkpunim me miqt e shkieve.e lul ka me mbet behgjeti kur te rritet aj SERGEJ qe ishte i vogel

Hajra
17-02-11, 20:51
4GKBRd5nnR8&feature=player_embedded#at=218

Guri i madh
17-02-11, 21:00
4GKBRd5nnR8&feature=player_embedded#at=218


ket video e transmetojn edhe do tv te hujat na pershkrujn si njerz qe nuk dojna me pas ligj ose e pershkrujn kosoven si teksasi para 300 viteve

Daglasi
17-02-11, 23:00
Edhe nga une me kete kenge,

http://www.youtube.com/watch?v=4Rgbk0dSnbY&feature=related

Guri i madh
17-02-11, 23:17
shum i ndegjoj radiot edhe TV


po disi kjo keng nuk po transmetohet qe ishte hit deri von


http://www.google.de/images/icons/sectionized_ui/play_c.gif
(http://www.google.de/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DX0hVahf9yNM&rct=j&sa=X&ei=w51dTcTTNoeusAOrmO3ICA&ved=0CCsQuAIwAQ&q=jo++nuk++ndahet++mitrovica+++shkurte++fejza&usg=AFQjCNE8ORowM0jO9S6KbSf0Q_lwF_dkFA)Shkurte Fejza - Jo Nuk Ndahet Mitrovica (http://www.youtube.com/watch?v=X0hVahf9yNM)

thellenza
17-02-11, 23:56
Urime 3 vjetorin e pavarsise te gjithe anetareve te forumit si dhe te gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen.

Qe gezimi yne te jete edhe me i madhe per kete dite te shenjte mos t'i harrojme edhe disa pune qe na kane mbete ne gjysem.

http://www.youtube.com/watch?v=UkbCJ78QRk4&feature=related

Ju pershendes permes tingujve te kesaj kenge.


:smile:

tipi engjellor
17-02-11, 23:58
gezuar te gjitheve pamvarsia

King_Gentius
18-02-11, 04:02
GEZUAR PAVARESINE NGA BOSTON USAAAAA! :)
http://i4.photobucket.com/albums/y105/King_Gentius/Kosova%20Independence%202011/PavaresiaeKosoves2011002.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y105/King_Gentius/Kosova%20Independence%202011/PavaresiaeKosoves2011018.jpg

halla e madhe
18-02-11, 07:57
Kosove,e gezofsh pavaresine ne te ardhmen!....per keto tri vite shume pak u realizuan premtimet,e vertetuan bota se akoma nuk jemi te gatshem te behemi shtepi e forte me themela te forta :(

jadore
18-02-11, 15:12
http://www.youtube.com/watch?v=PvNikYWH2lMMos te shkilet ne gjakun e te pa fajshmeve nuk na e fal Perendija e as Historia. thote Noli

Llapjani_HH
18-02-11, 19:54
shum i ndegjoj radiot edhe TV


po disi kjo keng nuk po transmetohet qe ishte hit deri von


http://www.google.de/images/icons/sectionized_ui/play_c.gif
(http://www.google.de/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DX0hVahf9yNM&rct=j&sa=X&ei=w51dTcTTNoeusAOrmO3ICA&ved=0CCsQuAIwAQ&q=jo++nuk++ndahet++mitrovica+++shkurte++fejza&usg=AFQjCNE8ORowM0jO9S6KbSf0Q_lwF_dkFA)Shkurte Fejza - Jo Nuk Ndahet Mitrovica (http://www.youtube.com/watch?v=X0hVahf9yNM)

Guri i madh kjo u kan hit para votave, e tash Hashimi me Behgjetin ishin tu e komponue ni tekst t'ri:
o s'na duhet Mitrovica

Edhe n'rusisht bile e kishin njet me knue.

Guri i madh
18-02-11, 20:19
Guri i madh kjo u kan hit para votave, e tash Hashimi me Behgjetin ishin tu e komponue ni tekst t'ri:
o s'na duhet Mitrovica

Edhe n'rusisht bile e kishin njet me knue.more une ma shum po dyshoj tek tjert se BEHXHETIN e njohim per miqsi me rust ,e as vet se mohon qe e ka at miqsi


po qka me bae do tjer qe misin me serrbin ende po e mbajn e ne anen tjter paraqiten patriotat ma te mdhenj

kosova politikisht esht degradue pas shpalljes se PAMVARSIS po mendoj mbrenda ne kosov po edhe ne politiken nderkombtare

para shpalljes se PAMVARSIS ishim viktim tash jena agresor popull qe ban gjenocid

Gentiani
18-02-11, 23:00
ne emer te fourpeaces :biggrin: makreshit edhe une normall :biggrin: sot po ua urojme pavaresine edhe e kena shty per nje dite me vone kastile, mos me lene me nje dite ku e ka lixue Hasha perrallen :biggrin:

SF0mo5jliWo&feature=player_embedded

Shnetje prej qiknenaj "granices" tu Muqibabes :tongue:, e natane ja keni ... edhe mamajen qisajna pavarsise per tri vite, po ta kishin me shume :tongue: phuuuuuuuuu edhe xhigericen ja kishin marue ... :frown:

Shqiptare_ne_Turqi
19-02-11, 00:08
Situata aktuale e Kosoves e shendruar ne pesimizim tek njerezet e Kosoves,shifet se dhe ne postimet e shum antarve te Dardanis qendron,po ashtu .
Na dhemb,se ne Kosove me pergjithesi,e sidomos tek politikberesit ende nuk u ngrit vetedijesimi ne shkallen e duhur,qe t'i vene interesat e pergjitheshme mbi ato te pjesshme,interesat kombetare mbi partiake dhe interesat e shtetit mbi krahinore dhe regjionale !!

Nuk dua ti pershkruaj ketu endrrat e mia dhe me siguri te shumices Shqiptarve per Shqiperine Etnike ( per momentin si endrra te largeta ) Por,nuk mundem te mos e shkruaj se,nese vazhdojn te qendrojn kaq te pa ndergjegjeshem lideret Kosovare do t'na behet enderr dhe Mitrovica e dikurshme !

Nuk mundem t'ua uroj askujt kete gjysem pavaresi ...!

m'falni !!

Gentiani
19-02-11, 15:45
O Shqiptarja e turshise, :smile: po sa per adet de, se qatyne politikabersave si e meritojne, per te ju derguar urimet sa per vetedijen qe kane!

Ama kurre, kurre e as ne enderr nuk do e kisha paramenduar se bie ne kete gjendje dhe nivel shteti i Newbornes!

Jo urrejtje, ama zhgeeeeenjiiiiiiiiiim dhe te ngrijne edhe ndjenjen, sa edhe kur ti permendet emri te duket sikur po flitet per ndonje vend te Baltikut, Moldavi a ēfare hamam shtetesh jane ? :mad:

Shqiptare_ne_Turqi
20-02-11, 11:58
Gentius :D !

Sa per adet,sa per adet amo,po ju hyn vehtja n'huj,..politikaberseve de !!nemelazem ..! :D

Ngo Gentian,urrejtje jo per as kende,!! Por une per vehti, kam dhe zhgenjim dhe frike nga politikabersit sepse,nese nuk e ndryshojn konceptin e te menduarit,veprimit ne vendimmarje,do te humbem shum dhe me tutje ...!

Serbia e Serbet po " punojn " seriozisht,ne arenen nderkombetare,apo jo... !!