PDA

View Full Version : Republika e Nauruse


lazdrani
23-04-08, 16:30
http://www.rtklive.com/img/cnt/news/flag_rebublic_nauru-170X130.gif Misioni i Pėrhershėm i Republikės sė Naurusė nė KB e ka njoftuar Presidentit e Republikės sė Kosovės, dr. Fatmir Sejdiu, se ky vend, qė shtrihet nė perėndim tė Oqeanit Pacifik dhe ėshtė anėtar i OKB-sė, ka vendosur ta njohė Republikėn e Kosovės - si shtet tė pavarur dhe sovran dhe tė vendosė marrėdhėnie diplomatike me vendin tonė. Lexo nė tėrėsi letrėn e Misionit tė Pėrhershėm tė kėtij shteti nė KB dėrguar Presidentit Sejdiu: Misioni i Pėrhershėm i Republikės sė Naurusė nė Kombet e Bashkuara

Misioni i Pėrhershėm i Republikės Nauru nė Kombet e Bashkuara shpreh komplimentet e tij pėr Qeverinė e Kosovės dhe ka nderin t’i referohet korrespodencės nga Shkėlqesia e tij, z. Fatmir Sejdiu, President i Republikės sė Kosovės, tė datės 17 shkurt 2008, adresuar Shkėlqesisė sė tij Dr. Kieren Keke, Ministėr i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Naurusė, lidhur me propozimin pėr ta njohur Kosovėn si shtet tė pavarur, pėrfshirė vendosjen e marrėdhėnieve tė plota diplomatike.

Misioni i Pėrhershėm i Republikės sė Naurusė ka kėnaqėsinė ta njoftojė Qeverinė e Kosovės lidhur me vendimin e Qeverisė sė Naurusė qė ta njohė plotėsisht Republikėn e Kosovės - si shtet tė pavarur. Pėr mė tepėr, Qeveria e Naurusė pranon propozimin pėr vendosjen e marrėdhėnieve tė plota diplomatike dhe misionit diplomatik, nė bazė tė Konventės sė Vjenės mbi Marrėdhėniet Diplomatike.

Misioni i Pėrhershėm i Republikės sė Naurusė nė Kombet e Bashkuara shfrytėzon kėtė rast tė shprehė konsideratat e tij mė tė larta pėr Qeverinė e Republikės sė Kosovės.

New York

Misioni i Pėrhershėm i Republikės sė Naurusė nė Kombet e Bashkuara.

gjini
24-04-08, 10:10
Nauru eshte nje vend shum i vogel por me poziten ma te mire ne mesin e oqeanit te qete ku shtihen nje numer i madhe i ujdhesave e nder to edhe Kiribati e Ishujt Solomon dhe Tuvalu.
Nga ne ketu ju dergojme te fala shum dhe nje THEKS te madhe.

Dilaver
25-04-08, 12:44
Shyqyr qė ra kjo pavarėsi se kurr emrin nuk ja paskan ndie kėtij vendi.

Flm Republika e Naurusė.

Preshevar
25-04-08, 12:53
Nje THENK's edhe nga une, :smile:

Dardan Kastrati
25-04-08, 13:00
Republika e Nauruse tė flm ....

Urata
25-04-08, 13:12
Shyqyr qė ra kjo pavarėsi se kurr emrin nuk ja paskan ndie kėtij vendi.

Flm Republika e Naurusė.
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa...!

Preshevar
25-04-08, 13:22
Republika e Nauruses,

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/96/LocationNauru.png

Aj qe e gjen udhen per me shkue 5-qe e ka :biggrin: