PDA

View Full Version : Rrėfimi i Pullazxhiut tė Amerikės.


Makresh
14-07-10, 07:38
Ne rubrikėn e Pavarėsis sė Kosoves mendoj qe duhet merr pjes edhe Florin Krasniqi qe dha nder kontributet me te mdhaja ne furnizimin e ushtrisė ēlirimtare te Kosoves.

Florin Krasniqi eshte nje emigrant nga Amerika i cili u be i famshem kur u diktua qe deportonte me ton armesh nga Amerika per ne Kosove me aeroplane civile duke ndalur neper zvicėrr e itali para se te arrinte ne Shqiperi ! Edhe aq e pabesueshme sa mund te tingllon, historia e tij eshte e vertet !

Po si i'a filloi keti aktiviteti ?
Cfar mendon sot per lirinė e kosoves ?
.... per ata qe i vjodhen meritat e luftes ēlirimtare ?
.... per shtetesin e Kosoves ?
.... per qeverit e Kosoves ?
.... per ri-Roberimin e Kosoves ?
.... per perceptimet e shqiptareve ndaj miqėve Amerikan, Kforit dhe te Tjereve ?!


Ju uroj qe ta ndjekni ne emisionin Rubikon te Adriatik Kelmendit (KTV).

Tema : FLORIN KRASNIQI – Rrėfimi i “Pullazxhiut tė Amerikės”


http://www.kohavision.net/web/index.php?koha=lexo&category=7&id=30

jadore
14-07-10, 11:37
Ne rubrikėn e Pavarėsis sė Kosoves mendoj qe duhet merr pjes edhe Florin Krasniqi qe dha nder kontributet me te mdhaja ne furnizimin e ushtrisė ēlirimtare te Kosoves.

Florin Krasniqi eshte nje emigrant nga Amerika i cili u be i famshem kur u diktua qe deportonte me ton armesh nga Amerika per ne Kosove me aeroplane civile duke ndalur neper zvicėrr e itali para se te arrinte ne Shqiperi ! Edhe aq e pabesueshme sa mund te tingllon, historia e tij eshte e vertet !

Po si i'a filloi keti aktiviteti ?
Cfar mendon sot per lirinė e kosoves ?
.... per ata qe i vjodhen meritat e luftes ēlirimtare ?
.... per shtetesin e Kosoves ?
.... per qeverit e Kosoves ?
.... per ri-Roberimin e Kosoves ?
.... per perceptimet e shqiptareve ndaj miqėve Amerikan, Kforit dhe te Tjereve ?!


Ju uroj qe ta ndjekni ne emisionin Rubikon te Adriatik Kelmendit (KTV).

Tema : [B]FLORIN KRASNIQI – Rrėfimi i “Pullazxhiut tė Amerikėshttp://www.kohavision.net/web/index.php?koha=lexo&category=7&id=30


keto qene 54 minutat me te cmushme qe mbaj mend qe ndonjehere mediat tona na kane transmetuar..
thene shkurte , ky prerdikim eshte bibla dhe kurani i shqiptarit te pas luftes ..uroj qe se paku, me se paku 2 x ne dite te degjohet nga gjithesecili banorene mengjes dhe ne mbremje , ne mos per tjeter per motiv dhe ringjallje te krenarise individuale e me pas kombetare.
personalisht mua kete me ofoj ..me zgjoj ndjesine e topitur qe pediteshmeria shqiptare keto 4 vitet e fundit me pat zhdukur dhe ate krernari qe kisha.
aferim i lumte.

Arb
14-07-10, 14:44
Florini i ka ra pikes ne shumicen e ceshtjeve qe permendi.

E keqja eshte se Florini nuk eshte ne grupin e atyre qe i dhimbet aq fort Kosove.

Dhimbja me e madhe per te eshte se keta pushtetaret e opozitaret nuk i ofruan vend per bizneset e tij ne Kosove.

murrizi
14-07-10, 16:20
Pse more u dasht me ardhė ky far Florini me ju tregue gjitha kėto nė televizor ?
Po une qė pes vjet more po u tregoj e ju po m'gjuhni si ēakaj.

Izraeliti
14-07-10, 19:33
Pėr mendimin tim ky nuk i ka tė sakta kėto teza politike. Nuk mė duket e drejt ajo qė thotė pėr tėrėsinė territoriale tė Kosovės e as krahasimin e Kosovės me Francen. Pajtohna me atė qė tha, vetėm rrethė servilizmit tė tepėrt.

Ndėrsa sa i pėrket kulturės dhe krenarisė sė popullit shiptar pothuajse i'a fut kot. Kėto komente mund ti bėnė njė njeri i painformuar mirė.

panta_rhei
14-07-10, 20:34
Pse nuk e shkruajtet titullin bile "Rrėfimi i Pulaxhiut..."?!

4peace
14-07-10, 21:25
***

A paska ende keso njerezish tu Kusova a?

Ja paska ftofe du fmive "filluzofa" tu rofumit durdhanija, ci po shiten shum t'mecem, t'informum e sene vene...


Ku shkoj ky fare rrumizi, bre...

...ci na myti me plot tema cysh po na ndimon amilika tuj zonen "telorrista" islamika...

***

murrizi
14-07-10, 21:28
***

A paska ende keso njerezish tu Kusova a?

Ja paska ftofe du fmive "filluzofa" tu rofumit durdhanija, ci po shiten shum t'mecem, t'informum e sene vene...


Ku shkoj ky fare rrumizi, bre...

...ci na myti me plot tema cysh po na ndimon amilika tuj zonen "telorrista" islamika...

***

Ti nuk je more terrorist, pse t'paskna prek une tye rastėsisht as qė e kom boe men pėr zoten.

4peace
17-07-10, 07:07
Ti nuk je more terrorist, pse t'paskna prek une tye rastėsisht as qė e kom boe men pėr zoten.

Si nuk e paske ditur ti, ore djale dai?

Une jam prej atyre me te serteve (ama ti s'me njeh, ende jo).


Une jam terrorist kunder cdo te keqe, padrejtesie...pa marre parasysh kush i ben ato...edhe therrat i terrorizoj une:rolleyes:***

Gentiani
17-07-10, 13:44
pos asaj pjeses me llovaqka ne ballon :biggrin: sikur ne prikulice te traktorit, pjesa e tjeter tregon qe tu Kosova pak, ama shume pak ka njerez qe thone ate qe mendojne, sikur rasti i zoterise ne fjale!

Respekt mund ti them dhe te i lumte!

halla e madhe
18-07-10, 11:12
..valla Florin djali, hallall te kofte,po ta kishe pas ti naj percjelles te akademise ushtarake kushedi ku ish Kosova sote!

Ps:tash po me pelqen kjo kenga,"ndale nene mos ke frige,se ke djem ne amerike"..paska paska:wink:

4peace
18-07-10, 11:38
pos asaj pjeses me llovaqka ne ballon :biggrin: sikur ne prikulice te traktorit, pjesa e tjeter tregon qe tu Kosova pak, ama shume pak ka njerez qe thone ate qe mendojne, sikur rasti i zoterise ne fjale!

Respekt mund ti them dhe te i lumte!


S'e paske ngu mire, Gentian.

Ai punen e llovaēkave e shpjegoj shume mire: Duhet se pari te regjistrohesh ne shoqaten e gjahtareve (te behesh edhe ti gjahtar) edhe blene llovaēka sa t'dush (sipas ligjit amerikan t'asaj kohe, viti 1998/1999, si gjuetar qe je, ke te drejte me e marre ēiften [maksimalisht dy] me vehte n'aeroplan).

Jo valla, vec kush ja ka inatin, se boll djale i drejte (shume te ralle jane per momentin kesolloj njerezish ne Kosove e gjetke) e realist ishte.

A e verejte gazetarucin (me fillozofi servile) si nderhynte... atij (gazetarucit) i dridhej trupi nga frika se cfare thoshte ky per amerikanet...Fiu, fiu i bente...sikur shumices se dembelave (parazitave, servilave) kusovarė...:confused:

Kesolloj Florinash i duhen narodit t'newbornit!!!


***

Gentiani
18-07-10, 11:44
S'e paske ngu mire, Gentian.

Ai punen e llovaēkave e shpjegoj shume mire: Duhet se pari te regjistrohesh ne shoqaten e gjahtareve (te behesh edhe ti gjahtar) edhe blene llovaēka sa t'dush (sipas ligjit amerikan t'asaj kohe, viti 1998/1999, si gjuetar qe je, ke te drejte me e marre ēiften [maksimalisht dy] me vehte n'aeroplan).

Jo valla, vec kush ja ka inatin, se boll djale e drejte (shume te ralle jane per momentin kesolloj njerezish ne Kosove e gjetke) ishte.


***

Eshte e mundur, te me kete ikur ajo pjesa e pare pa vemendje, ama ne pergjithesi vetem Rrespekt mund ti thuhet...eshte shume e vertete qe njerez te tille jane te paket...!

Arb
19-07-10, 18:18
http://video.kosovapress.com/beta/?cid=1,7,16795#video