PDA

View Full Version : Sao Tome njeh pavaresine e Kosoves


Fshatari
17-03-12, 10:44
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWc7S6Mv-AZh1Ne9VAlmSw9TsSMNFwDBFSM3Sn5L2sJbLbxg0RSao Tome dhe Principe ėshtė shteti i radhės qė e ka njohur Kosovėn. Burime tė portalit Indeksonline brenda MPJ-sė kanė thėnė se Sao Tome dhe Principe ėshtė shteti i 89 me radhė qė ka marrė vendim pėr njohjen e Kosovės si shtet tė pavarur.
________________________________
http://gjuha-shqipe.com/lajmetari/lajmetari2.aspx?id=21796

lazdrani
17-03-12, 13:18
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWc7S6Mv-AZh1Ne9VAlmSw9TsSMNFwDBFSM3Sn5L2sJbLbxg0R


Thank you Sao Tome,thx Pacollithttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

tipi engjellor
17-03-12, 13:56
kjo njohje qenka pas funsotes a.....shume mire ...e falenderojme...

Zero Cool
11-01-13, 21:34
Pacolli po ban lobime ?! :mad:Sao Tome dhe Principe tėrheq njohjen pėr Kosovėn!


PRISHTINĖ- Presidenti i shtetit Sao Tome dhe Principe, Manuel Punto Da Kosota e ka pezulluar rezolutėn e kryeministrit tė kaluar tė kėtij shteti pėr tė njohur Kosovė shtet tė pavarur dhe sovran. 10 muaj pas njohjes zyrtare, Da Kosta ka vendosur veto nė rezolutėn e cila njeh Kosovėn dhe Gjeorgjinė, raporton KTV.

Mė 17 mars, Ministria e Punėve tė Jashtme tė Kosovės kishte pranuar notėn verbale tė njohjes sė Kosovės.

Sao Tome bėhet njohja e tretė e jo e sigurt qė nga Qeveria e Kosovės. Pėrpos Sao Tomes, edhe njohjet nga Uganda dhe Nigeria tė “siguruara” nga zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli nuk janė konfirmuar plotėsisht asnjėherė. Megjithatė, nė rastin e kėtyre dy vendeve, pas insistimit tė Pacollit, Ministria e Punėve tė Jashtme i ka futur ato nė listėn e shteteve qė kanė njohur Kosovėn.