PDA

View Full Version : Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves


arton bala
24-02-08, 19:25
Cilat jane ato?
Cka mendoni, cilat jane arsyet e tyre?

amari
24-02-08, 23:47
Pse a shume po merzitesh qe sna pranuan Rumunet (MAGJUPET) a

Edhe sa i perket Spanjolleve, asgje ma te mire sjane!!


Cilat jane ato?
Cka mendoni, cilat jane arsyet e tyre?

DritonPR
25-02-08, 00:22
qato shtete qe nuk kan pranu kan probleme te veta dhe jan mjaft te izoluar, se nuk na duhen ambasadat nga shtetet e izoluara :D

kryesorja, superfuqit botrore: USA, Franca, Gjermania, Britania, Italia dhe tjert :D Mos te harrojm edhe Turqin se kur ka bombardu NATO, dihet Turqia i ka qi nonen shum shkaut ;)

Nirvana Band
25-02-08, 11:54
Tani per tani dime se nuk na kane pranuar... Rumunet, Qiproja (pjesa greke),Venezuela,Indonezia dhe ne medyshje kemi Spanjen (mendoj se pas zgjedhjeve edhe kjo do ta pranoj shtetin tone), dhe disa qe siq eshte e cekur edhe me larte kane problemet brenda teritoreve te tyre.

Ne anen tjeter kemi 2 vende qe nuk jane te njohura nderkombtarisht qe na kane njohur, Tajvani dhe Qiproja turke, qe Institucionet tona nuk dine edhe si ta pranojne kete njohje.

Pra, me e rendesishmja eshte se fuqite e medha na kane njofte, kane shprehur gadishmerine te lidhin mardhenje diplomatike, dhe perveq kesaj edhe kan bere te ditura planet per te quar shtetin tone perpara. Ne ditet e ardheshme besoj se do te na njohin vendet e rajonit,dhe do te pasojne edhe tjeret qe ende nuk jane deklaruar.

Arb
25-02-08, 12:36
Pos shteteve qe kane probleme brenda territorit te tyre, kemi shtete qe qendrojne kunder cdo hapi pozitiv qe SHBA-te marrin ne bote. Po ashtu kemi edhe Internacionalja e majte socialiste qe ka ndikim shume te madh ne disa vende, qe mos te na njoh Pavaresine.

Urata
25-02-08, 16:47
Edhe Kanadaja, po don te vargiset ne vargun e ketyre shteteve "pise"....
Veq po mbajm imytin qe Bushi mos po ua "ngreh veshet"...!

Cia-Ferizaj
26-02-08, 07:46
mbahu nene e mos ke frike se ke djemte ne Amerike...........
hahhaha sna vyen neve me na njoft shtetet socialiste-komuniste...... se tash dihet kush ku e ka vendin

Bjeshka1
26-02-08, 11:37
Secili njeri qe njeh gjendjen politike ne keto shtete, qe nga Québec i Knadase e der tek Acheh i Indonezesise, e kupton psehen. Te njohin keta Kosven, nderkohe qe kan vet brenda ka nje "Kosve", po kjo eshte e pamundur. Edhe ato qe njohen i kan kan shkuar me radhe, ashtu sipas(rekomandimit) kordinimit me USA-EU.
Keta i i dinin se cfare reagimesh do te kete dhe per kete zgjodhen do shtete larg ne bote qe jane irelevante per politiken boterore, qe ato ta njohin te parat. Shume gjera kan qene te mirepergaditura. Nuk kan ndodhe gjera te rastesisheme, jo. As flamuri e as shume gjera tjera......,por dalngadale punet do te behen mire.

Urata
26-02-08, 17:47
Kanadaja i ka ofrue referendum Quebekut, ata humben! Tjetra, ne Quebek ska pas lufte kurre...! Ketu shihet vetem influenca e serbve, sepse jane qysh moti te vendosun ketu dhe mbajne pozita te mira ne te gjitha fushat shteterore...! Ne TV kanalet Kanadeze vetem zeri i Serbve po degjohet... intervistohen perfaqesuesit e konzulates serbe, nje ishambasador Kanadez ne Serbi dhe ca serb tjere intelektual...! Te gjithe flasin kunder pranimit te Kosoves shtet me vete! Tani, me e forta ketu Serbia po identifikohet si Viktime, duke harruar luften dhe masakrat e para 9 viteve qe beheshin ne Kosove....! Intelektual kosovare mungojne ketu...!!!!!!!

Kot neve po mundohemi me i demantue ate se cfare po thone permes e-mailave ...!

arton bala
29-02-08, 21:05
Pse a shume po merzitesh qe sna pranuan Rumunet (MAGJUPET) a

Edhe sa i perket Spanjolleve, asgje ma te mire sjane!!

hahaha a nuk na paska pranu rumania, qipro e spanja, aa? aiiiih cka m“flakrove!! :tongue:

heheheh, hajgare pak..

cka mendon, a mundemi me thone se te gjitha shtetet jo-pranuese nuk e bejne kete gje pershkak te interesave geopolitike, por vetem dhe vetem per shkak te interesave nacionale?

SoKoLi-i-Maleve
29-02-08, 21:57
Te gjitha shtetet do na pranojn gradualisht,por kini pak durim dhe silluni ne rregull dhe mos harroni punen,se vetem me pune mund te perparojm..Do vij koha qe edhe Serbija e Rusija do na pranojn.

Pupi
29-02-08, 22:15
Te gjitha shtetet do na pranojn gradualisht,por kini pak durim dhe silluni ne rregull dhe mos harroni punen,se vetem me pune mund te perparojm..Do vij koha qe edhe Serbija e Rusija do na pranojn.
Vetėm desha tė theksoj qė kėtij shkrimi i bashkangjitem edhe unė, asgjė pėr tė shtuar dhe manguar!

Preshevar
29-02-08, 22:42
Rusia eshte e mundshme e sa per serbijen, ket harroni me nje here.

Puna eshte farz !

Pupi
29-02-08, 22:46
Rusia eshte e mundshme e sa per serbijen, ket harroni me nje here.

Puna eshte farz !
Serbt janė politikan me tradit mos harroni(mbaj mend daten)
Qė nė zgjedhjet e ardhshme do tė ketė zėra pėr njohjen e Kosovės(bile pati edhe nė zgjedhjet e fundit).
E jona ėshtė tė shpejtohemi e ti bashkangjitemi unionit evropian sa mė shpejt e para, serbėt do shfrytzojn kėtė rast dhe do provojn tė profitojn nė kurriz tonin.

Arb
01-03-08, 12:43
Serbt janė politikan me tradit mos harroni(mbaj mend daten)
Qė nė zgjedhjet e ardhshme do tė ketė zėra pėr njohjen e Kosovės(bile pati edhe nė zgjedhjet e fundit).
E jona ėshtė tė shpejtohemi e ti bashkangjitemi unionit evropian sa mė shpejt e para, serbėt do shfrytzojn kėtė rast dhe do provojn tė profitojn nė kurriz tonin.

Dashte Zoti e s'ja ke qellu, e as kete date s'ka nevoje me e mbajt ne mend. Edhe ti Pupi je ne rradhen e atyre 'pleqve" qe na madheshtonin popullin cetnik Shka?

Sa inferiore qe ndiheshin ne nje kohe, nje pjese e Shqiptareve (posaqerisht ata qe beheshin se i njihshin me mire Shkijet) para Shkijeve. Me u kohe u vertetua se fatbardhesisht kishin qene gabim.

Pupi
01-03-08, 13:55
Dashte Zoti e s'ja ke qellu, e as kete date s'ka nevoje me e mbajt ne mend. Edhe ti Pupi je ne rradhen e atyre 'pleqve" qe na madheshtonin popullin cetnik Shka?

Sa inferiore qe ndiheshin ne nje kohe, nje pjese e Shqiptareve (posaqerisht ata qe beheshin se i njihshin me mire Shkijet) para Shkijeve. Me u kohe u vertetua se fatbardhesisht kishin qene gabim.

Arb, Dhasht zoti e s'ja kam qėllu ?

Arb unė e kam parsaysh qė nė virtualitet(mbase nuk i shohim mimikėn tjetrit) rrjedhin edhe kėso llafesh, por s'paku ndalu e lexo edhe njė herė atė qė kam shkruar unė!
Apo, e bėnė me qėllim shtrembėrimin e sė tėres, apo edhe nuk kupton mė shumė ???

Arb
01-03-08, 14:54
Serbt janė politikan me tradit

Ato qe ndodhen ne dy dekadat e fundit thone te kunderten per Shkijet.

Ne cfare e mbeshtet pohimin tend, se "Shkijet jane politikane me tradite?"

sherri
01-03-08, 17:07
Lista e shteteve qė kanė filluar procedurat pėr ta njohur Republikėn e Kosovės

Finlanda
Hungaria
Slovenia
Suedia
Pakistani
Ēekia
Lituania
Portugalia
Norvegjia
Bullgaria

sherri
01-03-08, 17:11
Lista e shteteve qė kundėrshtojnė decidivisht pėr ta njohur Republikėn e Kosovės

Rusia
Serbia
Sllovakia
Argjentina
Spanja
Rumania
Azerbajxhani
Bosnja dhe Hercegovina!!!!!!!!!
Bjellorusia
Qipro
Gjeorgjia
Kazakistani
Moldavia
Sri Lanka
Vietnami