Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-02-08, 19:25   #1
arton bala
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 1,017
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Gabim Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Cilat jane ato?
Cka mendoni, cilat jane arsyet e tyre?
arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-02-08, 23:47   #2
amari
 
Anėtarėsuar: 17-06-05
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 146
amari e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Pse a shume po merzitesh qe sna pranuan Rumunet (MAGJUPET) a

Edhe sa i perket Spanjolleve, asgje ma te mire sjane!!


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arton bala
Cilat jane ato?
Cka mendoni, cilat jane arsyet e tyre?

amari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-08, 00:22   #3
DritonPR
 
Anėtarėsuar: 28-11-06
Postime: 1,824
DritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuar
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

qato shtete qe nuk kan pranu kan probleme te veta dhe jan mjaft te izoluar, se nuk na duhen ambasadat nga shtetet e izoluara :D

kryesorja, superfuqit botrore: USA, Franca, Gjermania, Britania, Italia dhe tjert :D Mos te harrojm edhe Turqin se kur ka bombardu NATO, dihet Turqia i ka qi nonen shum shkaut ;)
DritonPR Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-08, 11:54   #4
Nirvana Band
 
Avatari i Nirvana Band
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Germany
Postime: 3,637
Nirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėmNirvana Band i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Tani per tani dime se nuk na kane pranuar... Rumunet, Qiproja (pjesa greke),Venezuela,Indonezia dhe ne medyshje kemi Spanjen (mendoj se pas zgjedhjeve edhe kjo do ta pranoj shtetin tone), dhe disa qe siq eshte e cekur edhe me larte kane problemet brenda teritoreve te tyre.

Ne anen tjeter kemi 2 vende qe nuk jane te njohura nderkombtarisht qe na kane njohur, Tajvani dhe Qiproja turke, qe Institucionet tona nuk dine edhe si ta pranojne kete njohje.

Pra, me e rendesishmja eshte se fuqite e medha na kane njofte, kane shprehur gadishmerine te lidhin mardhenje diplomatike, dhe perveq kesaj edhe kan bere te ditura planet per te quar shtetin tone perpara. Ne ditet e ardheshme besoj se do te na njohin vendet e rajonit,dhe do te pasojne edhe tjeret qe ende nuk jane deklaruar.
Nirvana Band Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-08, 12:36   #5
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Pos shteteve qe kane probleme brenda territorit te tyre, kemi shtete qe qendrojne kunder cdo hapi pozitiv qe SHBA-te marrin ne bote. Po ashtu kemi edhe Internacionalja e majte socialiste qe ka ndikim shume te madh ne disa vende, qe mos te na njoh Pavaresine.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 25-02-08 nė 20:42
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-08, 16:47   #6
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Edhe Kanadaja, po don te vargiset ne vargun e ketyre shteteve "pise"....
Veq po mbajm imytin qe Bushi mos po ua "ngreh veshet"...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-08, 07:46   #7
Cia-Ferizaj
Agjent Sekret
 
Avatari i Cia-Ferizaj
 
Anėtarėsuar: 10-12-07
Vendndodhja: Selia e CIA-s
Postime: 4,735
Cia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuarCia-Ferizaj i respektuar
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

mbahu nene e mos ke frike se ke djemte ne Amerike...........
hahhaha sna vyen neve me na njoft shtetet socialiste-komuniste...... se tash dihet kush ku e ka vendin
__________________
nese ju nevojitet ndihme
Cia-Ferizaj Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-08, 11:37   #8
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Avatari i Bjeshka1
 
Anėtarėsuar: 01-11-06
Postime: 459
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Secili njeri qe njeh gjendjen politike ne keto shtete, qe nga Québec i Knadase e der tek Acheh i Indonezesise, e kupton psehen. Te njohin keta Kosven, nderkohe qe kan vet brenda ka nje "Kosve", po kjo eshte e pamundur. Edhe ato qe njohen i kan kan shkuar me radhe, ashtu sipas(rekomandimit) kordinimit me USA-EU.
Keta i i dinin se cfare reagimesh do te kete dhe per kete zgjodhen do shtete larg ne bote qe jane irelevante per politiken boterore, qe ato ta njohin te parat. Shume gjera kan qene te mirepergaditura. Nuk kan ndodhe gjera te rastesisheme, jo. As flamuri e as shume gjera tjera......,por dalngadale punet do te behen mire.
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-08, 17:47   #9
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Kanadaja i ka ofrue referendum Quebekut, ata humben! Tjetra, ne Quebek ska pas lufte kurre...! Ketu shihet vetem influenca e serbve, sepse jane qysh moti te vendosun ketu dhe mbajne pozita te mira ne te gjitha fushat shteterore...! Ne TV kanalet Kanadeze vetem zeri i Serbve po degjohet... intervistohen perfaqesuesit e konzulates serbe, nje ishambasador Kanadez ne Serbi dhe ca serb tjere intelektual...! Te gjithe flasin kunder pranimit te Kosoves shtet me vete! Tani, me e forta ketu Serbia po identifikohet si Viktime, duke harruar luften dhe masakrat e para 9 viteve qe beheshin ne Kosove....! Intelektual kosovare mungojne ketu...!!!!!!!

Kot neve po mundohemi me i demantue ate se cfare po thone permes e-mailave ...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 26-02-08 nė 17:53
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-08, 21:05   #10
arton bala
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 1,017
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga amari
Pse a shume po merzitesh qe sna pranuan Rumunet (MAGJUPET) a

Edhe sa i perket Spanjolleve, asgje ma te mire sjane!!
hahaha a nuk na paska pranu rumania, qipro e spanja, aa? aiiiih cka m“flakrove!!

heheheh, hajgare pak..

cka mendon, a mundemi me thone se te gjitha shtetet jo-pranuese nuk e bejne kete gje pershkak te interesave geopolitike, por vetem dhe vetem per shkak te interesave nacionale?

arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-08, 21:57   #11
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Re: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Te gjitha shtetet do na pranojn gradualisht,por kini pak durim dhe silluni ne rregull dhe mos harroni punen,se vetem me pune mund te perparojm..Do vij koha qe edhe Serbija e Rusija do na pranojn.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-08, 22:15   #12
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SoKoLi-i-Maleve
Te gjitha shtetet do na pranojn gradualisht,por kini pak durim dhe silluni ne rregull dhe mos harroni punen,se vetem me pune mund te perparojm..Do vij koha qe edhe Serbija e Rusija do na pranojn.
Vetėm desha tė theksoj qė kėtij shkrimi i bashkangjitem edhe unė, asgjė pėr tė shtuar dhe manguar!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-08, 22:42   #13
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Rusia eshte e mundshme e sa per serbijen, ket harroni me nje here.

Puna eshte farz !
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-02-08, 22:46   #14
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Rusia eshte e mundshme e sa per serbijen, ket harroni me nje here.

Puna eshte farz !
Serbt janė politikan me tradit mos harroni(mbaj mend daten)
Qė nė zgjedhjet e ardhshme do tė ketė zėra pėr njohjen e Kosovės(bile pati edhe nė zgjedhjet e fundit).
E jona ėshtė tė shpejtohemi e ti bashkangjitemi unionit evropian sa mė shpejt e para, serbėt do shfrytzojn kėtė rast dhe do provojn tė profitojn nė kurriz tonin.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Pupi : 29-02-08 nė 22:47
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-08, 12:43   #15
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shtete qe nuk e pranuan shtetesine e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Serbt janė politikan me tradit mos harroni(mbaj mend daten)
Qė nė zgjedhjet e ardhshme do tė ketė zėra pėr njohjen e Kosovės(bile pati edhe nė zgjedhjet e fundit).
E jona ėshtė tė shpejtohemi e ti bashkangjitemi unionit evropian sa mė shpejt e para, serbėt do shfrytzojn kėtė rast dhe do provojn tė profitojn nė kurriz tonin.
Dashte Zoti e s'ja ke qellu, e as kete date s'ka nevoje me e mbajt ne mend. Edhe ti Pupi je ne rradhen e atyre 'pleqve" qe na madheshtonin popullin cetnik Shka?

Sa inferiore qe ndiheshin ne nje kohe, nje pjese e Shqiptareve (posaqerisht ata qe beheshin se i njihshin me mire Shkijet) para Shkijeve. Me u kohe u vertetua se fatbardhesisht kishin qene gabim.


Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.