PDA

View Full Version : Gani Geci mbroje flamurin Dardan,amanetin e Presidentit Rugova.


Dardania_KS
10-01-09, 01:42
Flamuri Dardan,flamuri qe valoi edhe ne festen e pavarsise me daten 28.11.2005 atehere kur u dogj e u shkarravit ne Prishtinen e pergjakur ani mundohet te harrohet duke e zevendesuar me nje flamur te kamofluar me disa ngjyra qe nuk paraqesin asgje kombetare ne Kosove por vetem eshte nje permbushje e nje premtimi i cili ishte dhene nga boset e dikujt qe sot realizon amanetet e tyre.
Te flasesh sot per nje flamur i cili permban te gjithat kerkesat nacionale te Shqipetarve siq ieshte Flamuri Dardan ndoshta per dikend duket e tepert ngase mund te thote se ne kemi flamur te ri te shtetit te Kosoves por un nje mund ta di s eky flamur qe sot perfaqeson Kosoven asgje te perbashket nuk ka me Kosoven,apo me shkurt siq tha deputeti shume i lavdishem i Kosoves z.Gani Geci ne nje seanc te parlamentit se ju duhet ose ta mbroni kete hart qe e keni paraqitur ktu ose duhet flamurin ta coptoni dhe vertet mu ashtu eshte ata ose duhet asaj harte tja bashkojn Mitrovicen ose le ta grisin ate flamur sa sja kemi grisur ne qka meriton edhe te digjet ky flamur ngase nuk eshte kombetar por eshte personal i atyre qe e ben e populli kurr nuk do ta pranoj.
Gani Geci je krenaria e atedheut mbroje Flamuin Dardanė ngase e kemi amanet te te madhit Dr.Ibrahim Rugova

Urata
10-01-09, 07:31
...kardinal trimerie e guximi eshte ai! ...por, derisa therrasim vetem n'Gani Gecin, perse nuk i bashkangjitemi dhe ne atij ne veper..?!!!

OgNaT
10-01-09, 11:48
hahah.. te tjert jan trima prej Banesav te tyre.. e jo publikisht

Blu_sky
10-01-09, 13:51
Flamuri Dardan,flamuri qe valoi edhe ne festen e pavarsise me daten 28.11.2005 atehere kur u dogj e u shkarravit ne Prishtinen e pergjakur ani mundohet te harrohet duke e zevendesuar me nje flamur te kamofluar me disa ngjyra qe nuk paraqesin asgje kombetare ne Kosove por vetem eshte nje permbushje e nje premtimi i cili ishte dhene nga boset e dikujt qe sot realizon amanetet e tyre.
Te flasesh sot per nje flamur i cili permban te gjithat kerkesat nacionale te Shqipetarve siq ieshte Flamuri Dardan ndoshta per dikend duket e tepert ngase mund te thote se ne kemi flamur te ri te shtetit te Kosoves por un nje mund ta di s eky flamur qe sot perfaqeson Kosoven asgje te perbashket nuk ka me Kosoven,apo me shkurt siq tha deputeti shume i lavdishem i Kosoves z.Gani Geci ne nje seanc te parlamentit se ju duhet ose ta mbroni kete hart qe e keni paraqitur ktu ose duhet flamurin ta coptoni dhe vertet mu ashtu eshte ata ose duhet asaj harte tja bashkojn Mitrovicen ose le ta grisin ate flamur sa sja kemi grisur ne qka meriton edhe te digjet ky flamur ngase nuk eshte kombetar por eshte personal i atyre qe e ben e populli kurr nuk do ta pranoj.
Gani Geci je krenaria e atedheut mbroje Flamuin Dardanė ngase e kemi amanet te te madhit Dr.Ibrahim Rugova

Flamuri kuq e zi esht falamur kombetar ,kurse ky tjetri esht falume shtetror. po quditem se si hala nuk po munden me e kuptu njerzit apo qka ju mungon ne ata kry apo veq e mbajn per se rendi .

Urata
12-01-09, 06:30
Flamuri kuq e zi esht falamur kombetar ,kurse ky tjetri esht falume shtetror. po quditem se si hala nuk po munden me e kuptu njerzit apo qka ju mungon ne ata kry apo veq e mbajn per se rendi .


edhe une po ēuditem me disa...! kur flitej motiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii se duhet flamuri shteteror tjeter nga ai kombetare por gjithemon/gjithesesi afer rrenjeve tona, nuk pranohej asesi...!


...fundosen fillimin, e vete filluan fundosjen!


A din kush me "perkthye" fjalen VETEKONTRADIKTUES?

Arb
13-01-09, 16:10
Flamuri kuq e zi esht falamur kombetar ,kurse ky tjetri esht falume shtetror. po quditem se si hala nuk po munden me e kuptu njerzit apo qka ju mungon ne ata kry apo veq e mbajn per se rendi .

Qiell i erret!

As per afro 8 vite, zagaret enveriste nuk kuptuan Flamurin Shteteror (me simbole krejtesisht Kombetare) te propozuar nga Presidenti, ndersa iu desht vetem disa sekonda ne Parlament qe te pranojne nje flamur magjupesh.

realisti64
13-01-09, 16:53
haj medet haj cka po lexoj...kush u be me na mbrojt gani geci qe i la jetima ffemit e komandant Sandokanit duke e vra me plumba dum-dum me snajperka te bukoshit.

Shuni pash zotin se s'ka shtet se ai vendin ne burg e ka e jo n parlament.

E sa per flamurin:i mire a i keq, ai ishte flamur i nje personi e me nis me qite cdo njeri ka ni flamur, veq me ndejt tuj i nderru flamurat.
Me pas qit ne parlament me diskutu e me u aprovu kish qene OK.

Se keshtu, ishalla kini naj kaqak te pulave e ja beni vendin se perndryshe s'ka ku me ngul njeri .

Guri i madh
14-01-09, 16:09
Flamuri kuq e zi esht falamur kombetar ,kurse ky tjetri esht falume shtetror. po quditem se si hala nuk po munden me e kuptu njerzit apo qka ju mungon ne ata kry apo veq e mbajn per se rendi .ky flamuri shtetror esht me pshurr ne te mbaje ja pafsh hajrinnuk e meriton ti e as thaqi tjter flamur besoj se dosjet kan me dal

krijuesiii
14-01-09, 17:27
...cilin flamur more po a jeni tranue pse kush po ja ngucke ate flamure atin le te qete ku done edhe ne WC le te qone se eshte i pavlere...

...Mund te mbrohet Flamuri Shteteror dhe ai Kombetare e jo flamuri i psikopatave...


tungiii

Guri i madh
14-01-09, 18:04
GANI GECI esht i familjes se bajraktarit te llaushes djal trim gjithmon ka qen bile ne vitet e 90 esht rraf fizikisht me policin serbe kur kta vllezrit e hashes ndertojshin miqsi me kta shkjet

GANIA esht shqiponje me dy krer miku ma besnik i ADEM JASHARIT bile edhe i pari luftar i ADEM JASHARIT